Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Mamą być

Zadbane dłonie i stopy

Mamą być

Powiedzieć, że są wizytówką kobiety, to mało, bo zarówno dłonie, jak i stopy najzwyczajniej w świecie ciężko "pracują" dla nas każdego dnia. Należy im się troskliwa opieka.

Nowoczesne kosmetyki długotrwale natłuszczają i nawilżają skórę dłoni oraz stóp. Furorę robią kremy z mocznikiem, bo stosowane regularnie sprawiają, że skóra nawet najbardziej newralgicznych miejsc na naszych stopach staje się miękka i delikatna. Ale pielęgnacja kremami to za mało.

Nie zapominajmy o regularnych pilingach, a także o tym, co każdego dnia wpływa negatywnie na skórę naszych dłoni, czyli o różnego rodzaju pracach domowych - wybierajmy do nich preparaty, które dbają o dłonie. Takich łagodnych detergentów i sprytnych czyścików jest na rynku coraz więcej.

Dermatolodzy coraz częściej przypominają o konieczności stosowania na dłonie kremów z filtrem. Wystawiane są przecież na słońce przez okrągły rok, a już dawno udowodniono, że niechroniona filtrem skóra szybciej się starzeje. Kobiece ręce wyglądają najefektowniej, gdy paznokcie są zadbane i starannie pomalowane. Jeśli manicure nie jest twoją mocną stroną, zainwestuj w dobry utwardzacz do lakieru.

Zanim znajdziesz idealny dla siebie, może minąć trochę czasu. Ale gwarantujemy: warto go wytropić, bo nie tylko przedłuża trwałość lakieru o kilka dni, potrafi też wygładzić nierówności powstałe w wyniku niewprawnie nałożonej emalii i przyspiesza wysychanie lakieru. Na dodatek sprawia, że pomalowana płytka nabiera pięknego połysku.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Odmień dom na wiosnę

Mamą być

Podpowiadamy, jak nie dać się pozimowej szarówce dzięki zmianom w mieszkaniu – od przemalowania ścian po aranżację drobnych dodatków i ozdób.

Czytaj dalej
Wózki do joggingu i przyczepki rowerowe, czyli sprzęt dla aktywnych rodziców

Mamą być

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie zdrowego trybu życia - biegamy czy jeździmy na rowerze nie tylko od święta, ale też na co dzień. Pojawienie się na świecie dziecka wcale nie musi oznaczać rezygnacji z tego rodzaju aktywności. Wystarczy poszukać sprzętu, który pozwoli nam uprawiać sport mając malucha przy sobie i zapewniając mu bezpieczeństwo oraz komfort.

Czytaj dalej
Męska sprawa

Mamą być

Aż 93 proc. mężczyzn nigdy nie wykonało badania nasienia, jednocześnie codziennie wykonując czynności szkodzące jego jakości. W celu promocji profilaktyki oraz edukacji na temat wpływu codziennych praktyk na męską płodność rusza kampania społeczna „Płodny Polak”.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej