Nie przeocz - SYLVECO

SYLVECO DLA DZIECI

SYLVECO

Skóra niemowlęcia jest niesamowicie delikatna, ciepła i pachnąca, ale również wyjątkowo wrażliwa. Jest pięciokrotnie cieńsza od skóry dorosłego i nie może jeszcze w odpowiedni sposób bronić się przed bakteriami i innymi czynnikami zewnętrznymi. Jeśli nie podejmiesz odpowiednich środków ostrożności, ryzyko wywołania irytującego zaczerwienienia i podrażnienia jest niestety bardzo wysokie. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji z każdym dniem będzie stawać się bardziej odporna. Skóra dziecka potrzebuje około roku, aby przywyknąć do otaczającego ją świata. Z tego powodu ważne jest, aby pielęgnować ją we właściwy sposób w szczególnie pierwszych miesiącach.

W przypadku noworodków mycie pod bieżącą wodą w temperaturze 37 stopni C może być w zupełności wystarczające do oczyszczania i mycia. Stosować można mydła przetłuszczone lub preparaty oparte na łagodnych detergentach. W przypadku szamponów dla dzieci ważne jest, aby nie powodowały one podrażnienia i uczucia szczypania oczu. Pamiętać należy, aby używać minimalnych ilości preparatu i stosować odpowiednie rozcieńczenia, a następnie dokładnie spłukać wodą, ze szczególnym zwróceniem uwagi na fałdy skórne.

Do pielęgnacji skóry noworodka w celu jej nawilżenia i natłuszczenia oraz osłabienia tarcia, będącego przyczyną podrażnień, stosuje się mleczka lub oliwki. Produkty te służą również do usuwania zanieczyszczeń z powierzchni skóry i jednocześnie zabezpieczają ją przed utratą wody. Dodatkowo oliwka jest zalecana do usuwania ciemieniuchy ze skóry głowy. Po pierwszym miesiącu życia można zacząć używać do pielęgnacji skóry niemowlęcia kremy, co jest szczególnie zalecane u dzieci z atopią.

Sylveco dla dzieci posiada w swojej ofercie konkretne produkty zapewniające kompleksową naturalną i zdrową pielęgnację skóry dziecka. Zachowują integralność bariery skórnej, respektując jej pH, nawilżając ją i czyniąc ją miękką.

Przy pomocy łagodnego, kremowego szamponu i płynu do kąpieli - Sylveco dla dzieci, można zapewnić maluszkowi najbezpieczniejszą wczesną opiekę kosmetyczną. Hypoalergiczny, wyjątkowo delikatny, gwarantuje utrzymanie naturalnej bariery ochronnej i zapobiega utracie wody. Zawiera bardzo łagodne, ale jednocześnie skuteczne środki myjące, które nie podrażniają nawet najbardziej wrażliwej skóry. Nie szczypie w oczy, pozostawia skórę i włosy miękkie w dotyku. Przeznaczony dla dzieci i niemowląt od pierwszych dni życia.

Krem pielęgnujący do twarzy i ciała, hypoalergiczny, przebadany dermatologicznie został zaprojektowany z myślą o delikatnej skórze maluszka. Wyjątkowo delikatny, łatwo się rozprowadza i wchłania. Pozostawia skórę doskonale nawilżoną, miękką i zabezpieczoną przed utratą wilgoci. Wysoka zawartość oliwy z oliwek i oleju ze słodkich migdałów natłuszcza, wzmacnia barierę lipidową skóry i chroni przed podrażnieniami. Dodatek witaminy E i panthenolu przeciwdziała odparzeniom, działa łagodząco i regenerująco na skórę. Przeznaczony dla dzieci i niemowląt po pierwszym miesiącu życia.

Oliwka do ciała z betuliną stanowi specjalnie skomponowaną mieszankę naturalnych olejów roślinnych i wosku, dzięki czemu zyskuje lekko żelową formułę, łatwą i przyjemną w aplikacji. Ekstrakt z kory brzozy (betulina) to składnik łagodzący, likwiduje objawy swędzenia i zaczerwienienia skóry. Oliwka skutecznie natłuszcza delikatną skórę dziecka, zapobiegając utracie wilgoci, szczególnie w przypadku objawów atopowego zapalenia skóry. Odpowiednia konsystencja ułatwia wykonanie nawilżającego masażu u niemowląt i dzieci, dzięki czemu umacnia się nasza więź z maluszkiem.

W okolicach zgięć i fałdów, w tym również w okolicach przylegania pieluszek, używane są zasypki. Zawierają one skrobię lub talk, absorbujące wilgoć i zmniejszające szanse na powstanie otarć i odparzeń. Sylveco stworzyło wspaniałą naturalną łagodzącą zasypkę do ciała. Skutecznie pielęgnuje delikatną skórę dziecka. Skrobia kukurydziana, główny składnik pudru, absorbuje wilgoć, tlenek cynku chroni przed otarciami, a olejek rumiankowy i alantoina łagodzą podrażnienia. Zasypkę można także zastosować do łagodzącej kąpieli u dzieci z objawami atopowego zapalenia skóry.

Hypoalergiczna oliwka do ciała, wraz kremowym szamponem, kremem pielęgnującym i zasypką są bez wątpienia najskuteczniejszym sposobem, aby chronić nawet najbardziej delikatną skórę.

            

Zobacz też:

Firmy