Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Nie przeocz - Smyk.com

SMYK świętuje 40. urodziny

Smyk.com

W tym roku mija 40 lat, odkąd drzwi do krainy zabawek otworzył SMYK. Z tej okazji zostało przeprowadzone badanie na reprezentatywnej grupie Polaków dotyczące znajomości i sympatii do niego.

Ponad połowa Polaków (i aż 76% Warszawiaków) twierdzi, że SMYK jest najstarszym sklepem z produktami dla dzieci w Polsce, co jest w pełni uzasadnione, ponieważ powstał w 1977 roku. W związku z obchodzoną rocznicą dla klientów sieci przygotowano specjalne promocje, które będą pojawiały się w sklepach i na stronie smyk.com aż do końca roku.

Wielkie otwarcie SMYKA

Kultowy SMYK powstał w Warszawie w grudniu 1977 roku, na miejscu Centralnego Domu Dziecka, w którym dwa lata wcześniej miał miejsce wielki pożar. Otwarcie nastąpiło tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, więc warszawiacy tłumnie ruszyli do SMYKA po prezenty pod choinkę dla swoich pociech. W tamtych czasach był to jedyny sklep o tak dużej powierzchni, przeznaczony wyłącznie dla najmłodszych. Cieszył się więc ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dorosłych, jak i z radością wkraczających do świata zabawek dzieci.

40 lat minęło!

W tym roku SMYK obchodzi swoje 40. urodziny, nie zwalniając tempa rozwoju sieci w kraju oraz za granicą. Obecnie pod szyldem SMYK działa 140 punktów sprzedaży na terenie całego kraju, a także sklep internetowy smyk.com. Sklepy SMYK działają również poza granicami Polski a produkty marek własnych COOL CLUB i SMIKI są dostępne także poza Europą.

Według badań przeprowadzonych przez firmę badawczą Maison&Partners 3/4 respondentów pamięta, że SMYK ma polskie korzenie. Ponadto 55% Polaków twierdzi, że SMYK jest sklepem nowoczesnym i idącym z duchem czasu (obecność sklepu internetowego), ale jednocześnie w pewnym sensie tradycyjnym – mającym długą historię. Co piąty Warszawiak przyznaje, że SMYK silnie kojarzy mu się z dzieciństwem, a niemal 1/3 badanych deklaruje, że ich rodzice robili tam dla nich zakupy.

Urodziny w SMYKU

Z okazji urodzin firma SMYK przygotowała dla wszystkich klientów szereg atrakcji, które pojawiać się będą do końca roku, zarówno w salonach, jak i na stronie sklepu internetowego smyk.com. Specjalna oferta oznaczona urodzinowym logo, liczne promocje, konkursy na Facebooku oraz atrakcje w salonach – to tylko niektóre niespodzianki, które przygotowano na tę okazję. W dniach 12 – 14 maja SMYK zaprasza na weekendowe zakupy, podczas których wszystkie nieprzecenione produkty będzie można nabyć z 20% zniżką. Oprócz tego aktualnie na profilu SMYKA na Facebooku odbywa się konkurs zdjęciowy, w którym do wygrania jest 40 kart podarunkowych na zakupy w sieci.

40. rocznica powstania SMYKA to doskonała okazja do wspólnego świętowania, do którego zapraszamy wszystkich naszych klientów, partnerów i współpracowników.

– mówi Marek Łebek, przedstawiciel sieci sklepów SMYK. Wiemy, że wielu naszych klientów darzy SMYKA dużym sentymentem, ponieważ ma wiele związanych z nim wspomnień, często jeszcze z dzieciństwa! Jesteśmy ogromnie dumni, że SMYK nie ustaje w rozwoju i bawi oraz ubiera już czwarte pokolenie Polaków, a nasi pierwsi klienci odwiedzają nas teraz ze swoimi dziećmi i wnukami. – dodaje.

Więcej informacji o historii SMYKA można znaleźć na stronie:

http://www.smykgroup.com/smyk-ma-juz-40-lat/

SMYK to największa w Polsce sieć sklepów specjalistycznych dla dzieci. Jej historia sięga lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Dynamiczny rozwój sieci SMYK rozpoczął się w roku 2000, kiedy powołano samodzielną spółkę. Obecnie sieć sklepów SMYK obejmuje 140 punktów sprzedaży zlokalizowanych w najatrakcyjniejszych centrach handlowych w Polsce oraz sklep internetowy smyk.com. Sklepy SMYK działają również w Rosji, na Ukrainie i w Rumunii. Dodatkowe informacje o sieci SMYK można znaleźć w Internecie, pod adresem: www.smykgroup.com.

            

Zobacz też:

Firmy