Nie przeocz - Bombkarnia

Bogactwo polskich tkanin, czyli zimowa kolekcja z Bombkarni

Bombkarnia

Bombkarnia od lat stara się przecierać szlaki i lansować światowe trendy na polskim rynku ozdób świątecznych. Na nadchodzący sezon firma przygotowała dwie kolekcje - Staropolską i Ludową - inspirowane polską tradycją pokrywania haftem elementów ubioru.

W Kolekcji Staropolskiej prym wiodą złoto, cekiny i kryształy. A wszystko to na tle intensywnych kolorów: opalizującego różu i granatu, matowej miedzi lub purpury. Bombkarnia zadbała także o odpowiedni kontekst historyczny dla swojej kolekcji. Wzory na bombkach nawiązują bowiem do barokowych tkanin, takich jak królewskie płaszcze Jana Sobieskiego i Marysieńki, czy szlacheckie pasy kontuszowe. Wspaniałość XVIII-wiecznych dekoracji odwzorowano dzięki zastosowaniu wyjątkowej techniki zdobienia polegającej na układaniu kwiatowych ornamentów z malutkich koralików, bądź kolorowych, skrzących brokatów.

Haft kontuszowy na miedzi-65 zł, www.bombkarnia.pl  Haft Jana Sobieskiego-65 zł, www.bombkarnia.pl
Haft Marysieńki-65 zł, www.bombkarnia.pl

Z kolei tegoroczna Kolekcja Ludowa koncentruje się głównie na motywach kwiatowych z tradycyjnych strojów Krakowianek. To malownicze róże o rozłożystych płatkach, zielone gałązki ziół oraz potraktowane bardziej graficznie kwiatowe wiązanki.

Wzory mają trzy kolory tła: turkusowe, złote oraz najmodniejsze od kilku sezonów czarne, opalizujące. Bombkarnia stara się tym samym pokazać, że nie istnieją kolory trudne, bądź kontrowersyjne dla „choinkowej mody”. Każda bombka, dzięki użyciu odbijającej światło farby, czy połyskujących brokatem dekoracji ma szansę zabłysnąć na choince. Szczególnie we wnętrzach nowoczesnych, utrzymanych w stonowanej, ciemnej tonacji, taki folkowo-minimalistyczny mix znajdzie odpowiednią oprawę.

 Krakowska róża na czarnym tle-72 zł, www.bombkarnia.pl Krakowska róża na turkusie-72 zł, www.bombkarnia.pl
 Kwiaty z gorsetu Krakowianki-72 zł, www.bombkarnia.pl

Firma przygotowała również coś dla miłośników tradycyjnych, choinkowych ozdób. Apetyczne, lukrowane, szklane pierniki trudno odróżnić od prawdziwych wypieków! Występują w kształcie gwiazdek, dzwonków, serc i choinek. Mogą cieszyć oko zarówno na gałązkach drzewka, jak i na pięknej, starej paterze. Przygotowując bożonarodzeniowe dekoracje starajmy się być kreatywni i szukajmy nowych miejsc do eksponowania ulubionych ozdób. Dobrze nadają się do tego żyrandole, wazony z gałązkami świerku czy właśnie ozdobne tace i porcelana. Pięknie wyeksponowane, przekazywane z pokolenia na pokolenie zabawki choinkowe, wprowadzają świąteczny nastrój do naszego domu. Jeszcze lepiej, kiedy są wykonywane ręcznie przez polskich artystów, z poszanowaniem rękodzielniczych zwyczajów, jak wszystkie świąteczne ozdoby z Bombkarni. Wesołych Świąt!

Pierniki-25 zł, www.bombkarnia.pl
 
Haft krakowski na złocie-72 zł, www.bombkarnia.pl 

Wszystkie prezentowe na zdjęciach bombki pochodzą z pracowni Bombkarnia.

Bombki można kupić na: www.bombkarnia.pl

            

Zobacz też:

Firmy