Nie przeocz - Pinio

Meble dziecięce: kolorowo czy uniwersalnie?

Pinio

Pokój dziecka może być dla niego azylem, krainą oddzieloną zupełnie od reszty domu i wypełnioną kolorami i wzorami - taki mały osobny świat dziecka. Może też być przestrzenią korespondującą z całym mieszkaniem, w taki sposób, by przekroczenie progu dziecięcego pokoju nie przyprawiało o estetyczny szok.

Kiedy jeszcze niewiele zależy od dziecka bo jest zbyt małe by wziąć aktywny udział w decyzjach zakupowych, rodzice muszą nadać kierunek aranżacji. A jakiś obrać trzeba ponieważ wystrój pokój dziecięcego jest niezwykle ważny i nie należy pozwolić by panował tam chaos. Musi sprzyjać odpoczynkowi, zabawie a w przyszłości wspierać koncentrację podczas nauki - zbyt wiele, krzykliwych bodźców nigdy w tym nie pomaga.

Rodzice nieraz dziwią się, że dziecko woli bawić się w salonie lub kuchni, podczas gdy w swoim pokoju ma wszystko. No właśnie - czy wszystko na pewno oznacza dobrze? Przeładowanie nie przyciąga dzieci a wręcz może męczyć.

Jak zaplanować przestrzeń i zakupy, by pokój dziecięcy był spójny z całym domem a jednocześnie wprowadzić do niego dziecięcy urok. Czy kompromis aranżacyjny nawiązuje się po obu stronach? W przestrzeń dorosłą trzeba wprowadzić nieco luzu, a w dziecięcą więcej powagi? Czy Umeblować pokój dziecięcy dorosłymi meblami i farbami a o jego dziecięcym charakterze świadczyć będą jedynie zabawki?

Takie czasy, gdy wybór był prosty, lub wcale go nie było dawno minęły. Obecnie można przebierać w przeróżnych stylach mebli dziecięcych, aż do zawrotu głowy. To także dobra wiadomość – można doszukać się takich mebli i tekstyliów, by były urokliwe, a jednocześnie reprezentowały klasę a nie krzykliwość. Były przyjazne wrażliwemu wzrokowi dziecka, sprzyjały wypoczynkowi a jednocześnie współgrały z wyobraźnią.

Przede wszystkim gdy mamy świadomość czego chcemy, sprawa staje się łatwiejsza. Wielu polskich producentów, którzy tworzą meble dziecięce od wielu lat, wiedzą co jest ważne. W meblarstwie dziecięcym coraz bardziej modny staje się skandynawski styl wykonania - łączy w sobie trwałość, bezpieczne dla dziecka materiały wykonania, przestronność mebli do przechowywania i unikatowy design - delikatny a jednak z charakterem. Odpowiednie wyważenie delikatności i charakteru daje uniwersalność, a ta z kolei w połączeniu z trwałością umożliwia wieloletnie użytkowanie. Uniwersalne meble to radość komponowania coraz to nowych aranżacji za pomocą tekstyliów i zabawek. A gdy dziecko podrośnie zabawki zastąpią akcesoria związane z jego zainteresowaniami i pasjami - dziecko dorasta a stylowe, mocne meble dalej mu towarzyszą!

Meble: Pinio
Komoda: kolekcja Lara
Regał otwarty: kolekcja Calmo
Łóżeczko, szafa trzydrzwiowa, komoda duża: kolekcja Calmo

            

Zobacz też:

Firmy