Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Nie przeocz - www.straznicysieci.pl

Ogólnopolski konkurs plastyczny "Strażnicy Sieci"

www.straznicysieci.pl

Projekt ma na celu edukację poprzez działania twórcze w zakresie takich zagrożeń internetowych jak m.in.: cyberbulling, hackin czy dostęp do nieodpowiednich treści.

Ogólnopolski konkurs plastyczny
"Strażnicy Sieci"

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Konkurs skierowany jest do uczniów w wieku 8-12 lat oraz do szkół. Ma za zadanie - poprzez edukację i działania artystyczne - stworzyć wśród uczniów społeczność Strażników Sieci, którzy będą świadomi zagrożeń płynących z cyberprzestrzeni i będą chronić zarówno siebie, jak i swoich rówieśników. Konkurs trwa do 12 grudnia 2016, a udział w nim jest bezpłatny.

"Strażnicy Sieci" - zadanie konkursowe

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy w dowolnej technice, formie płaskiej, formacie A4. Tematem przewodnim prac jest połączenie dwóch motywów: zagrożeń czyhających w Sieci oraz symbolu Lwa jako strażnika bezpieczeństwa w Sieci.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Nagroda główna to tablet Lenovo, a także pakiety nagród rzeczowych, takich jak: artykuły plastyczne, papiernicze, wydawnictwa, zabawki, gadżety IT.

Natomiast szkoły, które wezmą udział w konkursie, otrzymają specjalne certyfikaty potwierdzające ich wkład w edukację dzieci w tym zakresie. Dodatkowo szkoła, która jako pierwsza zgłosi największą liczbę prac, otrzyma profesjonalne urządzenie WatchGuard Firebox T30-W, zabezpieczające jej sieć, z roczną usługą subskrypcji.

Prace nadsyłać można do 12 grudnia. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Organizatorzy konkursu "Strażnicy Sieci"

Organizatorem projektu jest WatchGuard Technologies, międzynarodowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa IT, inicjator licznych działań, który kładzie specjalny nacisk na bezpieczeństwo dzieci w Internecie, dlatego np. dołączył do akcji "Przyjazne Wi-Fi"(Friendly WiFi) ze sprecyzowaną misją - uczynić Internet miejscem bardziej bezpiecznym dla dzieci na całym świecie.

Współorganizatorem Konkursu jest wyłączny dystrybutor marki Watchguard w Polsce firma Bakotech. Partnerzy Konkursu: St. Majewski, Wydawnictwo Media Rodzina, Dreams Wydawnictwo, Piatnik. Patroni medialni przedsięwzięcia: magazyny "Dobra Szkoła" i "Dziecko - Najlepsza Inwestycja" oraz portal Szkolna Gablotka.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie: www.straznicysieci.pl

            

Zobacz też:

Firmy