Nie przeocz - Fisher Price

Mamo, tato, stawiam pierwszy krok! Jak wspomóc dziecko w nauce chodzenia?

Fisher Price

Każdy rodzic niecierpliwie czeka na moment, w którym jego pociecha samodzielnie ruszy przed siebie - w końcu raczkowanie, a potem pierwszy krok to przełom nie tylko w życiu dziecka, ale również i jego opiekunów. Z jednej strony maluch zaczyna poznawać otaczający go świat z innej perspektywy, z drugiej - mama i tata muszą stale mieć oczy dookoła głowy. Podczas tego ważnego etapu poświęćmy więc maluszkowi dużo czasu, aby pomóc mu w nowych osiągnięciach i zachęcać go do ruchu. W jaki sposób? Najlepiej poprzez zabawę!

Zanim malec zacznie raczkować, musi się do tego porządnie przygotować. W końcu chodzenie na czworaka to nie lada wyzwanie. Szkrab jest zmuszony do dźwigania do góry pupy i brzuszka oraz ustawiania rączek równolegle do siebie, a gdyby jeszcze tego było mało - utrzymania na nich ciężaru swojego ciała.

To prawdziwy, ekstremalny trening fizyczny dla przyszłego odkrywcy oraz czas intensywnego rozwoju ruchowego. Dziecko nie tylko pracuje nad koordynacją pierwszych ruchów, ale również nabywa orientację w terenie, zaczyna prawidłowo oceniać odległość i ćwiczy zmysł równowagi. Jest to też czas, w którym mały podróżnik sam zaczyna wybierać, gdzie ma ochotę pójść i czym się chce bawić.

Towarzysz podczas małych podróży - zabawki, które stymulują do ruchu

Kiedy maluch zaczyna swoje pierwsze wycieczki, warto postawić na stymulację ruchową poprzez zabawki, za którymi będzie musiał podążać. Przykładem jest Edukacyjny Lisek Raczkuj ze mną. Wystarczy obrócić przednie kółko uroczego zwierzaka, by obserwować, jak obraca się lub jedzie do przodu, zachęcając maluszka do poruszania się razem z nim. Dzięki temu szkrab będzie miał wesołego towarzysza podczas swoich pierwszych "małych-wielkich wypraw", a dodatkowo rozwinie nowe umiejętności w trakcie wesołej zabawy.

Pierwszy krok do wielkich odkryć

Maluchy zaczynają zwykle stawiać pierwsze kroki około 12. miesiąca życia. Jednak oczywistą sprawą jest to, że każde dziecko osiąga kolejne kamienie milowe rozwoju w swoim tempie. Aby zachęcić szkraba do aktywności, ciesz się z każdego sukcesu małego odkrywcy, kibicuj mu, nagradzaj brawami i okazuj mnóstwo czułości. To na pewno przyniesie lepsze efekty niż przymus i wywieranie presji oraz pozwoli Wam przyjemnie spędzić razem czas.

Kiedy dziecko zaczyna już samo wstawać, dobrze jest zapewnić mu zabawki, które sprawią, że poczuje się pewnie i chętnie wybierze się w pierwszą samodzielną "podróż".

Interaktywny Chodzik Zebra zachęci malucha do stawiania pierwszych kroków, a wygodny uchwyt i solidna podstawa na czterech kółkach dodadzą mu pewności podczas pierwszych spacerów oraz zapewnią świetną zabawę. Dodatkowo Zebra jest znakomitą zabawką edukacyjną. Siedząc, dziecko może przerzucać stronę książeczki lub naciskać podświetlane przyciski, aby wraz z nowymi zwierzęcymi przyjaciółmi poznawać literki i liczby dzięki radosnym wypowiedziom oraz piosenkom.

Aktywna zabawa na każdym etapie

Niezależnie od wieku dziecka powinno się zachęcać je do jak najczęstszej aktywności. W tym celu warto wybrać zabawki ze sznurkiem, które będą przemieszczały się razem z maluchem. To niesamowite, że były one popularne już w starożytnym Egipcie, a mimo to nadal są uwielbiane przez najmłodszych, mobilizując ich do ruchu.

Niezastąpionym towarzyszem pierwszych spacerów może stać się Edukacyjna Ciężarówka Sorter. Ten zabawkowy pojazd i sorter w jednym umili czas dziecku, a przy okazji rozwinie jego zmysły. Co ważne, maluch może zacząć od poznawania kształtów na siedząco, a potem bawić się w popychanie pojazdu podczas raczkowania. Kiedy zaś nauczy się chodzić, będzie mógł ciągnąć pojazd za sobą podczas spacerów.

Aby szkrab wszedł dziarskim krokiem w kolejny etap rozwoju, powinniśmy zapewnić mu wsparcie - przede wszystkim w postaci swojego czasu i zainteresowania. W połączeniu ze stymulującymi zabawkami oraz odrobiną cierpliwości proces ten szybko stanie się miłym wspomnieniem, a każdy dzień będzie nową, fantastyczną przygodą!





            

Zobacz też:

Firmy