Poradnik - Maluch - Rozwój i edukacja

Ręcznie robione zabawki i przytulanki a rozwój malucha

Rozwój i edukacja

Tekst: Magdalena Kordaszewska, ekspert w dziedzinie zabawek, www.zabawkowicz.pl

Zdjęcia: Jozimama

Dzieci lubią przytulać się do swojego ulubionego misia czy królika, kiedy kładą się do łóżka, jest im smutno lub są zmęczone. Zapach oraz dotykanie przytulanki ma kojący wpływ na dziecko.

Zabawki ręcznie robione

To często unikalne perełki tworzone przez prawdziwych pasjonatów. Zabawki te wykonane są z naturalnych tkanin o różnorodnych fakturach, są plastyczne, miękkie i miłe w dotyku. Dzieciaki mogą bez obaw wyginać zabawkowe nóżki, rączki i tarmosić do woli. Uczą się chwytać drobne elementy, jak np. uszy króliczka czy troczki przy ubranku.

Dzięki tym wszystkim zaletom nasze pociechy rozwijają zmysł dotyku oraz sprawność malutkich rączek. Ręcznie wykonane zabawkipobudzają kreatywność i wyobraźnię dzieci, przenoszą je w bajkowy świat, inspirują do zabaw plastycznych. Pokazują dzieciom, że można wychodzić poza utarte schematy i stworzyć coś zupełnie nowego, niepodobnego do niczego, co maluch zna.

Dziewczynki uwielbiają bawić się ręcznie robionymi przytulankami. Popularną ostatnio jest polska lalka przytulanka Lalanka.

Przytulanki

Wspaniałymi kreatywnymi zabawkami dla najmłodszych dzieci są przytulanki wykonane z naturalnych, ekologicznych materiałów. Są one bezpieczne i przyjazne dziecku. Często też mają dużą ilość różnorodnych wypustek, które pozwalają ćwiczyć zdolności chwytu i pobudzają rozwój malucha.

Doskonałą towarzyszką zabaw i powierniczką dziecięcych tajemnic może być Lalanka. Uszyta jest z naturalnych, polskich surowców, które są antyalergiczne i certyfikowane. Jest to ręcznie robiona przytulanka, która nie tylko cieszy oko, bawi i koi dziecięcą duszę, ale także edukuje. Przyświeca jej bowiem piękna idea - hołdowanie polskiej tradycji, obyczajowości i uniwersalnym wartościom. W kolekcji są dodatkowo korale do samodzielnego nawlekania, naklejki i rysunki do projektowania ubranek na 4 pory roku.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Sportowe emocje na domowym dywanie

Rozwój i edukacja

Start mistrzostw świata w piłce nożnej już za chwilę, co sprawia, że emocje kibiców stają się coraz większe. Sama piłka staje się tematem nr 1 "na salonach". I bardzo słusznie bo mało kto zdaje sobie sprawę jak wielki wpływ ta prosta, okrągła zabawka ma na rozwój dziecka. Dlaczego powinniśmy się bawić nią z maluchem już od pierwszych miesięcy życia? Oto 3 powody, dla których piłka powinna być zabawką nr 1 w Twoim domu.

Czytaj dalej
Bezpieczne zabawki – czyli z atestem

Rozwój i edukacja

Większość rodziców, kupując zabawkę dla dziecka, nie zwraca uwagi na zamieszczone na opakowaniach symbole. A to błąd – przyznane certyfikaty i atesty zaświadczają o dobrej jakości produktu. Poznaj najważniejsze z nich.

Czytaj dalej
Dziecko w kontakcie ze zwierzętami

Rozwój i edukacja

Czy zwierzak i maluch mogą być przyjaciółmi? Co do tego nie ma wątpliwości! Posiadanie psa, kota czy świnki morskiej jest korzystne dla emocjonalnego rozwoju dziecka, ale warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, aby maluszek był bezpieczny, a pupil nie poczuł się odrzucony. Dotyczy to również sytuacji, w której posiadamy już zwierzaka, a na świecie pojawia się wyczekiwane dziecko.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Nowe Pieluszki Pampers® Premium Care - tak delikatne, jak dotyk mamy

Zdrowie i pielęgnacja

Tuż po narodzinach dziecko nie widzi wyraźnie i nie potrafi wyodrębnić poszczególnych ... Czytaj dalej
Bezpieczeństwo jest dziecinnie proste. Foteliki montowane tyłem są o 500% bardziej skuteczne

Pierwsze podróże

Statystyki Komisji Europejskiej1 wskazują, że tylko 4 kraje w Europie ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie