Poradnik - Mamą być

Mamą być

Osoby starsze oraz niepełnosprawne zazwyczaj są wspierane w codziennych domowych pracach przez swoje dzieci lub innych krewnych. Dla opiekunów stanowi to nie lada wyzwanie, bo oznacza jednoczesne utrzymywanie porządku w dwóch gospodarstwach domowych. Przedstawiamy kilka porad, w jaki sposób zorganizować pracę, aby jak najefektywniej poradzić sobie z tym zadaniem.

Czytaj dalej

Mamą być

Boże Narodzenie powinno oznaczać radosny czas spędzany w gronie najbliższych. Tymczasem Twoją pierwszą myślą związaną ze świętami są niezliczone obowiązki i przytłaczające zmęczenie towarzyszące podczas wigilijnej kolacji? Jak zaangażować w pracę również najmłodszych członków rodziny, żebyście wspólnie mogli poczuć magię tego czasu – radzi Monika Perkowska, psycholog dziecięcy.

Czytaj dalej

Mamą być

Palenie tytoniu jest uznawane za jeden z najbardziej niekorzystnych czynników wpływających na skórę. Dym papierosowy zawiera około 4 tysiące szkodliwych substancji, z czego aż 60 uznaje się za rakotwórcze.

Czytaj dalej

Mamą być

Kuchnia to nie tylko pomieszczenie, w którym gotujemy i jemy – to serce domu, miejsce, w którym spotyka się rodzina, w którym podejmujemy przyjaciół. Poniższe rady pomogą ci utrzymać nieskazitelnie czystą kuchnię i AGD.

Czytaj dalej

Mamą być

Problem nadmiernie wypadających włosów dotyczy większości młodych mam. Najczęściej związany jest ze stabilizacją poziomu hormonów, które wracają do stanu sprzed ciąży. Czasami jednak zdarza się, że intensywna utrata włosów jest oznaką poważniejszych chorób. O tym, dlaczego tracimy włosy i jak temu przeciwdziałać, opowiada Anna Mackojć, trycholog i ekspert kampanii „Moja REGENeracja.

Czytaj dalej

            
        

Polecane produkty

Oddech w związkach

Świadomość tego, jaki wpływ ma oddech na jakość życia rośnie. Dotyczy on także sfery uczuciowej i seksualnej. Możesz wykorzystać go do pogłębiania relacji z samym sobą, pełniejszego doświadczania własnych uczuć i drugiej osoby. Trening oddechowy pomoże też czerpać więcej satysfakcji z seksu. Czytaj dalej