Nie przeocz - wellnessday.eu

Specjalna akcja społeczna "Dziecko też człowiek" już w maju

wellnessday.eu

Na kobiecym portalu Wellnessday.eu już w maju rusza specjalna akcja społeczna "Dziecko też człowiek". W ramach akcji wystąpi szereg specjalistów: trenerze rozwoju, psycholodzy, naukowcy oraz inni eksperci.

Świeżo upieczonym rodzicom łatwo jest pogubić się w nadmiarze informacji, często sprzecz­nych, - mówi Beata Mąkolska, właścicielka portalu Wellnessday.eu, pomysłodawczyni akcji. - Mamy mnóstwo poradników, także nasi rodzice, babcie, znajomi, nawet sąsiadki, nie szczędzą nam tak zwanych dobrych rad. W tym całym chaosie zapominamy o tym co najważniejsze - o szacunku do tego małego człowieka, który ufa nam bezgranicznie.

Jak wychować pewnego siebie, samodzielnego człowieka? Jak mówić do dziecka, żeby nas słuchało? Jak słuchać dziecka, żeby naprawdę je słyszeć? Co jeszcze możemy zrobić, aby nasz szkrab, wyrósł na mądrego, asertywnego, wartościowego człowieka? Właśnie na takie pytania będziemy starać się odpowiedzieć w naszej akcji.

W ramach akcji społecznej "Dziecko też człowiek" wystąpi szereg specjalistów i ekspertów, m.in.: Małgorzata Krawczak, trenerka rozwoju i certyfikowany coach ICF, Mateusz Grygiel, psycholog i psychoterapeuta, Aleksandra Szygendowska (Centrum Treningu i Rozwoju Psychologicznego), psycholog społeczny kliniczny, trener zajęciowy z ponad dwunastoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą (pracuje też z nauczycielami, pedago­gami oraz rodzicami), Agnieszka Piasecka, doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki oraz pracownik naukowy (adiunkt) w Międzywydziałowym Studium Pedagogicznym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Patronat medialny nad akcją objął magazyn "Dziecko Najlepsza Inwestycja".

Tematy poruszane w ramach akcji społecznej "Dziecko też człowiek":

 • Porady, jak budować w dziecku poczucie własnej wartości?
 • W kręgu emocji dziecka i... rodziców
 • Mądre rodzicielstwo - umiejętność stawiania jasnych granic
 • "Nie" oznacza NIE, czyli jak nie zaprzeczać uczuciom i potrzebom dziecka
 • Intuicja matki, a tysiąc dobrych porad
 • Jak być "adwokatem" swojego dziecka
 • Kodeks dobrego rodzica
 • Rola bajek w życiu dziecka
 • Konkurs dla rodziców i maluszków

Akcja portalu Wellnessday.eu "Dziecko też człowiek" to szczególnie ważna i godna uwagi inicjatywa, dotycząca nas wszystkich: zarówno tych, którzy mamy dzieci, wnuki, jak i tych którzy ich nie mamy. Dlaczego? Jeżeli traktujemy nasze dzieci (nie tylko w sensie rodzicielskim, ale także jako wychowawcy, nauczyciele, sąsiedzi... itd.) z należytym szacunkiem, to mają one szansę kierować się w przyszłym życiu tym, co otrzymały i też taki szacunek okazywać wobec innych.

W ramach udziału Centrum Treningu i Rozwoju Psychologicznego w akcji, postaramy się zapoznać czytelników z umiejętnościami wychowawczymi, wspomagającymi w wypełnianiu roli rodzica. Podstawą takich umiejętno­ści jest stawianie mądrych, jasno wytyczonych granic, ustalanie prostych, ale trwałych zasad i egzekwowanie ich, motywowanie pozytywne, klarowne wyrażanie oczekiwań, ujawnianie uczuć i szacunek dla granic każdego człowieka. Dzięki temu budujemy w dziecku stabilne poczucie własnej wartości i uczymy rozwiniętych umiejętności społecznych w dorosłym życiu. - mówi Aleksandra Szygendowska, właściciel Centrum Treningu i Rozwoju Psychologicznego

Dorosły ma szansę być naprawdę wspaniałym człowie­kiem, gdy w dzieciństwie traktowany był jak człowiek. A czy tak jest? Życie pokazuje, że nie zawsze... "Dzieci nie są głupsze, one mają tylko mniej doświadczenia." To słowa Janusza Korczaka i właśnie o tym chcę mówić głośno. Nie jest trudno mieć dorosłego przyjaciela, natomiast zdobyć przyjaciela w dziecku, to już bardzo wysoko podniesiona poprzeczka. A to, co pozwala rozwijać się, to właśnie podnoszenie poprzeczki. - wypowiada się Małgorzata Krawczak, trener, coach ICF.

Na stronie zakupydladziecka.pl na bieżąco będą się pojawiały informacje o akcji społecznej "Dziecko też człowiek" - nie przeocz!

      

Zobacz też:

Firmy