Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Maluch - Rozwój i edukacja

Gry edukacyjne - gry dla dzieci, które uczą

Rozwój i edukacja

Gry dla dzieci często postrzegane są przez rodziców jako strata czasu ich pociechy. Specjaliści jednak twierdzą, że odpowiednio ułożony scenariusz gry może już młodszym dzieciom pomagać w nauce oraz w rozwijaniu niektórych cech.

Gry edukacyjne są obecnie powszechnie wykorzystywane jako czynnik sprzyjający edukacji, tak więc wybierając sklep z grami, należy się kierować jego bogatą ofertą. Rodzice powinni również dokładnie zapoznać się z metodyką nauczania przez daną grę, powinni również wybrać grę po konsultacji z dzieckiem, ponieważ młodzież z założenia wychodzi, że takie gry są bardzo nudne.

Idealnym rozwiązaniem są gry edukacyjne, których scenariusz połączony jest z dużą dawką rozrywki, pozwoli to uniknąć szybkiego rozczarowania i porzucenia nauki przez dziecko. Tego typu gry dla dzieci łączące elementy rozrywkowe z elementami nauki, muszą być ciekawe i przykuwające uwagę. To duże pole do popisu dla programistów, którzy muszą się wykazać nie lada kreatywnością i wiedzą pod względem zainteresowań młodzieży.

Gry edukacyjne sprawiają, że czas spędzony przez dziecko przed komputerem nie jest czasem straconym. Odpowiednio dobrana gra sprawi, że będzie to pozytywny aspekt tego typu rozrywek. Sklep z grami jest miejscem gdzie można z łatwością wybrać odpowiednią grę dla dziecka w każdym wieku, a  to wykluczy rozczarowanie dziecka podczas gry.

Nauka przez zabawę jest jednocześnie przyjemną i pożyteczną formą spędzania czasu.

Gry logiczne i ich odmiany mają ważny wpływ na edukację dziecka. Edukacja dziecka może być rozwijana m.in. dzięki grom logicznym i ich odmianom. Tego typu gry dla dzieci znakomicie wpływają na koncentrację i rozwijają umysł. Zagadki dla dzieci w formie gry komputerowej, nie zawsze muszą być odbierane przez dziecko jako nauka, lecz sama przyjemność, co zostanie zaliczone przez najmłodszych do bardzo urozmaiconych rozrywek.

Gry edukacyjne obecnie są coraz częściej doceniane zarówno przez rodziców jak i przez nauczycieli. Ta nowoczesna forma rozrywki nie tylko sprawia przyjemność, ale także pomaga najmłodszym sprecyzować i pogłębić zainteresowania w danej dziedzinie nauki.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Bezpieczne zabawki – czyli z atestem

Rozwój i edukacja

Większość rodziców, kupując zabawkę dla dziecka, nie zwraca uwagi na zamieszczone na opakowaniach symbole. A to błąd – przyznane certyfikaty i atesty zaświadczają o dobrej jakości produktu. Poznaj najważniejsze z nich.

Czytaj dalej
Dziecko w kontakcie ze zwierzętami

Rozwój i edukacja

Czy zwierzak i maluch mogą być przyjaciółmi? Co do tego nie ma wątpliwości! Posiadanie psa, kota czy świnki morskiej jest korzystne dla emocjonalnego rozwoju dziecka, ale warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, aby maluszek był bezpieczny, a pupil nie poczuł się odrzucony. Dotyczy to również sytuacji, w której posiadamy już zwierzaka, a na świecie pojawia się wyczekiwane dziecko.

Czytaj dalej
Jak rozwijać zdolności plastyczne u dziecka?

Rozwój i edukacja

Zabawy plastyczne mają same zalety - nie tylko rozwijają wyobraźnię i kreatywność, lecz także stanowią doskonały trening zdolności manualnych, które przydadzą się w codziennym życiu. Do tego pomagają wyrażać emocje oraz stymulować wszystkie zmysły malucha.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Biały pokój dla dziewczynki: jak dodać mu uroku?

Pokój przedszkolaka

Biel kojarzy się z czystością i kojącym spokojem - te określenia zdają się ... Czytaj dalej
Noś, tul, kołysz...

Zdrowie i pielęgnacja

Dlaczego dotyk mamy jest ważny dla noworodka – wyjaśnia położna ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie