Nie przeocz - Sensillo

Jesienny spacer. Ekwipunek do wózka

Sensillo

Jak co roku nadeszła jesień. Drzewa obsypały się kolorowymi liśćmi, chodniki przyozdobiły kasztany, a w powietrzu unosi się babie lato. Wymarzone warunki by wybrać się na spacer. Zwłaszcza w słoneczny dzień.

Robi się jednak coraz chłodniej, a czasem może złapać nas deszcz. Dlatego dobrze jest przygotować odpowiedni jesienny ekwipunek do wózka.

Zacznijmy od śpiworka. Pozwala na szczelne opatulenie maleństwa w wózku i zapewnienie mu komfortu i ciepła. W efekcie nie musimy ubierać dziecka na grubą "cebulkę" i pozostawiamy mu swobodę ruchu. Przy okazji zyskujemy nieco spokoju ducha przy "procedurze" ubierania i rozbierania kochanego urwiska ;)

piworki można wykorzystać zarówno w wózkach głębokich jak i spacerowych
Śpiworki można wykorzystać zarówno w wózkach głębokich jak i spacerowych.
Fot. Sensillo, www.sensillo.pl

Przy wyborze śpiworka warto kierować się zarówno grubością jak i innymi cechami. Pogoda bywa nieprzewidywalna dlatego z zewnątrz śpiworek powinien być nieprzemakalny. Druga ważna sprawa to otwory na pasy wózka. Pozwalają na bezpieczne i wygodne zapięcie dziecka. Żeby "obsługa" śpiworka była wygodna powinien on być otwierany. To rozwiązanie pomoże nam wygodnie ułożyć i wyjąć maluszka. Ponad to nie będziemy musieli za każdym razem wypinać śpiworka.

śpiworki z regulacja długości
W sprzedaży dostępne są również śpiworki z regulacja długości. Można ich w wózku, nosidełku czy na sankach.
Fot. Sensillo, www.sensillo.pl

Dodatkowe ocieplenie, a jednocześnie ozdobę może stanowić kocyk do wózka. Przyda się gdy jest za ciepło na śpiworek ale zdarza się chłodniejszy powiew wiatru. Również gdy zima zaskoczy nas wyjątkowo mroźnym dniem taka dodatkowa izolacja (obok śpiworka) okaże się niezbędna. Grubość zależy od celu. Jeżeli kocyk ma być samodzielną osłoną na pewno przyda się grubszy, dwuwarstwowy.

 obrazki na kocyku
Duża aplikacja czy obrazki na kocyku mogą posłużyć np. do nauki nazw części ciała.
Fot. Sensillo, www.sensillo.pl

Czasami chcąc nie chcąc będziemy musieli przemieszczać się w deszczowe dni. W takim wypadu możemy siebie ale też wózek ubrać w pelerynę ;) A ściślej w folię przeciwdeszczową na wózek. Pozwala ochronić maleństwo przed silnym deszczem i wiatrem. Po złożeniu ma niewielkie rozmiary - więc zawsze można mieć ją pod ręką. To niedrogi ale bardzo przydatny gadżet.

folia w wózku dziecka dla obserwacji
Ponieważ folia jest przeźroczysta nadal możemy obserwować dziecko, a ono nas i otoczenie.
Fot. Caretero, www.caretero.pl
            

Zobacz też:

Firmy