Nie przeocz - Philips Avent

17 listopada - Światowy Dzień Wcześniaka. Karmienie wcześniaków mlekiem mamy

Philips Avent

Mleko mamy ze względu na właściwości zdrowotne i wzmacnianie odporności maluszka jest w przypadku wcześniaków niczym lekarstwo. Dzięki laktatorowi nawet wcześniaki, które nie mogą zostać przystawione do piersi, mogą otrzymać mleko mamy.

Philips Avent to marka najczęściej rekomendowana przez mamy i położne¹, która od ponad 30 lat dba o komfort rodziców i dzieci. Oferując najwyższej jakości produkty powstające ze współpracy ze specjalistami, Philips Avent wspiera zdrowe początki i przyszłość maluszków - także wcześniaków.

Mleko mamy dla wcześniaków

17 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Wcześniaka. Współcześnie co dziesiąte dziecko rodzi się przedwcześnie, a mama i dziecko potrzebują wtedy najlepszego wsparcia, aby przetrwać ten trudny czas. Karmienie piersią jest ważne i stanowi najlepszy start, szczególnie dla najbardziej wrażliwych przedwcześnie urodzonych dzieci.

Mleko mamy dostarcza maluszkowi niezbędne składniki odżywcze i energię niezbędną do zdrowego rozwoju, a także chroni przed infekcjami i zmniejsza u dziecka ryzyko takich dolegliwości jak cukrzyca czy astma. Jeśli jednak mama nie może karmić swojego wcześniaka piersią z pomocą może przyjść laktator, który sprawi, że maluszek otrzyma to, co najlepsze, czyli mleko mamy.

Laktator pomoże w karmieniu

Warto, by pokarm zacząć odciągać zaraz po porodzie, nawet jeśli to będzie tylko kilka kropel siary. Jeśli wcześniak nie będzie mógł zjeść go od razu, można je zamrozić i podać ten cenny pokarm dziecku później. Przydadzą się wtedy woreczki lub pojemniki do mrożenia pokarmu. W tym trudnym dla mamy czasie nieoceniony będzie jednak wygodny laktator.

Dzięki wyjątkowej konstrukcji laktatorów Philips Avent Natural mleko z piersi trafia bezpośrednio do butelki, nawet jeśli mama siedzi prosto. Dodatkowo nakładka masująca z miękkimi płatkami daje wrażenie ciepła w kontakcie ze skórą, co pomaga się odprężyć i uzyskać więcej pokarmu. Dostępne są różne modele laktatorów: laktator manualny z butelką lub pojemnikiem na pokarm, laktator elektryczny i podwójny laktator elektryczny.

Mamom wcześniaków, które muszą często odciągać pokarm, przyda się z pewnością laktator elektryczny. Warto też pomyśleć wtedy o podwójnym laktatorze elektrycznym, który pozwala odciągać mleko z dwóch piersi jednocześnie, umożliwiając odciąganie większej ilości pokarmu w krótszym czasie.

Laktator elektryczny Philips Avent jest dwufazowy - ma tryb stymulacji wypływu pokarmu i głębokiego odciągania, a dzięki kilku ustawieniom siły ssania można ja dopasować do indywidualnych potrzeb. Laktator odzwierciedla też sposób ssania dziecka. Nowe ulepszone modele laktatorów elektrycznych Philips Avent gwarantują dyskrecję i ciche odciąganie w każdej sytuacji i o każdej porze dnia i nocy - także gdy chcesz być blisko maluszka.

Butelka wzorowana na kobiecej piersi

Dzięki butelkom Philips Avent Natural można łatwo połączyć karmienie piersią i butelką. Butelka Natural ma szeroki smoczek kształtem przypominający kobiecą pierś, przez co sprawia, że dziecko ssie z butelki w niemal identyczny sposób jak z piersi mamy. Smoczek jest miękki i elastyczny, a jednocześnie wystarczająco sztywny, aby się nie zapadał. Dodatkowo dzięki wyjątkowemu kształtowi butelkę można łatwo chwycić i skierować w dowolną stronę, co zapewnia maksymalną wygodę nawet malutkim rączkom dziecka.

W ofercie Philips Avent znajduje się mała butelka o pojemności 60 ml ze smoczkiem o najwolniejszym przepływie, która jest przeznaczona dla noworodków już od pierwszego dnia życia. Butelki zaprojektowano jednak w taki sposób, aby umożliwić łączenie części górnych i dolnych, więc mogą się dostosowywać do zmieniających potrzeb maluszka, kiedy już podrośnie.

Skorzystaj z porad ekspertów

Młode mamy powinny też pytać o porady dotyczące karmienia wcześniaka. Pomocą posłużą położne i Certyfikowane Doradczynie Laktacyjne. Wiedzę można znaleźć też w różnych poradnikach. Philips Avent wspólnie z położną i Certyfikowaną Doradcą Laktacyjną przygotował kompleksowy przewodnik video po karmieniu piersią, skąd mamy mogą się dowiedzieć wszystkiego o właściwościach mleka mamy i jak radzić sobie z problemami z karmieniem.

Rekomendowane ceny laktatorów elektrycznych Philips Avent wynoszą:

SCF332/31 - 450 zł
SCF334/31 - 980 zł

            

Zobacz też:

Firmy