Nie przeocz - Pan Koncert

Show Szalonych Naukowców, czyli edukacyjne Show dla dzieci 7-12 lat

Pan Koncert

Barwne widowisko o naukowych perypetiach niezwykłych bohaterów:Człowieka-Robaka, Igreka, Niny i Profesora Trauta.

20.11.18 (Wt) 9:30, 18:30
21.11.18 (Śr) 10:00, 18:30
22.11.18 (Śr) 10:00, 18:30
23.11.18 (Pt) 10:00, 18:30
24.11.18 (So) 16:30
26.11.18 (Pn) 10:00, 18:30
27.11.18 (Wt) 10:00, 18:30
28.11.18 (Śr) 18:30
WARSZAWA, Aula Wyższej Szkoły Menadżerskiej
TORUŃ, Aula UMK
OLSZTYN, Aula Auditorium Maximum
BIAŁYSTOK, Aula Koncertowa WSFiZ
LUBLIN, Centrum Kongresowe UP
WROCŁAW, Sala Koncertowa Radia Wrocław
KALISZ, Hala Widowiskowo-Sportowa
ŁÓDŹ, Teatr DOM        

Szaleni Naukowcy to emocjonujący pokaz eksperymentów z różnych dziedzin wiedzy, podczas którego młodzi widzowie zobaczą spektakularne doświadczenia chemiczne, poznają zasady rządzące planetami i znajdą odpowiedzi na nurtujące pytania naukowe.

Podróż do fascynującego świata kolorowych probówek, buchającej piany, pośród menzurek czy magnesów odkryje nowe pasje i będzie fantastyczną, zapamiętaną na długie lata przygodą. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod edukacyjnych i pełne humoru widowisko, które nie tylko zachwyci kreatywnym wykonaniem, ale z pewnością rozbudzi wyobraźnię każdego młodego naukowca! Ponieważ spektakl ma charakter rozrywkowy, to - choć tłumaczymy widzom zasady realizacji każdego z eksperymentów - nie zagłębiamy się w szczegółowe wyjaśnienia fizyki i chemii.

W programie znalazły się m.in.:

 • Szalona Piana: Reakcja egzotermiczna rozkładu nadtlenku wodoru z towarzyszeniem piany. Bardzo wyrazisty eksperyment, któremu towarzyszą setki litrów kolorowej piany!
 • Ciekły azot: Szereg eksperymentów wykazujących właściwości ciekłego azotu i innych gazów. Zmniejszenie i zwiększenie objętości, szybkie zamrażanie znajomych przedmiotów oraz substancji. Mgła na stole i ogromny wybuch azotowy to tylko niektóre z atrakcji!
 • Cewki Tesli: Szereg eksperymentów z niezwykle rzadko spotykanymi urządzeniami, generującymi wysokiej częstotliwości wyładowania elektryczne (zamek błyskawiczny). Jonizacja gazów i ich blask. Przesyłanie energii na odległość, pojęcie błyskawicy. Człowiek jako antena emitera. Zmiana koloru absolutorium z pomocą jonów chemicznych soli. Kolorowa plazma w zamkniętych przestrzeniach. Theremin (instrument muzyczny, na którym graj się bez dotyku): Pierwszy muzyczny elektroinstrument (1918 rok). Historia, zasada działania, prezentacja gry na instrumencie.
 • Pokaz laserów

BOHATEROWIE:

 • Człowiek-Robak. W dzieciństwie zmuszany do zajmowania się naukami ścisłymi oraz muzyką, których szczerze nienawidził. Zapragnął więc zemścić się, niszcząc wszystkie laboratoria i instrumenty muzyczne, rujnując dorobek naukowy, a tym samym całą ludzkość. 
 • Pomocnik Człowieka-Robaka - Igrek (Y). Wykonuje eksperymenty i konstruuje urządzenia naukowe z własnej ciekawości, nieświadomie realizując plan Człowieka-Robaka, zmierzający do zrujnowania ludzkości. Stopniowo przechodzi na stronę Szalonych Naukowców. 
 • Nina. Przedstawicielka Szalonych Naukowców, biorąca aktywny udział w eksperymentach i tworzeniu wynalazków. Jej genialne pomysły okazują się zwykle strzałem w 10! Marzy o tym, by - wykorzystując rozwiązania naukowe - uszczęśliwić całą ludzkość. 
 • Professor Traut. Szalony Naukowiec, który wykorzystuje wiedzę oraz możliwości techniki do tworzenia nowatorskich urządzeń i spektakularnych efektów. Gra na niezwykłych instrumentach muzycznych.

Szczegóły oraz bilety dostępne są na:

pankoncert.pl/event/show-szalonych-naukowcow/
www.facebook.com/shownaukowcow

Czas trwania: 70 minut

      

Zobacz też:

Firmy