Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Mamą być

Mamą być

Niedawno obchodziliśmy światowy Dzień Żywności. Niestety, Polska zajmuje niechlubne 5. miejsce wśród państw, które marnują najwięcej jedzenia. Czteroosobowa rodzina co roku wyrzuca do kosza na śmieci, wraz z jedzeniem, ok. 2 tys. złotych. Główną przyczyną tego problemu jest złe planowanie zakupów oraz nieprawidłowe przechowywanie jedzenia.

Czytaj dalej

Mamą być

Jesienna aura sprawia, że nasz organizm potrzebuje więcej ciepła. Z szafy wyjmujemy grubsze swetry i skarpety, opatulamy się mięciutkim kocem, sięgamy po książkę. Jednak czegoś tu brakuje - kubka cudownie aromatycznej i rozgrzewającej herbatki, która nadaje jesieni wyjątkowego uroku.

Czytaj dalej

Mamą być

Osoby starsze oraz niepełnosprawne zazwyczaj są wspierane w codziennych domowych pracach przez swoje dzieci lub innych krewnych. Dla opiekunów stanowi to nie lada wyzwanie, bo oznacza jednoczesne utrzymywanie porządku w dwóch gospodarstwach domowych. Przedstawiamy kilka porad, w jaki sposób zorganizować pracę, aby jak najefektywniej poradzić sobie z tym zadaniem.

Czytaj dalej

Mamą być

Boże Narodzenie powinno oznaczać radosny czas spędzany w gronie najbliższych. Tymczasem Twoją pierwszą myślą związaną ze świętami są niezliczone obowiązki i przytłaczające zmęczenie towarzyszące podczas wigilijnej kolacji? Jak zaangażować w pracę również najmłodszych członków rodziny, żebyście wspólnie mogli poczuć magię tego czasu – radzi Monika Perkowska, psycholog dziecięcy.

Czytaj dalej

Mamą być

Palenie tytoniu jest uznawane za jeden z najbardziej niekorzystnych czynników wpływających na skórę. Dym papierosowy zawiera około 4 tysiące szkodliwych substancji, z czego aż 60 uznaje się za rakotwórcze.

Czytaj dalej

            
        

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej