Nie przeocz - PLAY

Jak robić bezpiecznie świąteczne zakupy?

PLAY

Zakupy przez Internet to już norma dla 54% Polaków. Taka forma jest po prostu wygodna, zajmuje mniej czasu, którego ciągle nam brakuje, szczególnie w okresie przygotowań do Świąt. Z kolei e-zakupy za pomocą urządzeń mobilnych deklaruje 47%, czyli blisko połowa osób robiących zakupy online w ogóle.

Badanie przeprowadzone na zlecenie marki Play wśród polskich użytkowników smartfonów pokazuje, że tylko 37% z nich zabezpiecza swoje urządzenie programem antywirusowym. To bardzo niewiele biorąc pod uwagę, że zadbanie o bezpieczeństwo jest niezwykle proste, a może zaoszczędzić nam wielu nieprzyjemności i strat. Zadbajmy o to właśnie teraz, gdy szczególnie często odwiedzamy e-sklepy, aby kupić w nich wymarzone prezenty pod choinkę dla swoich najbliższych.

Zatrzaśnij drzwi przed hakerem

Badania pokazują, że najczęściej w e-sklepach kupujemy odzież, dodatki i akcesoria, a także książki, płyty i filmy. Jednak niezależnie od tego, jakie upominki znajdą się na naszej tegorocznej liście prezentów świątecznych, ważne aby sam proces zakupowy był bezpieczny. Nie możemy w tym względzie polegać jedynie na zabezpieczeniach, które posiada sklep internetowy. Bardzo ważne jest, abyśmy sami zadbali o bezpieczeństwo urządzenia, z którego dokonujemy zakupu. Zwykle każdy z nas posiada na swoim komputerze program antywirusowy, jest dla nas oczywiste, że trzeba go mieć. A czy pamiętamy o tym, aby w taką samą ochronę wyposażyć swój telefon, z którego tak często dokonujemy płatności online? Badania przeprowadzone przez Play w październiku 2016 r. pokazują, że niestety nie. To duży problem, tym bardziej, że aż 65% użytkowników smartfonów płaci za zakupy w Internecie przy pomocy telefonu lub tabletu, a 23% podaje w trakcie transakcji numer karty kredytowej. Wychodzimy z błędnego założenia, że wystarczającym zabezpieczeniem jest korzystanie z oficjalnych aplikacji banku lub operatora płatności internetowych. Jeśli jednak nasze urządzenie mobilne nie posiada programu antywirusowego, to tak jakbyśmy celowo zostawili hakerowi otwarte drzwi do naszych poufnych danych, narażając się tym samym na niechciane nieprzyjemności i straty.

Kupuj świąteczne prezenty wygodnie i szybko, ale przede wszystkim bezpiecznie!

Wielu z nas w poszukiwaniu prezentów dla swoich najbliższych odwiedzi sklepy internetowe, zamiast stacjonarnych. Dzięki możliwości dokonywania zakupów online oszczędzamy wiele czasu, którego w gorączce przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia zawsze nam brakuje. Fakt, iż wymarzony prezent dla przyjaciółki lub swojej drugiej połówki możemy zamówić korzystając z telefonu, np. wracając z pracy do domu tramwajem-niewątpliwie ułatwia życie. Chcemy, aby nasz upominek sprawił radość, wywołał uśmiech na twarzy oraz, aby po prostu okazał się udaną niespodzianką. Aby jednak przy tej okazji nie zafundować sobie niemiłej i kłopotliwej sytuacji tuż przed Świętami, uzbrójmy swoje urządzenie mobilne w program antywirusowy. Problem braku ochrony przed złośliwym oprogramowaniem urządzeń mobilnych dotyczy wielu z nas. Badanie pokazało, że co najmniej 16% transakcji bankowych na smartfonach przebiega w sposób niezabezpieczony, zatem skala zjawiska jest niemała, a jego rozwiązanie jest banalnie proste.

Ochrona Internetu, czyli must have każdego kupującego online

Bezpieczeństwo w Internecie jest kwestią, którą uświadamiamy sobie coraz częściej – na szczęście. Niestety także coraz częściej mamy do czynienia ze zjawiskiem cyberprzestępczości. Hakerzy są w stanie w prosty sposób wykraść nasze poufne dane, które podajemy w trakcie dokonywania transakcji internetowych. Jeśli nie chcemy podawać im na tacy numeru karty kredytowej, loginu i hasła do naszego e-konta w banku, koniecznie zainstalujmy na swoim telefonie program antywirusowy, który zapewni skuteczną ochronę przed tego rodzaju atakami i złośliwym oprogramowaniem.

 

Bezpiecznie z Play dzięki pakietowi Ochrona Internetu

Użytkownicy Play mogą korzystać z ochrony swoich smartfonów wręcz za symboliczną opłatą. Dwa pierwsze miesiące ochrony otrzymują za darmo, a przez kolejnych 10 miesięcy zabezpieczenie swoich transakcji online, to koszt jedynie 2,99 PLN miesięcznie. Wystarczy pobrać program ze sklepu Play (Android) lub z iStore (IOS), aby przed tymi świętami zaopatrzyć się w prezenty dla najbliższych szybko, wygodnie, ale przede wszystkim bezpiecznie. Usługę można także uruchomić wysyłając SMS na numer 228.Źródła:
Badanie usługi Ochrona Internetu w Play, przeprowadzone przez Smartscope dla Play, październik 2016 Raport „E-commerce w Polsce 2017. Gemius dla e-Commerce Polska”, kwiecień 2017

            

Zobacz też:

Firmy