Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Maluch - Zdrowie i odżywianie

Gabinet z przymrużeniem oka

Zdrowie i odżywianie

Zdjęcia: MEDDENT

Choć efekty działań dentysty oraz ortodonty bywają spektakularne, związane z wizytami niedogodności i ból zdecydowanie łatwiej jest znieść dorosłym. Młodszym pacjentom przyda się odpowiednia motywacja, przygotowany na przyjęcie najmłodszych gabinet i personel.

Dla dorosłego pacjenta niewątpliwą nagrodą za cierpienie jest piękny i zdrowy uśmiech – jego wyobrażenie pomaga nam przetrwać trudne momenty. Zwłaszcza, że na efekty niektórych działań trzeba trochę poczekać. Na przykład leczenie ortodontyczne: może trwać kilka lat.

Dziecko nie jest tak cierpliwe jak dorosły, nie ma wciąż przed oczami wizji, jak ładne i równe będą ząbki po zakończeniu leczenia. Młodsze dziecko sięga wyobraźnią najwyżej do jutra. Przede wszystkim jednak liczy się dla niego tu i teraz. Dlatego, jeśli to tylko możliwe, warto mu wizyty u stomatologa lub ortodonty ułatwić.

Coraz więcej jest gabinetów, które wyjątkowo troszczą się o małych pacjentów, skutecznie pomagając im zmniejszyć lęk. Ściany zdobione rysunkami bohaterów bajek, wyjątkowo cierpliwy personel, kolorowe plomby, komputery znieczulające i rozweselający gaz. Na szukanie gabinetu dla dziecka warto poświęcić trochę czasu, by oszczędzić maluchowi niepotrzebnego stresu i strachu związanego z leczeniem.

Jeśli pierwsze wizyty u stomatologa dziecko będzie kojarzyło pozytywnie, jest duża szansa, że w przyszłości leczenie zębów nie będzie stanowiło dla niego problemu. Naprzeciw wymaganiom najmłodszych wychodzą również producenci zabawnych akcesoriów przeznaczonych do zastosowania w gabinetach stomatologicznych.

Do wyboru mamy całe mnóstwo wyjątkowo pomysłowych elementów: nakładki maskujące strzykawkę dentystyczną, zabawne jednorazowe maski dla stomatologa, zestaw nalepek „dzielny pacjent”, pomysłowe rozwieracze do ust, specjalnie obudowane wytrawiacze do szkliwa.

Jedne zasłaniają widok igły, inne wzbudzają zainteresowanie dziecka, jeszcze inne są po prostu nagrodą za dzielność malucha. Wszystkie pozwalają trochę oswoić gabinet i pomagają lekarzowi zbudować pozytywną relację z dzieckiem.

Bezbolesne zabiegi

Wielu stomatologów dziecięcych stosuje już komputerowe znieczulenie The Wand (po polsku: różdżka). Zastępuje on tradycyjną strzykawkę ze znieczuleniem, precyzyjnie – i co najważniejsze – bezboleśnie dozuje znieczulenie. Nie powoduje też odrętwienia twarzy, dzięki czemu dziecko może po jego zastosowaniu normalnie mówić.

Pozostałe porady

Zdrowy brzuszek maluszka

Zdrowie i odżywianie

Pierwsze miesiące życia dziecka to dojrzewanie układu pokarmowego. Podczas tego procesu mogą pojawiać się różne dolegliwości: kolki, ulewanie, zaparcia, alergie pokarmowe.

Czytaj dalej
Bezdech afektywny

Zdrowie i odżywianie

Brzmi niepokojąco, a wygląda jeszcze poważniej. Nawet doświadczeni rodzice po napadzie bezdechu u malucha długo nie mogą dojść do siebie. Na szczęście problem zwykle mija z wiekiem.

Czytaj dalej
ABC prawidłowej pielęgnacji skóry dziecka

Zdrowie i odżywianie

Już od pierwszych dni życia należy chronić i odpowiednio pielęgnować skórę dziecka. Niezwykle istotna jest częsta zmiana pieluszek, jak również higiena okolic intymnych.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

WIOSNA | 2017

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90 zł

Poradnik

Choroba lokomocyjna

Podróże i wyprawy

Nadszedł długo wyczekiwany okres wakacji. Co zrobić, aby podróż z sympatycznego ... Czytaj dalej
Możesz uniknąć zrostów

Poród i połóg

Choć od dawna cięcie cesarskie wykonuje się w miejscu, które bez problemu ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie