Nie przeocz - Showroom MOOD

Kreatywne umysły i ich oryginalne projekty

Showroom MOOD

Stoisko Bosa na targach Salone del Mobile przypominało w tym roku skrzynię pełną skarbów. Zajrzyjmy do jej środka i poznajmy magiczny świat zamieszkiwany przez niezwykłe indywidua…

Dekoracyjna ceramika śmiało wraca do naszych domów w niezwykłych formach, wykreowanych przez najlepszych projektantów. Przoduje w tym marka Bosa, której najnowsze propozycje autorstwa Eleny Salmistraro i Jaime'a Hayona urzekają nadzwyczajną oryginalnością i mocną symboliką.

   
fot.Mood-Design
David tea pot JaimeHayon
 fot.Mood-Design
Geopablo Vase JaimeHayon
 fot.Mood-Design
Georgi tulip vase JaimeHayon

Elena Salmistraro swoją kolekcją Most Illustrious oddaje hołd włoskim mistrzom designu, takim Achille Castiglioni (którego setna rocznica urodzin przypada na 2018 rok), Riccardo Dalisi, Michele De Lucchi, czy Alessandro Mendini, tworząc trójwymiarowe ceramiczne totemy. Figurki fizycznie przypominają poszczególnych artystów, a jednocześnie można w nich dopatrzeć się nawiązania do prac, które uczyniły ich sławnymi na całym świecie.

   
fot.Mood-Design King Vase R fot.Mood-Design Raki vase JaimeHayon  fot.Mood-Design
Takuya double vase JaimeHayon

Z kolei kolekcję Theatre Hayon tworzą kolorowe przedmioty codziennego użytku, którym autor Jamiego Hayona nadał wyszukane, osobliwe kształty.

Nowości świetnie korespondują z modelami, które zadebiutowały na styczniowych targach Maison&Objet - wazonami Fusca projektu Constance Guisset i maskami Primates, będącymi uzupełnieniem kolekcji wazonów i talerzy autorstwa Eleny Salmistraro.

 
fot.Mood-Design Fusca Guisset   fot.Mood-Design Primates Mask Salmistraro 

Ręcznie wykonane dekoracje i elementy zastawy stołowej znakomicie wpisują się w charakterystyczny styl włoskiej marki. Oryginalne kształty ceramiki Bosa, fantazyjne wykończenia i unikalna paleta kolorystyczna sprawiają, że modele są istotnymi elementami dekoracyjnymi każdego wnętrza.

Ceramika Bosa dostępna jest w salonie Mood Design i w sklepie internetowym pod adresem www.mood-design.pl.

            

Zobacz też:

Firmy