Nie przeocz - Alilo

Alilo - prywatny native speaker dla Twojego dziecka

Alilo

W obecnej dobie znajomość języków obcych stała się nie tyle modą,  co koniecznością. Opanowanie tej umiejętności o wiele łatwiej przychodzi dzieciom, niż dorosłym.

Dlatego tak ważne jest zapewnienie nauki dodatkowego języka już na etapie edukacji przedszkolnej. Tylko, że nie zawsze mamy możliwość zapisania dziecka na kurs językowy lub po prostu dziecko nie chce na niego uczęszczać... Jeżeli chcemy, żeby nasze dziecko poznawało inny język, „zanurzcie” go w nim przez zabawę.

 

Nie od dziś wiadomo, że gry i zabawy uczą. Mogą także uczyć języków obcych. Angażują one wszystkie zmysły, usprawniają pracę mózgu przyczyniając się do szybszego opanowania przekazywanych treści. Podczas zabawy dzieci rozwijają sprawności intelektualne, motoryczne, umiejętności społeczne, zaspakajają potrzeby emocjonalne. Warto pokusić się o wprowadzenie gier i zabaw dydaktycznych z elementami języka angielskiego jako stałych aktywności. 

Króliczki Alilo, które są odtwarzaczem MP3 z pojemną kartą pamięci, pokazują, że niewielkim nakładem środków możemy świetnie bawić się z dzieckiem, nie tylko w ojczystym języku. Ponadto króliczki dopasowują się do naszego dziecka i razem z nim dorastają, tym samym stając się ich towarzyszami na lata.

 

Dzieci uwielbiają króliczki - są idealnymi kompanami do zabaw i stróżami spokojnego snu. Alilo mają jeszcze jedną zaletę – uczą rozpoznawania dźwięków i kolorów, także w języku angielskim. Z takim króliczkiem-pomocnikiem Twoje dziecko oswoi się z obcym językiem i nauczy nowych słówek.

Króliczek to maskotka edukacyjna, idealna zabawka dla maluszka, który odkrywa świat słów. Taka wspólna zabawa z króliczkiem może przynieść niemałe efekty i zaowocuje w późniejszej nauce języka obcego.

Króliczki są niezwykle wytrzymałe, a ich ładowanie ogranicza się jedynie do podłączenia ich do komputera. Pojemna karta SD daje nieograniczone możliwości wgrywania i modyfikowania utworów w poszczególnych folderach, w których możemy przechowywać: piosenki, nagrania, bajki i odgłosy. Ponadto króliczki są zintegrowanym dyktafonem z możliwością szybkiego odtwarzania nagrań. Wśród tego typu zabawek, króliczki Alilo, bez wątpienia wyróżniają się estetyką i jakością wykonania oraz nieziemską jakością dźwięku.

 

W świat języka angielskiego warto wprowadzać dzieci podczas różnych zabaw. Najprostszą grą, którą można przygotować z dzieckiem w domu, jest Memory, Bingo lub zwykła gra w karty, oczywiście z króliczkami. Zabawy te pomogą w nauce kolorów, liczb oraz podstawowych zwrotów i wyrażeń w języku obcym. Karty dołączone do króliczka Smarty zawierają z jednej strony kolory, a z drugiej ilustracje odnoszące się do rozmaitych ludzkich emocji. Krążki te mogą służyć do pracy z dziećmi na zajęciach poruszających temat rozwijania sfery emocjonalnej, poznawania charakterystycznego słownictwa oraz rozpoznawania przeżywanych przez dziecko uczuć i emocji, także w języku obcym.

Nauka języka obcego to nie tylko poznawanie słówek, ale również nauka rozumienia i mówienia. Dobrze jest więc osłuchać się z językiem. Nie chodzi tylko o poznanie wymowy poszczególnych słówek, ale także melodii języka obcego. To, co jest tak naprawdę kluczowe, to skupienie większej uwagi na melodii języka angielskiego, na jego brzmieniu i na nauce całych wyrażeń i zdań w odpowiedniej intonacji.

Bardzo często mówimy w języku obcym używając obcych słów, ale zachowujemy melodię naszego języka rodzimego. Blokuje nas to, często pozbawia pewności siebie w mówieniu, a co za tym idzie, płynności.  Żeby mówić po angielsku w angielskiej melodii trzeba przestawić się i potraktować naukę angielskiego z zupełnie nowej perspektywy.

 

Pomogą w tym słuchowiska, piosenki, bajki i rymowanki. Króliczek Alilo jest najlepszym native speakerem Twojego dziecka, którego łatwo zabrać ze sobą wszędzie. A zapamiętany materiał można szybko sprawdzić prosząc dziecko o nagranie poznanych słówek i zwrotów na dyktafonie.

Od dzisiaj możesz uczyć swoje dziecko angielskiego w zupełnie nowy sposób!

 • wykorzystuj łamańce językowe, tzw. tongue twisters,
 • ucz maluszka angielskiego z piosenek,
 • odtwarzaj mu nagrania, zatrzymuj je i powtarzaj na bieżąco,
 • ucz kolorów słuchając jak rozpoznaje je Alilo Smarty Bunny,
 • nagrywaj dziecko, gdy mówi po angielsku i odsłuchuj razem z nim nagrania.

Ale przede wszystkim baw się językiem, wspólnie z małym poliglotą.

Anna Wilczyńska – wychowawca i nauczyciel języka angielskiego w przedszkolu, logopeda, oligofrenopedagog.

                                                                                                                         Zdjęcia: Mietek Małek

Dowiedz się więcej na www.alilo.pl

      

Zobacz też:

Firmy