Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Mamą być

Zadbane dłonie i stopy

Mamą być

Powiedzieć, że są wizytówką kobiety, to mało, bo zarówno dłonie, jak i stopy najzwyczajniej w świecie ciężko "pracują" dla nas każdego dnia. Należy im się troskliwa opieka.

Nowoczesne kosmetyki długotrwale natłuszczają i nawilżają skórę dłoni oraz stóp. Furorę robią kremy z mocznikiem, bo stosowane regularnie sprawiają, że skóra nawet najbardziej newralgicznych miejsc na naszych stopach staje się miękka i delikatna. Ale pielęgnacja kremami to za mało.

Nie zapominajmy o regularnych pilingach, a także o tym, co każdego dnia wpływa negatywnie na skórę naszych dłoni, czyli o różnego rodzaju pracach domowych - wybierajmy do nich preparaty, które dbają o dłonie. Takich łagodnych detergentów i sprytnych czyścików jest na rynku coraz więcej.

Dermatolodzy coraz częściej przypominają o konieczności stosowania na dłonie kremów z filtrem. Wystawiane są przecież na słońce przez okrągły rok, a już dawno udowodniono, że niechroniona filtrem skóra szybciej się starzeje. Kobiece ręce wyglądają najefektowniej, gdy paznokcie są zadbane i starannie pomalowane. Jeśli manicure nie jest twoją mocną stroną, zainwestuj w dobry utwardzacz do lakieru.

Zanim znajdziesz idealny dla siebie, może minąć trochę czasu. Ale gwarantujemy: warto go wytropić, bo nie tylko przedłuża trwałość lakieru o kilka dni, potrafi też wygładzić nierówności powstałe w wyniku niewprawnie nałożonej emalii i przyspiesza wysychanie lakieru. Na dodatek sprawia, że pomalowana płytka nabiera pięknego połysku.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Prezenty od serca na Dzień Mamy

Mamą być

Mama - to pierwsze i najpiękniejsze słowo, jakie wypowiadamy w naszym życiu. Mama to ciepłe, troskliwe ręce, to wsparcie i dobre słowo. Czy jesteśmy w stanie odwdzięczyć się za wszystko, co otrzymaliśmy od niej w dzieciństwie i czerpiemy w dorosłym życiu?

Czytaj dalej
Dzień Matki - 5 pomysłów na prezent, który się spodoba

Mamą być

To one uczyły nas zawiązywać sznurowadła i to one sprawdzały z nami zadania domowe. Mamy zdecydowanie zasługują na wszystko, co najlepsze - zwłaszcza w swoje święto. Sprawdź, jaki prezent możesz podarować swojej mamie na Dzień Matki, aby pokazać jej, jak dużo dla Ciebie znaczy!

Czytaj dalej
Śniadanie do łóżka z okazji Dnia Matki

Mamą być

Dzień Mamy to doskonała okazja, aby w wyjątkowy sposób pokazać naszym Mamom, że je kochamy i podziękować im za trud włożony w nasze wychowanie. Świetnym sposobem, jest przygotowanie lekkiego śniadania, które możemy podać wprost do łóżka.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej