Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Maluch - Rozwój i edukacja

Gry edukacyjne - gry dla dzieci, które uczą

Rozwój i edukacja

Gry dla dzieci często postrzegane są przez rodziców jako strata czasu ich pociechy. Specjaliści jednak twierdzą, że odpowiednio ułożony scenariusz gry może już młodszym dzieciom pomagać w nauce oraz w rozwijaniu niektórych cech.

Gry edukacyjne są obecnie powszechnie wykorzystywane jako czynnik sprzyjający edukacji, tak więc wybierając sklep z grami, należy się kierować jego bogatą ofertą. Rodzice powinni również dokładnie zapoznać się z metodyką nauczania przez daną grę, powinni również wybrać grę po konsultacji z dzieckiem, ponieważ młodzież z założenia wychodzi, że takie gry są bardzo nudne.

Idealnym rozwiązaniem są gry edukacyjne, których scenariusz połączony jest z dużą dawką rozrywki, pozwoli to uniknąć szybkiego rozczarowania i porzucenia nauki przez dziecko. Tego typu gry dla dzieci łączące elementy rozrywkowe z elementami nauki, muszą być ciekawe i przykuwające uwagę. To duże pole do popisu dla programistów, którzy muszą się wykazać nie lada kreatywnością i wiedzą pod względem zainteresowań młodzieży.

Gry edukacyjne sprawiają, że czas spędzony przez dziecko przed komputerem nie jest czasem straconym. Odpowiednio dobrana gra sprawi, że będzie to pozytywny aspekt tego typu rozrywek. Sklep z grami jest miejscem gdzie można z łatwością wybrać odpowiednią grę dla dziecka w każdym wieku, a  to wykluczy rozczarowanie dziecka podczas gry.

Nauka przez zabawę jest jednocześnie przyjemną i pożyteczną formą spędzania czasu.

Gry logiczne i ich odmiany mają ważny wpływ na edukację dziecka. Edukacja dziecka może być rozwijana m.in. dzięki grom logicznym i ich odmianom. Tego typu gry dla dzieci znakomicie wpływają na koncentrację i rozwijają umysł. Zagadki dla dzieci w formie gry komputerowej, nie zawsze muszą być odbierane przez dziecko jako nauka, lecz sama przyjemność, co zostanie zaliczone przez najmłodszych do bardzo urozmaiconych rozrywek.

Gry edukacyjne obecnie są coraz częściej doceniane zarówno przez rodziców jak i przez nauczycieli. Ta nowoczesna forma rozrywki nie tylko sprawia przyjemność, ale także pomaga najmłodszym sprecyzować i pogłębić zainteresowania w danej dziedzinie nauki.

Pozostałe porady

Jak rozwijać zdolności plastyczne u dziecka?

Rozwój i edukacja

Zabawy plastyczne mają same zalety - nie tylko rozwijają wyobraźnię i kreatywność, lecz także stanowią doskonały trening zdolności manualnych, które przydadzą się w codziennym życiu. Do tego pomagają wyrażać emocje oraz stymulować wszystkie zmysły malucha.

Czytaj dalej
Miotab 3.0 Lisciani - doskonały tablet dla malucha

Rozwój i edukacja

Szukasz mądrej edukacyjnej rozrywki dla swojego dziecka? Jeśli chcesz, żeby oswajało się z nowoczesnymi technologiami i korzystało z najnowszych rozwiązań i aplikacji, sięgnij po Miotab 3.0 firmy Lisciani, tablet dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Czytaj dalej
Zabawki a kreatywność dzieci

Rozwój i edukacja

Każdy z rodziców z pewnością spotkał się z określeniem "zabawka kreatywna", czy też "pobudzająca kreatywność dzieci", ale co to właściwie oznacza?

Czytaj dalej

Polecane produkty

Słoneczny Klasyk - trzewiki Emel z linii Roczek

Słoneczny Klasyk - trzewiki z linii Roczek, w którym nosek i pięta wykończone są charakterystycznym dziurkowaniem w stylu hiszpańskim. Czytaj dalej

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

WIOSNA | 2016

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90 zł

Poradnik

Sałatka fit z kiełkami słonecznika i serem

Zdrowie i odżywianie

Żeby przygotować sałatkę ... Czytaj dalej
Tartaletki z figami

Zdrowie i odżywianie

Potrzebujesz 60 minut + chłodzenie ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie