Nie przeocz - Trend Micro

Dzieci w Internecie - jak zapewnić im bezpieczeństwo?

Trend Micro

Z pewnością rodzice zwiększą bezpieczeństwo swoich dzieci w cyberprzestrzeni, jeżeli zastosują się do kilku wskazówek.

 1. Pokieruj dzieckiem w taki sposób, aby odwiedzało strony odpowiednie dla swojego wieku.
 2. Upewnij się, że dzieci w Internecie używają silnych haseł (czyli takich, które zapewniają największe bezpieczeństwo) oraz że korzystają z najbardziej zaawansowanych ustawień dotyczących prywatności, jakie są możliwe w danej sytuacji.
 3. Poinstruuj je, aby na każdej stronie i w każdym serwisie udzielały tylko informacji absolutnie niezbędnych, a w razie wątpliwości pytały rodziców.
 4. Poradź im, aby łączyły się tylko ze stronami, które już znają lub o których wiedzą, że są godne zaufania.
 5. Zaleć im, aby traktowały innych z szacunkiem i nigdy nie pisały ani nie udostępniały niczego, co nie powinno dotrzeć do szerokiego grona odbiorców.
 6. Naucz je nieufnego traktowania ofert, które wydają się zbyt atrakcyjne, aby mogły być uczciwe. Powiedz im, że jeśli coś budzi podejrzenia, powinny zaufać swojemu instynktowi i powiedzieć o tym rodzicom.
 7. Nie pozwól dziecku używać usług geolokalizacyjnych, które automatycznie przekazują jego położenie fizyczne innym - chyba, że jest to absolutnie konieczne.
 8. Zawsze pamiętaj o zainstalowaniu na każdym urządzeniu używanym do połączeń z Internetem lub serwisami społecznościowymi uaktualnionego, renomowanego oprogramowania zabezpieczającego. Dzięki temu cyberprzestępcy nie będą mogli wyrządzić żadnej szkody, ponieważ dobre oprogramowanie lub usługa zabezpieczająca uniemożliwi dostęp do niebezpiecznych serwisów.

Więcej wskazówek na temat bezpieczeństwa dzieci w Internecie można znaleźć na blogu Lynette Owens. Dodatkowo na stronie Apple iTunes jest dostępna darmowa mobilna aplikacja "BeSeen": itunes.apple.com

      

Zobacz też:

Firmy