Nie przeocz - FUNDACJA MERITUM

Wakacyjny lipcowy weekend z mistrzami  ulicznego teatru lalkowego. Festiwal "Lalka na Scenie" już 13-15 lipca 2018 r.

FUNDACJA MERITUM

Lato w pełni. Koniec roku szkolnego i początek wakacji. Tradycyjnie w tym czasie dla mieszkańców i gości odwiedzających Warszawę zaplanowano Festiwal "Lalka na Scenie". W tym roku już po raz trzeci na warszawskich przestrzeniach Rynku Nowego Miasta oraz w Parku Wiecha przed Teatrem RAMPA zawitają mistrzowie gry pacynką i marionetką. Czas w letni weekend: 13-15 lipca zarezerwujcie dla III Międzynarodowego Festiwalu Ulicznych Teatrów Lalkowych "Lalka na Scenie".

To już III Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych "Lalka na Scenie". W tym roku, tak jak w poprzednim, przez trzy dni widzowie spotkają się z tradycją ulicznych teatrów lalkowych. Od piątku do niedzieli tj.: 13 lipca (piątek) w godzinach od 17:00 do 20:00 centrum festiwalowych wydarzeń będzie Park Wiecha przed Teatrem RAMPA. W dniach 14-15 lipca (sobota-niedziela) tradycyjnie widzowie zaproszeni są na Rynek Nowego Miasta w godzinach od 11:00 do 18:00. W te dni Festiwalu o każdej pełnej godzinie rozpoczynać będzie się kolejny spektakl. Na wszystkie festiwalowe wydarzenia obowiązuje wstęp bezpłatny.

fot. Fundacja Meritum/Lalka na Scenie

Spotkania festiwalowe trwać będą niezależnie od pogody. Wiele godzin można będzie spędzić w oderwaniu od rzeczywistości, przenieść się w klimat tradycyjnego teatru ulicznego: wysłuchać opowieści ożywionych marionetką i pacynką, podziwiać teatr cieni, a także poznać niesamowity kunszt mistrzów animujących lalki oraz zobaczyć z bliska budowę marionetki czy pacynki. W przerwach towarzyszyć będą koncerty na katarynkę i spotkania z aktorami. Prezentowane spektakle są przeznaczone dla każdego: młodego i dorosłego widza, bez względu na wiek. Ponadto dobrano je tak, aby nie było bariery językowej w odbiorze. O artystyczne emocje na najwyższym poziomie zadba Ivan Gontko, Dyrektor Artystyczny Festiwalu - wybitny słowacki artysta, reżyser, który od lat na świecie kultywuje tradycję ulicznych teatrów lakowych. 

"To już trzecie spotkanie z tradycją ulicznych teatrów lalkowych w Warszawie. Tegoroczny Festiwal kolejny raz stwarza widzom możliwość przeżycia niezwykłych emocji z mistrzami tego teatru, którzy przybędą z różnych państw. Staramy się podczas każdego Festiwalu pokazać wyjątkowe spektakle, w tym roku nowością będzie możliwość spotkania z magicznym teatrem cieni. Mamy nadzieję, że tak jak w poprzednich latach tysiące widzów odwiedzi nasz Festiwal "Lalka na Scenie". Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek. Gramy o każdej pełnej godzinie. Widzimy się już 13,14 i 15 lipca" - powiedziała Grażyna Karwowska-Winiarek, Prezes Fundacji Meritum i Dyrektor Festiwalu.

 fot. Fundacja Meritum/Lalka na Scenie


HARMONOGRAM FESTIWALU:

13 lipca 2018 (piątek) 
godz. 17.00 - 20.00 Park Wiecha przed Teatrem RAMPA 

godz. 17.00 - "Cyrk na kółkach", Eszter Aracs (Węgry)
godz. 18.00 - "Teatr cieni", András Lénárt (Węgry)
godz. 18.00 - "Punch&Jude", Robert Styles (Wielka Brytania)
godz. 19.00 - "Turecka wyspa", Ivan Gontko, Rebeka Gontko (Słowacja)

14, 15 lipca 2018 (sobota, niedziela) 
godz. 11.00 - 18.00 Rynek Nowego Miasta

godz. 11.00 - "Cyrk na kółkach", Eszter Aracs (Węgry)
godz. 12.00 - "Gašparko", Juraj Hamar (Słowacja)
godz. 12.00 oraz godz. 16.00 - "Teatr cieni", András Lénárt (Węgry)
godz. 13.00 - "Polichinelle", Jimmy Azogué, Sylvie Capdeboscq (Francja)
godz. 14.00 - "Teatro Dom Roberto", Jose Gil (Portugalia)
godz. 15.00 - "Pulcinella", Salvatore Gatto (Włochy)
godz. 16.00 - "Punch&Jude", Robert Styles (Wielka Brytania)
godz. 17.00 - "Turecka wyspa", Ivan Gontko, Rebeka Gontko (Słowacja)
(Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu)

Więcej informacji na temat Festiwalu oraz harmonogram wydarzeń:

www.fundacjameritum.pl
facebook.com/Lalkanascenie

            

Zobacz też:

Firmy