Nie przeocz - Britax Römer

Wygoda na całkiem nowym poziomie dzięki fotelikowi Britax Römer KIDFIX III M

Britax Römer

Leipheim, sierpień 2018 - Britax Römer ogłosił premierę nowego fotelika samochodowego KIDFIX III M. Najnowszy członek rodziny KIDFIX jest przystosowany dla dzieci w wieku od 3,5 do 12 lat (15 - 36 kg) i został zaprojektowany tak, by zapewnić małym pasażerom komfort na najwyższym poziomie podczas podróży. Projekt bazuje na modelu KIDFIX II XP SICT - jednym z najpopularniejszych fotelików Britax Römer.

KIDFIX III M StormGrey  

Wygoda dla każdego

KIDFIX III M został zaprojektowany tak, by zapewnić najmłodszym jak największą wygodę, nawet podczas długich podróży. Jest to możliwe dzięki wysokiemu oparciu i ergonomicznemu kształtowi fotelika. Z kolei wydłużona przestrzeń do siedzenia z miękką przednią strefą pozwala na wygodne ułożenie nóg, nawet u wysokich dzieci. KIDFIX III M jest wyposażony w unikatowe oparcie w kształcie litery V, które zapewnia przestrzeń dzieciom każdego wzrostu. Kiedy dziecko rośnie i zagłówek podnoszony jest do góry, oparcie daje pewność, że ramiona dziecka znajdują się w najszerszej partii fotelika.

Dbając o bezpieczeństwo

Lepszy komfort jazdy nie oznacza rezygnacji z najwyżej jakości bezpieczeństwa w najnowszym foteliku Britax Römer. Zastosowanie technologii SICT zapewnia zwiększoną ochronę dziecka w przypadku zderzeń bocznych. Fotelik jest też wyposażony w Secure Guard - czwarty punkt zaczepienia standardowego 3-punktowego pasa bezpieczeństwa. Utrzymując pas biodrowy w optymalnym położeniu ponad kośćmi biodrowymi dziecka, Secure Guard pomaga zredukować siły oddziałujące na brzuch w sytuacji kolizji czołowej, dając jednocześnie swobodę ruchów podczas jazdy.

W dobrym stylu

KIDFIX III M został stworzony z myślą o najnowszych trendach, by trafiał w gusta modnych rodziców. Jest wyposażony w nowoczesną, czarną obudowę, która wygląda elegancko w każdym samochodzie. Dodatkowo stylowa pokrywa i wykończenie nadaje fotelikowi sportowy wygląd. Pokrowiec łatwo się zdejmuje i można go prać w pralce.

KIDFIX III M CosmosBlack 

Testy Euro NCAP

Ponad 95% samochodów zostało przetestowanych przez Euro NCAP w 2017 r. z użyciem fotelików Britax Römer. Ponad 25 globalnych marek samochodowych wybrało różne foteliki z linii KIDFIX do testów samochodów w każdym rozmiarze - na przykład Mercedes Benz C-Class Cabriolet, BMW 5 Series, Ford Fiesta, Mini Countryman, Citroen D S7 CROSSBACK i Land Rover Discovery - czyli zarówno z segmentu miejskiego, SUV, jak i samochodów rodzinnych.

Organizacje zajmujące się testami konsumenckimi fotelików dla dzieci często sprawdzają foteliki na prowadnicach w określonych warunkach. Natomiast Euro NCAP testuje cały system transportu dziecka, czyli fotelik w połączeniu z samochodem. Auta są rozbijane w scenariuszach prawdziwych wypadków. Skuteczna ochrona dziecka w tych symulowanych kolizjach to warunek dla uzyskania pięciu gwiazdek w Euro NCAP.

"Nadzwyczajne bezpieczeństwo naszej linii KIDFIX zostało wielokrotnie udowodnione przez organizacje takie jak Euro NCAP, która przeprowadza testy zderzeniowe aut w rzeczywistych scenariuszach" - mówi Rainer Stäbler, Dyrektor Zarządzający EMEA Britax Römer. "KIDFIX III M został zaprojektowany tak, by zapewnić dzieciom o każdym wzroście wygodę w trakcie jazdy, a rodzicom bezstresową podróż."

KIDFIX III M MoonlightBlue    

Niemiecka jakość

KIDFIX III M jest produkowany w Niemczech w europejskiej siedzibie Britax Römer w Leipheim. Firma produkuje około 90% swoich fotelików w Europie, w tym 60% w Niemczech, a pozostałe w Wielkiej Brytanii. Wszystkie foteliki są opracowywane, projektowane i testowane w Niemczech, a wszystkie materiały i pokrowce wytwarzane są w Europie. To ważny krok w planie zwiększenia poziomu kontroli jakości i rozwijania możliwie najbezpieczniejszych produktów dla dzieci. Britax Römer ma surowe wewnętrzne wymagania dotyczące chemicznego i mechanicznego testowania materiałów i innych elementów. Dzięki temu marka cieszy się uznaniem w tej dziedzinie, otrzymując stałe, znakomite oceny od wiodących organizacji konsumenckich, takich jak niemieckie Stiftung Warentest, ADAC, ÖAMTC.

Więcej informacji na www.britax-roemer.pl

            

Zobacz też:

Firmy