Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Maluch - Rozwój i edukacja

Klocki i drewniane zabawki a rozwój dziecka

Rozwój i edukacja

Tekst: Magdalena Kordaszewska, ekspert w dziedzinie zabawek, www.zabawkowicz.pl

Dbałość o rozwój naszego dziecka przejawia się też w trosce o dobór odpowiednich zabawek. Cóż jest bardziej naturalnego i bezpiecznego, niż zabawki z drewna?

Drewniane zabawki

Przede wszystkim są przyjazne dziecku, bezpieczne i trwałe. Drewno ma swoją naturalną temperaturę, jest miłe w dotyku i pięknie wygląda. Już niemowlę można obdarować wspaniałymi drewnianymi zabawkami, które swoją fakturą, ciekawym kształtem i naturalnym ciepłem pobudzają zmysły i stymulują rozwój dziecka.

Drewniane, barwne grzechotki wydają ciekawe dźwięki, dzięki czemu maluch ćwiczy swoją percepcję słuchową. Kolory zaś aktywizują zmysł wzroku, z kolei kształt i faktura dają bodźce do rozwoju zmysłu dotyku. Warte polecenia są także ruchome pojazdy oraz zabawki do ciągnięcia. Ich dużą zaletą jest bardzo trwałe wykonanie oraz odporność na różnego rodzaju dziecięce "pomysły". Ponadto doskonale ćwiczą koordynację wzrokowo - ruchową, orientację przestrzenną oraz koncentrację uwagi.

Drewniane klocki Zoo, producent Haba

Klocki drewniane i inne

Już od najmłodszych lat można zachęcać dziecko do zabawy klockami. Jest to niewątpliwie jedno z najbardziej twórczych i stymulujących rozwój dzieci zajęć, które daje im nieograniczone możliwości tworzenia. Można je swobodnie dopasować do każdego wieku.

Na rynku dostępne są klocki drewniane, z plastiku lub też bloki z naturalnych materiałów. Dzieci mogą ustawiać je jeden na drugim, łączyć przy pomocy uchwytów, spajać wodą, sortować, budować z nich zbiory tematyczne, stawiając w ten sposób pierwsze kroki w matematyce.

Pozostałe porady

Dziecko w kontakcie ze zwierzętami

Rozwój i edukacja

Czy zwierzak i maluch mogą być przyjaciółmi? Co do tego nie ma wątpliwości! Posiadanie psa, kota czy świnki morskiej jest korzystne dla emocjonalnego rozwoju dziecka, ale warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, aby maluszek był bezpieczny, a pupil nie poczuł się odrzucony. Dotyczy to również sytuacji, w której posiadamy już zwierzaka, a na świecie pojawia się wyczekiwane dziecko.

Czytaj dalej
Jak rozwijać zdolności plastyczne u dziecka?

Rozwój i edukacja

Zabawy plastyczne mają same zalety - nie tylko rozwijają wyobraźnię i kreatywność, lecz także stanowią doskonały trening zdolności manualnych, które przydadzą się w codziennym życiu. Do tego pomagają wyrażać emocje oraz stymulować wszystkie zmysły malucha.

Czytaj dalej
Miotab 3.0 Lisciani - doskonały tablet dla malucha

Rozwój i edukacja

Szukasz mądrej edukacyjnej rozrywki dla swojego dziecka? Jeśli chcesz, żeby oswajało się z nowoczesnymi technologiami i korzystało z najnowszych rozwiązań i aplikacji, sięgnij po Miotab 3.0 firmy Lisciani, tablet dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

JESIEŃ | 2016

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90 zł

Poradnik

Biegaj z wózkiem!

Podróże i wyprawy

Pojawienie się na świecie dziecka, jak wielu uważa, wywraca rodzicom świat ... Czytaj dalej
Bolesne mleczaki – pomóż dziecku przetrwać ząbkowanie

Zdrowie i odżywianie

Pierwszy ząb pojawia się między 6. a 7. miesiącem życia dziecka. Cały proces ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie