Nie przeocz - Philips

Jak wybrać dobre światło?

Philips

Jak pokazują badania aż 58% Polaków spędza ponad 8 godzin dziennie w :fatucznym świetle, a w okresie jesienno-zimowym ten okres jeszcze bardziej się wydłuża! Tym czasem światło kontroluje nasz zegar biologiczny i reguluje dobowy rytm funkcjonowania całego organizmu. Źle dobrane źródło światła (nie spełniające przyjętych norm) męczy nasze oczy, powoduje bóle głowy czy problemy z koncentracją. Dlatego właśnie przed zakupem oświetlenia warto zastanowić się nad tym, jakie jest odpowiednie i czym się kierować przy wyborze.

Najważniejsze cechy dobrego światła

 • ma optymalną jasność i temperaturę barwową dostosowaną do wykonywanych czynności
 • ma wysoki wskaźnik oddawania barw


Wybierz mądrze dla swoich oczu!

 1. Oświetlenie PHILIPS testowane laboratoryjnie
  Wszystkie źródła światła Philips, które trafiają na półki sklepowe, są testowane laboratoryjnie - między innymi pod kątem bezpieczeństwa dla oczu i skóry.
 2. Niebezpieczeństwo niewidoczne dla oczu
  Warto inwestować w źródła światła testowane laboratoryjnie, aby uniknąć niepożądanych efektów, takich jak efekt stroboskopowy czy efekt migotania. Mogą być one niewidoczne "gołym okiem", dlatego tak ważne jest, aby inwestować w oświetlenie wysokiej jakości.
 3. Znane i nieznane parametry oświetlenia
  Przy wyborze źródła światła LED zwracajmy uwagę przede wszystkim na Lumeny, czyli ilość światła, jakie daje nam dane źródło oraz na temperaturę barwową definiowaną w Kelwinach: 2700K to ciepła barwa, a powyżej 4000K - chłodna.
 4. Norma na straży bezpieczeństwa
  Przed zagrożeniami chroni norma bezpieczeństwa foto biologicznego. Jej spełnienie gwarantuje, że oświetlenie nie stanowi ryzyka dla oczu i skóry.
 5. Zagrożenia nieprzetestowanego oświetlenia
  Jeśli okaże się, że zakupione przez nas oświetlenie nie spełnia wymaganych norm, możemy odczuwać negatywne konsekwencje w ciągu kilku miesięcy: m. in. Zmęczenie oczu, bóle głowy czy trudności z koncentracją.
 6. Kto spełnia normę?
  Nie wszystkie źródła światła LED dostępne na rynku spełniają normę bezpieczeństwa foto bio-logicznego. Umieszczanie takiej informacji na opakowaniu nie jest wymagane, dlatego konsumenci muszą szukać potwierdzenia u producenta lub w niezależnych źródłach.

TEMPERATURA BARWOWA

Vintage LED posiada ciepłą barwę, idealną dla wypoczynku. Dostępne są również źródła światła o barwie neutralnej, które działa pobudzająco, oraz o chłodnej temperarurze barwowej, stosowane dooświetlania przestrzeni handlowych i przemysłowych.

LUMENY

Natężenie światła. Informuje jaka jego ilość dociera do określonej powierzchni. Im więcej lumenów tym więcej światła

E27

E27 oraz E14 to najpopularniejsze rodzaje trzonków w żarówkach. Trzonki są różne, więc zawsze zwracaj na nie uwagę kupując nowe źródło światła!

 

 

      

Zobacz też:

Firmy