Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Maluch - Zdrowie i odżywianie

Gabinet z przymrużeniem oka

Zdrowie i odżywianie

Zdjęcia: MEDDENT

Choć efekty działań dentysty oraz ortodonty bywają spektakularne, związane z wizytami niedogodności i ból zdecydowanie łatwiej jest znieść dorosłym. Młodszym pacjentom przyda się odpowiednia motywacja, przygotowany na przyjęcie najmłodszych gabinet i personel.

Dla dorosłego pacjenta niewątpliwą nagrodą za cierpienie jest piękny i zdrowy uśmiech – jego wyobrażenie pomaga nam przetrwać trudne momenty. Zwłaszcza, że na efekty niektórych działań trzeba trochę poczekać. Na przykład leczenie ortodontyczne: może trwać kilka lat.

Dziecko nie jest tak cierpliwe jak dorosły, nie ma wciąż przed oczami wizji, jak ładne i równe będą ząbki po zakończeniu leczenia. Młodsze dziecko sięga wyobraźnią najwyżej do jutra. Przede wszystkim jednak liczy się dla niego tu i teraz. Dlatego, jeśli to tylko możliwe, warto mu wizyty u stomatologa lub ortodonty ułatwić.

Coraz więcej jest gabinetów, które wyjątkowo troszczą się o małych pacjentów, skutecznie pomagając im zmniejszyć lęk. Ściany zdobione rysunkami bohaterów bajek, wyjątkowo cierpliwy personel, kolorowe plomby, komputery znieczulające i rozweselający gaz. Na szukanie gabinetu dla dziecka warto poświęcić trochę czasu, by oszczędzić maluchowi niepotrzebnego stresu i strachu związanego z leczeniem.

Jeśli pierwsze wizyty u stomatologa dziecko będzie kojarzyło pozytywnie, jest duża szansa, że w przyszłości leczenie zębów nie będzie stanowiło dla niego problemu. Naprzeciw wymaganiom najmłodszych wychodzą również producenci zabawnych akcesoriów przeznaczonych do zastosowania w gabinetach stomatologicznych.

Do wyboru mamy całe mnóstwo wyjątkowo pomysłowych elementów: nakładki maskujące strzykawkę dentystyczną, zabawne jednorazowe maski dla stomatologa, zestaw nalepek „dzielny pacjent”, pomysłowe rozwieracze do ust, specjalnie obudowane wytrawiacze do szkliwa.

Jedne zasłaniają widok igły, inne wzbudzają zainteresowanie dziecka, jeszcze inne są po prostu nagrodą za dzielność malucha. Wszystkie pozwalają trochę oswoić gabinet i pomagają lekarzowi zbudować pozytywną relację z dzieckiem.

Bezbolesne zabiegi

Wielu stomatologów dziecięcych stosuje już komputerowe znieczulenie The Wand (po polsku: różdżka). Zastępuje on tradycyjną strzykawkę ze znieczuleniem, precyzyjnie – i co najważniejsze – bezboleśnie dozuje znieczulenie. Nie powoduje też odrętwienia twarzy, dzięki czemu dziecko może po jego zastosowaniu normalnie mówić.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Jurajska Junior dla każdego malucha

Zdrowie i odżywianie

Naturalna woda mineralna Jurajska Junior posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka jako właściwa do stosowania u dzieci powyżej 1 roku życia, a jej czystość i pochodzenie są gwarancją zdrowego nawodnienia podczas zabawy Twojego dziecka. Warto więc pamiętać, aby w plecaku malucha zawsze znalazła się poręczna butelka Jurajskiej Junior.

Czytaj dalej
Pleśniawki – nie pomyl ich z przeziębieniem

Zdrowie i odżywianie

Zwykle, gdy dziecko skarży się na ból gardła, nie chce jeść ani pić i jest marudne, podejrzewamy infekcję. Tymczasem powód takiego zachowania może być zupełnie inny.

Czytaj dalej
Nieproszeni goście

Zdrowie i odżywianie

Pasożytami przewodu pokarmowego może się zakazić każdy, jednak szczególnie na ich atak narażone są dzieci w wieku przedszkolnym: o słabszym systemie odpornościowym, przebywające w grupach i niemające jeszcze prawidłowych nawyków higienicznych. Robakami, które najczęściej przypuszczają atak na maluchy, są owsiki, lamblie, włosogłówki i tasiemce.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Patent na bolesne ząbkowanie

Zdrowie i pielęgnacja

Ząbkowanie to bardzo indywidualny okres dla każdego niemowlaka. Niektóre dzieci ... Czytaj dalej
Słodki i spokojny sen dziecka - życzenie każdego rodzica

Zdrowie i pielęgnacja

Sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania każdego człowieka. Szczególnie ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie