Nie przeocz - Dekoria.pl

Poczuj klimat świąt! 4 Sposoby na przygotowanie domu na święta

Dekoria.pl

W listopadzie coraz częściej myślimy o świętach. Coraz niższa temperatura na zewnątrz przypomina nam o nadchodzącej zimie, a wraz z nią – o śniegu przykrywającym choinki. Jeśli chcesz na stałe poczuć świąteczną atmosferę, a w swoim domu stworzyć bożonarodzeniowy nastrój, sprawdź nasze porady!

W galeriach handlowych królują już choinki, światełka i mikołaje, ale w Twoim domu wciąż stoją jesienne dekoracje? Nie czujesz jeszcze bożonarodzeniowej atmosfery? Wprowadź ją do swojego domu dzięki 4 praktycznym poradom przygotowanym przez specjalistów marki Dekoria.pl.

Udekoruj dom ze smakiem

Pierwszym krokiem do przygotowania się do świąt jest wprowadzenie świątecznych ozdób. Najpierw pochowaj wszystkie dodatki z poprzedniego sezonu, by zrobić miejsce dla nowych dekoracji. Jeśli lubisz subtelny i minimalistyczny styl, postaw na monochromatyczne ozdoby. Białe choinki, koniki na biegunach, łosie, jelenie, gwiazdy czy bombki będą wyglądać naprawdę elegancko. Przy dekorowaniu zachowaj zasadę "jeden układam, drugi odkładam" - dzięki temu unikniesz nie tylko pomieszania stylów, ale też przeładowania nadmiarem ozdób.

Dekoria.pl, dekoracja Elfin Tree white Dekoria.pl, dekoracja Rocking Horse white 

Dodaj codzienności odrobinę słodyczy

Z jakim jedzeniem kojarzą Ci się święta? Z pierniczkami! Koniecznie zatem biegnij do sklepu po przyprawę do piernika i miód. Pamiętaj, by upiec najlepiej dwie blachy - te, których nie zjesz, od razu włóż do ceramicznego pojemnika ozdobionego świątecznym motywem. Postaw go w widocznym miejscu - jego ładny wzór i słodka zawartość z pewnością pomogą Ci poczuć zbliżające się święta.

Dekoria.pl, pojemnik Brownie  Dekoria.pl, pojemnik Christmas Trees red 

Rozjaśnij mieszkanie

Jednym z najprostszych sposobów na stworzenie świątecznej atmosfery w domu są delikatne lampki o ciepłym oświetleniu. Mogą to być kojarzące się z tym szczególnym czasem drobne światełka, które zawiesza się zwykle na choince, lub też ozdoba z lampek LED. Klasyczna gwiazda wykonana z drutu będzie pięknie wyglądała w każdym wnętrzu - sprawi, że natychmiast zaczniesz marzyć o świętach. Z kolei podświetlona dekoracja w kształcie głowy jelenia pasuje do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz (znajdziesz ją w ofercie marki Dekoria.pl).

Dekoria.pl, dekoracja Gold Deer Led  Dekoria.pl, dekoracja Gold Star Led 

Zrelaksuj się!

Tylko kiedy jesteśmy zrelaksowani, możemy w pełni docenić świąteczny nastrój, dlatego tak ważny jest odpowiedni odpoczynek. Jeśli nie masz czasu na pełne 8 godzin snu, tym bardziej zadbaj o idealną aranżację sypialni. Warunki, w których śpisz, wpływają bowiem na jakość wypoczynku. Wybierz więc piękną bawełnianą pościel - najlepiej ze świątecznym motywem.

Nie używaj górnego światła, ale delikatnego, rozproszonego - świąteczne lampki lub lampa stołowa będą najlepsze. Z kolei podczas drzemek w środku dnia lub wieczorów z książką czy przed telewizorem otul się miękkim kocem - od razu będzie Ci przyjemniej. Dzięki odpowiedniemu odpoczynkowi będziesz bardziej zrelaksowana i z pewnością poczujesz klimat nadchodzących świąt.

 
Dekoria.pl, komplet pościeli Let It Snow  Dekoria.pl, pled Milky Nordic beige 

Szukasz więcej inspiracji do przygotowania domu na święta? Znajdziesz je na stronie:  www.dekoria.pl/swieta,i209.html

            

Zobacz też:

Firmy