Nie przeocz - Energylandia

Sny o bajkowym świecie - Energylandia w Zatorze

Energylandia

Niedaleko popularnego wśród turystów miasta Krakowa znajduje się najnowocześniejszy Park rozrywki w Europie. Na Gości czeka tutaj całodniowa zabawa na roller coasterach, karuzelach, zjeżdżalniach, a także w parku wodnym. Bajkowe atrakcje, animatorzy i maskotki parku powodują, że Energylandia zamienia się w krainę dziecięcych snów. Marzenia o bajkowym świecie można spełnić wybierając się tutaj na majówkę. Dlaczego warto przyjechać do Parku chociaż raz?

To właśnie tutaj można jeździć na znanych z Europy i ze świata roller coasterach, spełnić sny z dzieciństwa o jeździe na wiedeńskiej karuzeli z konikami, czy w końcu przepłynąć pontonami po dzikiej rzece!

Zabawa może potrwać nawet cały dzień! Sporym ułatwieniem dla Gości jest fakt, że Park został tak zaprojektowany, aby goście nie tracili czasu na czekanie - na miejsce parkingowe, na bilet w kasie itd.

Zdecydowanym wyróżnikiem tego miejsca jest prostota funkcjonowania - jeden bilet wstępu zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich zgromadzonych tu atrakcji i rozrywek!

70 atrakcji podzielonych na strefy

Na Gości Energylandii czeka aż 70 różnych atrakcji na czele z Roller Coasterami, tymi ekstremalnymi jak i przeznaczonymi dla rodzin z dziećmi. Ulgę i frajdę w upalne dni przynoszą atrakcje wodne.

Bajkolandia to przestrzeń dedykowana najmłodszym Gościom, w której dzieci mogą spełniać swoje fantazje o bajkowym świecie. Super Pompa, na której można zabawić się w strażaka, kolejki Jeep Safari czy kolejka widokowa Samoloty gwarantują najmłodszym gościom Parku najwspanialsze chwile, a dorosłym pozwalają poczuć się jak dzieci!

Strefa Familijna z dużymi, ale nieekstremalnymi roller coasterami czy zjeżdżalniami. To właśnie tutaj można zaliczyć największą w Europie Środkowo-Wschodniej atrakcję wodną - Anacondę, czyli wodną przejażdżkę potężnymi 20-osobowymi łodziami, które na trasie mają dwa kilkunastometrowe spływy!

Choć atrakcja wlicza się do grupy "familijnych" prędkość, z jaką można podróżować sięga 55 km/h, co zdecydowanie wzmaga poczucie frajdy z jazdy!

Strefa ekstremalna dedykowana jest tym, którzy chcą doznać szczególnych wrażeń. Jest to też czas na przełamywanie swoich barier. Tutaj goście mogą liczyć na najwyższe obroty i potężną dawkę adrenaliny. To właśnie tu umiejscowione są najszybsze i największe Roller Coastery, ogromne wahadło Aztec Swing, czy potężne 40 metrowe ramię Space Boostera.

Ostatnią strefą jest Water Park i Tropical Fun z basenami i zjeżdżalniami. Tych pierwszych mamy tu trzy - dla umiejących pływać o głębokości 135 cm, a dwa pozostałe to brodziki dla dzieci (pierwszy o głębokości 20 cm, drugi - 40 cm).

Jeśli chodzi o zjeżdżalnie, czeka na nas ich aż 13! Ogromna strefa wodnej zabawy Tropical Fun jest największym otwartym parkiem wodnym w Polsce, z jedyną w kraju zjeżdżalnią Exotic Fun. Warto zaznaczyć, że wejście do tej strefy umożliwia ten sam bilet.

Najszybszy Speed Water Coaster i najwyższy Hyperion - niedoścignieni rekordziści

Korona strefy ekstremalnej należy się bezapelacyjnie dwóm sprzętom: Hyperion oraz Speed Water Coaster.

Hyperion to najwyższy w Europie Mega Coaster liczący 77 metrów wysokości. Spadek z 80-metrów z prędkością 142 km/h, to doświadczenie które pamięta się na długo.

Kolejną dumą parku jest Speed Water Coaster, atrakcja jest połączeniem rollercoastera i przejażdżki wodnej. Wznosi pasażerów na ponad 60 metrów wysokości, osiągając przy tym zawrotną prędkość około 110 km/h.

Pokazy i widowiska

Dla tych którzy po godzinach spędzonych na korzystaniu z różnych atrakcji liczą jeszcze na inną formę rozrywki przygotowano coś specjalnego. Estrada spektakularnych pokazów kaskaderskich w strefie Extreme Show.

Wśród nich pokazy z udziałem najlepszych kierowców samochodowych i najmłodszego stuntera ATV a także kobieta, która jeździ samochodem na dwóch kołach. Nie brakuje też widowisk teatralnych takich jak artystyczne występy tancerzy, cyrkowców czy akrobatów. Goście mogą podziwiać te występy aż na czterech scenach (dwa teatry i amfiteatry).

Park wypełniony muzyką

Już pod koniec czerwca rozpoczną się największe festiwale muzyczne, które będą nam towarzyszyć przez całe lato! Każde wydarzenie to inny styl muzyczny, rożna oprawa artystyczna, ale łączy je jedno - największe Gwiazdy w tym samym miejscu.

28 czerwca podczas Festiwalu muzyki lat '90 w Energylandii przypomną o sobie gwiazdy, które pod koniec ubiegłego stulecia nie schodziły z list przebojów. Mr. President, Dr Alban czy Fun Factory to tylko część gwiazd jakie rozbłysną na festiwalowej scenie.

Kolejnego festiwalowego dnia zaprezentują się gwiazdy lat ‘80. Przypomną o sobie takie gwiazdy jak Francesco Napoli, Sandra, Savage czy Bad Boys Blue.

Muzyka rozrywkowa nie istniałaby w Polsce bez disco polo. Dlatego w Energylandii fani tego gatunku mogą liczyć na aż 2-dniową imprezę podczas Festiwalu Disco Polo 12 i 13 lipca. Pierwszego dnia wystąpią After Party, Boys, Cliver, Miły Pan, Power Play, Piękni i Młodzi, Playboys, Sławomir i Top Girls oraz w drugim dniu Camasutra, Czadoman, D-Bomb, Dejw, Long & Junior, Łobuzy, Markus P. MIG, Veegas.

Znacząco odmienne brzmienia będą czekać na fanów Hip- hopu 26 i 27 lipca.

Emocje dużego formatu szykują się już 9 i 10 sierpnia w ramach wydarzenia Giganci sceny.

23 sierpnia na festiwalowej scenie zakrólują Kings of Hardstyle, a cały cykl muzycznych wydarzeń zamknie 24 sierpnia EDM Festival.

Nocleg na Dzikim Zachodzie

W pobliżu Energylandii znajduje się jedyny w swoim rodzaju hotel stylizowany na wioskę z Dzikiego Zachodu, mowa tutaj o Western Campie. Goście mogą liczyć tam na moc atrakcji oraz komfortowe noclegi w domkach, tipi czy kowbojskich wozach.

Western Camp oferuje aż 574 miejsca noclegowe. Można też w niebanalny sposób spędzić czas korzystając z jazdy konnej czy łowiska. Ponadto Western Camp organizuje kino plenerowe w cenie noclegu, a po całym dniu aktywnego wypoczynku można skorzystać z pola ogniskowego czy leżakowej strefy relaksu.

Zapraszam do obejrzenia spotu reklamowego Energylandii

Więcej informacji na: www.energylandia.pl

            

Zobacz też:

Firmy