Nie przeocz - Szwajcaria Bałtowska

SZWAJCARIA BAŁTOWSKA - RODZINNA STACJA NARCIARSKA

Szwajcaria Bałtowska

Co czeka na naszych gości? Jako jedyna stacja narciarska w Polsce oferujemy mnóstwo atrakcji poza jazdą na nartach i snowboardzie. Spędzicie u nas czas aktywnie i kreatywnie. Stacja narciarska znajduje się na terenie największego, całorocznego kompleksu turystycznego w Polsce, który mieści się w Bałtowie w woj. świętokrzyskim.

Co czeka na wszystkich naszych gości?

Narty, snowboard, snowpark

Szwajcaria Bałtowska zaprasza na pierwsze narty z dzieckiem. Pod okiem wykwalifikowanej kadry każdy, bez względu na wiek może nauczyć się jeździć na nartach i snowboardzie.

W Bałtowie funkcjonują dwa wyciągi orczykowe, kolej krzesełkowa, a na oślej łączce dla małych sportowców "wyrwirączka". Stoki są umiarkowanie trudne i łatwe.

Na fanów adrenaliny i freestyle czeka SNOWPARK - atrakcja oddana do użytku w poprzednim sezonie. A w nim: poręcz spadowa, Box prosty, Butter Box, Box rainbow, Box disaster, Wallride

Na terenie stacji znajduje się świetnie wyposażona wypożyczalnia sprzętu i serwis, szkoła narciarska i snowboardowa. Trasy są regularnie naśnieżane i ratrakowane, a dzięki oświetleniu nasi goście mogą szusować do późnych godzin.

A dla maluszków, które jeszcze nie jeżdżą na nartach czeka specjalnie usypana górka do jazdy na sankach, jabłuszkach.

Odwiedź Świętego Mikołaja i jego przyjaciół

Zapraszamy w odwiedziny do Świętego Mikołaja i jego wesołej ekipy - Pani Mikołajowej, Śnieżynki, Elfów i wielu, wielu innych magicznych postaci. Na wszystkie dzieci czekają zabawy w plenerze, piękna świąteczna atmosfera, wspólne pisanie listów do Mikołaja i pomaganie Elfom. Mikołaj aż do końca zimy! W Chacie Mikołaja można zjeść przepyszne wypieki Pani Mikołajowej, napić się gorącej kawy, czekolady, pogrzać się przy kominku i posłuchać opowieści samego Mikołaja.

Przed Chatą stoją sanie zaprzęgnięte w renifery, wesoły Bałwanek i Lisek zapraszają na sportowe konkurencje - bałwankowe kręgle, przejście labiryntu pełnego krętych korytarzy. Na placyku Wioski nad wszystkimi czuwa, stary mądry dąb - czujnym okiem przygląda się wszystkim dzieciom (oczy święcą w ciemnościach).

Spacer po JuraParku 

Spacer to aktywność, którą można uprawiać bez względu na wiek, porę roku, czy kondycję fizyczną. Dobrym przygotowaniem kości, stawów i mięśni do jazdy na deskach będzie przechadzka po zimowym Juraparku, który czynny jest przez cały rok. Na jego terenie znajduje się obecnie ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń - wszystkie naturalnej wielkości. Modele, które można podziwiać w JuraParku wykonywane są przez współpracujących z nami paleoartystów w zgodzie z najnowszymi odkryciami i standardami obowiązującymi w paleontologii.

Mroźna przygoda w Krainie Królowej Śniegu 

Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Pani Choinka zaprasza na warsztaty plastyczne, podczas których można udekorować własną bombkę lub pomalować gipsowego aniołka. Tajemniczy Czarodziej zaprezentuje przed Wami magiczne sztuczki. I przede wszystkim wspaniała Królowa Śniegu, z którą każdy może zrobić sobie wyjątkowe zdjęcie w Jej Lodowym Królestwie.

Wygodna baza noclegowa i smaczne, ciepłe posiłki 

Rodziny, grupy znajomych, którzy wybierają się do Bałtowa mogą skorzystać z naszej przytulnej bazy noclegowej. Zapraszamy do domków typu willowego (domki typu rodzinnego i domki typu schroniskowego) położone są na wzgórzu tuż obok stacji narciarskiej "Szwajcaria Bałtowska". Domki murowane, stylowo wykończone, położone na malowniczym terenie dają możliwość odpoczynku od codziennego zgiełku.

W Zajeździe Przystocze czekają dwie sale - kominkowa i barowa. Codziennie szef kuchni poleca soczyste mięsa, chrupiące warzywa, sycące zupy i grzane piwo, wino oraz inne napoje zimne i gorące.

Przed Zajazdem palą się ogniska, wokół których zbierają się amatorzy samodzielnie przygotowanych pieczonych kiełbasek. Przy ognisku można się ogrzać po całym dniu spędzonym na stoku, czy zabawach w plenerze z bohaterami Wioski Mikołaja.

Tuż obok rollercoastera pomiędzy dwoma trasami zjazdowymi wznosi się Gościniec "Bałtowski Zapiecek". Składa się z dwóch sal restauracyjnych, które są w stanie pomieścić nawet 400 osób. Specjalnie dla narciarzy udostępniony jest również ciąg gastronomiczny, który daje możliwość skomponowania zestawu według własnego uznania.

Czego chcieć więcej, by spędzić wspaniały weekend z rodziną! www.szwajcariabaltowska.pl

Zapraszamy do Bałtowa.

            

Zobacz też:

Firmy