Nie przeocz - Fundacja POLSAT

XIII edycja akcji "Podaruj Dzieciom Słońce" - podsumowanie

Fundacja POLSAT

24 grudnia 2011 r. zakończyła się XIII edycja programu "Podaruj Dzieciom Słońce" organizowanego przez firmę Procter & Gamble oraz Telewizję POLSAT. Podczas akcji, której hasło brzmiało: "Twój wybór pomaga chorym dzieciom", zbierane były fundusze na rzecz podopiecznych Fundacji POLSAT.

Zebrana kwota to część zysku ze sprzedaży produktów marek: Vizir, Ariel, Bonux, Lenor, Fairy, Dreft, Wella, Naturella, Gillette, Blend-a-Med, Pantene Pro-V, Head & Shoulders, Pampers, Always.

"Podaruj Dzieciom Słońce" to coroczna akcja, której celem jest uzyskanie środków na rzecz pomocy chorym dzieciom, podopiecznym Fundacji POLSAT. XIII edycja akcji "Podaruj Dzieciom Słońce" zachęcała do udziału hasłem "Twój wybór pomaga chorym dzieciom".

Każdy konsument kupujący w okresie od 1 września do 24 grudnia 2011 r. produkty marek Vizir, Ariel, Bonux, Lenor, Fairy, Dreft, Wella, Naturella, Gillette, Blend-a-Med, Pantene Pro-V, Head & Shoulders, Pampers oraz Always przyczynił się do sfinansowania leczenia dzieci znajdujących się pod opieką Fundacji POLSAT.

Dzięki ubiegłorocznej akcji udało się zebrać prawie 4 miliony zł. Oznacza to, że w ramach wszystkich trzynastu dotychczasowych edycji "Podaruj Dzieciom Słońce" zgromadzono łącznie ponad 62 miliony złotych. Pieniądze pozyskane w ramach akcji zostaną w całości przeznaczone na zakup leków i sprzętu medycznego dla chorych dzieci będących pod opieką Fundacji POLSAT.

Już po raz trzeci w akcję "Podaruj Dzieciom Słońce" zaangażował się Związek Harcerstwa Polskiego. W listopadzie i grudniu 2011 r. Harcerska Szkoła Ratownictwa przy ZHP przeprowadziła w wybranych punktach sprzedaży na terenie całej Polski cykl 56 szkoleń z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy.

Organizując "Podaruj Dzieciom Słońce" chcemy zjednoczyć jak najwięcej osób wokół wspólnego celu, jakim jest pomoc chorym dzieciom. Wsparcie akcji jest bardzo proste i dzieje się przy okazji codziennych zakupów. Cieszy nas, że także podczas ostatniej edycji konsumenci wybierali produkty, dzięki którym mogli dołączyć do grona darczyńców naszej akcji. - mówi Małgorzata Mejer, rzecznik prasowy w firmie Procter & Gamble.

Akcja "Podaruj Dzieciom Słońce" jest pierwszą w Polsce i jedną z największych prowadzonych obecnie w naszym kraju inicjatyw marketingu społecznie zaangażowanego. Marketing społecznie zaangażowany polega na przeznaczaniu przez firmę części przychodów ze sprzedaży na cel społeczny. Koncepcja akcji jest bardzo prosta i nie wymaga od konsumentów żadnych dodatkowych wysiłków czy nakładów.

            

Zobacz też:

Firmy