Nie przeocz - ZooCobo

Strażnicy snu dzieci. Kolekcja lampek dziecięcych ZooCobo dostępna na polskim rynku

ZooCobo

Problemy z zasypianiem dzieci są zmorą wielu rodziców. Kłopot z wyciszeniem się po całym dniu, niechęć do rozstawania się z mamą czy lęk przed ciemnością. Im dziecko starsze tym więcej czynników może sprawić, że usypianie wymaga wielogodzinnych rytuałów. Od maja br. na polskim rynku dostępna jest kolekcja włoskich lampek dziecięcych ZooCobo. Łagodne światło i przyjazne motywy zwierzęce dają dzieciom poczucie bezpieczeństwa i ułatwiają wyciszenie przed snem.

Problemy z zasypianiem u dzieci mogą mieć wiele przyczyn, które doskonale znają wszyscy rodzice. Niemowlęta nie mogą zasnąć przez kolki, bóle brzucha, głód, wyrzynające się zęby czy potrzebę bliskości. Lista jest znacznie dłuższa, jednak im dziecko jest starsze, tym wachlarz przyczyn wydaje się być coraz szerszy i bardziej zróżnicowany. W okolicach trzeciego roku życia u wielu dzieci pojawia się również jeden z najczęstszych leków dziecięcych - lęk przed ciemnością. Starszym dzieciom zwyczajnie często szkoda też czasu na sen.

Niezależnie od wieku dziecka niezwykle ważne jest otoczenie, odpowiednia temperatura i oświetlenie. Przed spaniem warto przewietrzyć pokój. Kluczowe jest jednak odpowiednio dobrane oświetlenie. Światło lampki nie może być zbyt ciemne, zasypianiu nie sprzyja też ostre, jasne oświetlenie.

Właścicielka pracowni projektowania wnętrz Pelikam Eliza Kamińska, podkreśla: Oświetlenie, to niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów aranżacji wnętrza. Odpowiednia dawka światła dziennego pozwala obudzić się w dobrym nastroju, a stopniowe wyciszanie bodźców wieczorem umożliwia zaśnięcie. Dzieci są wyjątkowo wrażliwe na te stymulacje. Wprowadzenie do aranżacji pokoju dziecięcego lampki z delikatnym przyjaznym oświetleniem jest bardzo dobrym pomysłem. Design odpowiadający potrzebom i wyobraźni dziecka pozwoli szybciej oswoić i kultywować rytuał wieczornego wyciszenia.

Od maja br. na polskim rynku dostępne są dziecięce lampki włoskiej marki ZooCobo. Łagodne światło skraca czas zasypiania i ilość wybudzeń w nocy. Przyjazne, zwierzęce motywy doskonale pasują do dziecięcych upodobań. Chcąc sprawić, żeby lampki stały się przyjaciółmi dzieci włoska marka nadała im na nasz rynek polskie imiona.

W zależności od preferencji, dzieci i rodzice mogą wybrać:

 • Pandzię Wandzię, 
 • Liska Cypiska, 
 • Ptasia Jasia, 
 • Żabkę Natkę 
 • Koalę Alę.

Lampki stworzone są z ekologicznych materiałów. 

Występują w 2 wersjach - stojącej i wiszącej. Średnica lampki wynosi 25 cm.

Lampki ZooCobo dostępne są na ohsokiddy.com w cenie 299 zł.

Oh!sokiddy jest wyłącznym dystrybutorem marki ZooCobo na polskim rynku.

      

Zobacz też:

Firmy