Nie przeocz - JYSK

Zdrowy sen dziecka - jak go zapewnić?

JYSK

Dzieci w wieku szkolnym bardzo szybko rosną i rozwijają się. Bez wahania inwestujemy w ich dodatkowe zajęcia w nadziei, że zaprocentują one lepszym startem w dorosłe życie. Jednak często zapominamy, że nasza pociecha rozwija się fizycznie i intelektualnie także podczas snu. Zadbajmy więc o to, aby nocny wypoczynek naszych dzieci był spokojny i zdrowy.

Łóżko z materacem zamiast sofy

Pokoje dziecięce zwykle nie są zbyt duże. Producenci mebli jednak starają się, aby można było je urządzić nie tylko estetycznie, ale także z korzyścią dla zdrowego snu dziecka. Zamiast popularnej, rozkładanej sofy warto kupić mebel, do którego będzie można włożyć wygodny materac o standardowym rozmiarze.

Zestaw z łóżkiem na antresoli, biurkiem i niewielką szafą pozwoli nam na zaoszczędzenie miejsca w pokoju i jednocześnie na zastosowanie dowolnego materaca. Proste łóżko, które w ciągu dnia przy pomocy narzuty i kilku poduszek można zamienić w kolorową sofę jest wygodnym miejscem do spania w ciągu nocy.

Zestaw NICO oraz LOUIS: Łóżko w nocy z pełnowymiarowym zdrowym materacem - estetyczny mebel w ciągu dnia.

Zdrowy materac nie musi dużo kosztować

Dobry materac to taki, który dopasowuje się do kształtu ciała. Odpowiednią pozycję naszego dziecka podczas snu zapewnia zastosowanie sprężyn kieszeniowych, pianek termo- lub wysokoelastycznych albo lateksu. Zaawansowane technicznie materiały i wydajniejsza produkcja powodują, że materace takie nie muszą być wcale drogie.

Materac Basic S40: Tradycyjne sprężyny BONELL są wytrzymałe i solidne, jednak nie zapewniają takiego komfortu jak sprężyny kieszeniowe. W takim systemie każda sprężyna zapakowana w osobną tuleję wykonaną z materiału pracuje niezależnie. Materac dzięki temu dopasowuje się do kształtu naszego ciała. Kręgosłup przyjmuje naturalny kształt podczas snu, a mięśnie są rozluźnione. Mata ochronna PLUS T20: Ochronna mata na materac, która wydłuży trwałość materaca i poprawi komfort leżenia. Wsad z mieszanki bawełny i silikonowanych włókien poliestrowych o wadze 450 g/m². Poszycie bawełniano - poliestrowe. Można prać w 90°C. Dzięki możliwości prania w wysokiej temperaturze roztocza są skutecznie usuwane, co zapewnia wysoką higienę.

Higiena - rzecz najważniejsza

Poduszka KIDS: Luksusowa poduszka z pianki termoelastycznej dla dzieci w wielu 3-12 lat. Regulowana wysokość poduszki zapewnia ergonomiczną pozycję i może być dostosowana do potrzeb dziecka. Antybakteryjne poszycie: 55% bawełna i45% bambus. Wymiary: 26x40 cm. Chroni przed rozwojem drobnoustrojów i roztoczy. Łatwe w utrzymaniu czystości.

Każdy materac powinien być jak najlepiej zabezpieczony przed zabrudzeniem. Dzięki temu posłuży dłużej, a sen dziecka będzie zdrowszy. Nie jest łatwo zdjąć i wyprać pokrowiec, nawet jeśli producent materaca przewidział taką możliwość.

Wygodnym rozwiązaniem w takiej sytuacji staje się zakup dodatkowej maty ochronnej lub TOP Materaca. Jeśli posiadamy w zapasie 2 sztuki takiego produktu, częste pranie, a przez to utrzymanie środowiska spania w czystości, staje się łatwiejsze.

Jaką poduszka jest dla dziecka najlepsza?

Dbając o zdrowy sen dziecka nie można zapomnieć o poduszce, na której co wieczór nasze dziecko kładzie swoją głowę. To miejsce szczególnie upodobały sobie brud i roztocza. Ważne jest więc, aby oprócz częstego zmieniania poszewki prać także od czasu do czasu samą poduszkę.

Obecnie w sklepach można znaleźć produkty wykonane z materiałów syntetycznych - antyalergicznych, które znoszą nawet temperaturę prania w wysokości 95˚C. Poduszka powinna także zapewnić prawidłowe podparcie głowy. Jeszcze lepiej jeśli można ją dopasowywać do indywidualnych potrzeb dziecka.

Oszczędzanie na wyposażeniu sypialni dziecka może okazać się bardzo złudne. Wszelkie zaniedbania w kwestii zdrowego i wygodnego wyposażenia sypialni młodego człowieka zazwyczaj mają odbicie w jego problemach zdrowotnych. Tym sposobem zaoszczędzone pieniądze i tak trzeba przeznaczyć na wizyty u specjalistów lub rehabilitację. Zatem wydajmy je na przyjemniejsze rzeczy.

            

Zobacz też:

Firmy