Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Maluch - Rozwój i edukacja

Ręcznie robione zabawki i przytulanki a rozwój malucha

Rozwój i edukacja

Tekst: Magdalena Kordaszewska, ekspert w dziedzinie zabawek, www.zabawkowicz.pl

Zdjęcia: Jozimama

Dzieci lubią przytulać się do swojego ulubionego misia czy królika, kiedy kładą się do łóżka, jest im smutno lub są zmęczone. Zapach oraz dotykanie przytulanki ma kojący wpływ na dziecko.

Zabawki ręcznie robione

To często unikalne perełki tworzone przez prawdziwych pasjonatów. Zabawki te wykonane są z naturalnych tkanin o różnorodnych fakturach, są plastyczne, miękkie i miłe w dotyku. Dzieciaki mogą bez obaw wyginać zabawkowe nóżki, rączki i tarmosić do woli. Uczą się chwytać drobne elementy, jak np. uszy króliczka czy troczki przy ubranku.

Dzięki tym wszystkim zaletom nasze pociechy rozwijają zmysł dotyku oraz sprawność malutkich rączek. Ręcznie wykonane zabawkipobudzają kreatywność i wyobraźnię dzieci, przenoszą je w bajkowy świat, inspirują do zabaw plastycznych. Pokazują dzieciom, że można wychodzić poza utarte schematy i stworzyć coś zupełnie nowego, niepodobnego do niczego, co maluch zna.

Dziewczynki uwielbiają bawić się ręcznie robionymi przytulankami. Popularną ostatnio jest polska lalka przytulanka Lalanka.

Przytulanki

Wspaniałymi kreatywnymi zabawkami dla najmłodszych dzieci są przytulanki wykonane z naturalnych, ekologicznych materiałów. Są one bezpieczne i przyjazne dziecku. Często też mają dużą ilość różnorodnych wypustek, które pozwalają ćwiczyć zdolności chwytu i pobudzają rozwój malucha.

Doskonałą towarzyszką zabaw i powierniczką dziecięcych tajemnic może być Lalanka. Uszyta jest z naturalnych, polskich surowców, które są antyalergiczne i certyfikowane. Jest to ręcznie robiona przytulanka, która nie tylko cieszy oko, bawi i koi dziecięcą duszę, ale także edukuje. Przyświeca jej bowiem piękna idea - hołdowanie polskiej tradycji, obyczajowości i uniwersalnym wartościom. W kolekcji są dodatkowo korale do samodzielnego nawlekania, naklejki i rysunki do projektowania ubranek na 4 pory roku.

Pozostałe porady

Dziecko w kontakcie ze zwierzętami

Rozwój i edukacja

Czy zwierzak i maluch mogą być przyjaciółmi? Co do tego nie ma wątpliwości! Posiadanie psa, kota czy świnki morskiej jest korzystne dla emocjonalnego rozwoju dziecka, ale warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, aby maluszek był bezpieczny, a pupil nie poczuł się odrzucony. Dotyczy to również sytuacji, w której posiadamy już zwierzaka, a na świecie pojawia się wyczekiwane dziecko.

Czytaj dalej
Jak rozwijać zdolności plastyczne u dziecka?

Rozwój i edukacja

Zabawy plastyczne mają same zalety - nie tylko rozwijają wyobraźnię i kreatywność, lecz także stanowią doskonały trening zdolności manualnych, które przydadzą się w codziennym życiu. Do tego pomagają wyrażać emocje oraz stymulować wszystkie zmysły malucha.

Czytaj dalej
Miotab 3.0 Lisciani - doskonały tablet dla malucha

Rozwój i edukacja

Szukasz mądrej edukacyjnej rozrywki dla swojego dziecka? Jeśli chcesz, żeby oswajało się z nowoczesnymi technologiami i korzystało z najnowszych rozwiązań i aplikacji, sięgnij po Miotab 3.0 firmy Lisciani, tablet dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

JESIEŃ | 2016

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90 zł

Poradnik

Biegaj z wózkiem!

Podróże i wyprawy

Pojawienie się na świecie dziecka, jak wielu uważa, wywraca rodzicom świat ... Czytaj dalej
Bolesne mleczaki – pomóż dziecku przetrwać ząbkowanie

Zdrowie i odżywianie

Pierwszy ząb pojawia się między 6. a 7. miesiącem życia dziecka. Cały proces ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie