Nie przeocz - Traumeland

Materac dla dziecka

Traumeland

Wybierając materac dla dziecka pamiętaj, że powinien on zapewnić komfort, zdrowy sen, a także prawidłowe warunki dla rozwoju kręgosłupa.

Dobry materacyk powinien idealnie dopasowywać się do kształtów dziecka i odznaczać się - jak w przypadku materacy firmy Traumeland - najwyższą elastycznością punktową, czyli odkształcać się jedynie w miejscach nacisku, a nie na całej powierzchni.

Jaka powinna być twardość materaca dla dziecka

Niezmiernie ważną cechą materaca jest odpowiednia jego twardość. Ten problem idealnie rozwiązują materace dwustronne. Jedna z powierzchni - ta bardziej miękka i maksymalnie wentylowana - przeznaczona jest dla niemowląt, zaś druga strona - twardsza - dla starszych dzieci.

Przewiewność materaca dla dziecka

Ważne, by materac malucha był maksymalnie przewiewny (we wszystkich kierunkach). Tylko wtedy będzie skutecznie zapobiegał przegrzaniu dziecka. Poza tym im bardziej wentylowany materac, tym gorsze są w nim warunki dla rozwoju bakterii i roztoczy.

Pokrowiec

Istotnym elementem materaca dla dziecka jest też pokrowiec, który w wentylowanych materacach powinien być przewiewny, ale zarazem nieprzemakalny. Dobrze sprawdza się dwuczęściowy pokrowiec, który umożliwia zdjęcie do prania tylko jednej części, druga zaś pozostaje w użytku. Z kolei usztywniane krawędzie materaca ułatwiają dziecku podnoszenie w łóżeczku, zapobiegając ześlizgiwaniu się nóżek z miękkiej pianki przy krawędziach materaca.

Liderzy na rynku

Ekspertem i jednocześnie europejskim liderem w produkcji materacy dziecięcych jest firma Traumeland. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych, certyfikowanych materiałów (pianek i materiałów) oraz opatentowanych rozwiązań technicznych, materace tej firmy gwarantują optymalne warunki dla snu dziecka.

Chcąc ułatwić rodzicom porównanie jakości swoich produktów, firma Traumeland wprowadziła punktowy system oceny materacy, w którym sumuje się punkty uzyskane przez dany produkt w poszczególnych kategoriach. Najwyższa łączna ocena to 17 punktów. Uzyskały ją materace Bryza, Watercube i Śpiąca Gwiazdeczka. W tej samej klasyfikacji materace piankowo-kokosowe uzyskały 2 punkty, a lateksowo-kokosowe 9 punktów.

Więcej na temat wyboru materaca dla dziecka można przeczytać na stronie www.traumeland.pl

            

Zobacz też:

Firmy