Nie przeocz - Ceneo.pl

Najbardziej popularne prezenty dla pierwszokomunijnych dzieci

Ceneo.pl

Miesiąc Pierwszych Komunii Świętych powoli zbliża się ku końcowi. Przedstawiamy listę najbardziej popularnych produktów kupowanych jako prezent dla pierwszokomunijnych dzieci.

W maju 2012 Ceneo.pl przeprowadziło badania wśród użytkowników portalu, w którym wzięło udział 2647 internautów.

Zdecydowanie wygrywa tradycja - najlepszym prezentem na Komunię okazał się, nie quad, nie pigmejski jeż, ale poczciwy rower. Prawie 1/4 ankietowanych uznała rower za najwłaściwszy prezent dla pierwszokomunijnego dziecka.

Wciąż dobrym pomysłem okazuje się wręczenie gotówki. Popularnymi prezentami okazują się też Biblia i medalik - wyprzedzają zdecydowanie komputer/laptop, zegarek i konsolę. Zaskakująco nisko plasują się natomiast tablety i telefony/smartfony - po 3% ankietowanych wskazało te produkty jako najlepsze prezenty.

W nawiązaniu do takich prezentów, ciekawie wyglądają odpowiedzi o kosztach, jakie powinni ponieść chrzestni oraz inni goście, kupując prezenty dla pierwszokomunijnych dzieci. Najwięcej ankietowanych odpowiedziało, że rodzice chrzestni powinni wydać na prezent od 200 do 1000 zł. Inni goście zaś mogą zapłacić nieco mniej - do 500 zł (41%), a wręcz do 200 zł. (38%).

            

Zobacz też:

Firmy