Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Maluch - Pokój malucha

Kącik sypialny w pokoiku dziecka

Pokój malucha

Tekst: Dorota Kobierzewska

Zdjęcia: BabyBest

Ważnym elementem wnętrza dziecięcego pokoju jest kącik sypialny. Powinien zachęcać do wypoczynku i zapewniać zdrowy, spokojny sen.

W pokoju dziecka musi być koniecznie zorganizowany kącik sypialny. Maluchy lubią mieć drzemkę w ciągu dnia. Nie poleca się ustawiać łóżka w pobliżu kaloryfera (zwłaszcza zimą) oraz na wprost wejścia do pokoju - może to zakłócać odpoczynek dziecka.

Gdy łóżeczko ze szczebelkami zrobi się za ciasne, trzeba pomyśleć o jego zmianie. Rodzice często boją się położyć dziecko do większego łóżka w obawie, że podczas snu z niego wypadnie. Producenci pomyśleli o tym problemie i oferują liczne rozwiązania np. łóżeczka z bocznymi barierkami ochronnymi, które łatwo można zdemontować, gdy dziecko podrośnie.

Urządzając kącik sypialny pamiętajmy, że łóżko dla kilkulatka powinno mieć co najmniej 160 centymetrów. Zmierzyć je można w prosty sposób - kładziemy na nim malucha z wyprostowanymi rękami ułożonymi za głową. Jeżeli cały mieści się na materacu i pozostaje jeszcze trochę miejsca to oznacza, że łóżko jest odpowiednie.

Pozostałe porady

Idealne miejsce dla malucha - urządzanie pokoju

Pokój malucha

W pierwszych latach życia nasze dziecko będzie największą część czasu spędzało we własnym pokoju. To w nim będzie spało, bawiło się, uczyło, a w przyszłości spędzało czas ze swoimi gośćmi. Jak urządzić kącik dla nowego domownika?

Czytaj dalej
Urządzamy kącik do zabawy

Pokój malucha

W czasie deszczu dzieci się nudzą - śpiewała Barbara Kraftówna. Ale przecież wcale tak być nie musi. Stwórzmy maluchowi taki kącik do zabawy, żeby na nudę nie było w nim miejsca. Nawet w najgorszą pogodę.

Czytaj dalej
Rodzeństwo we wspólnym pokoju

Pokój malucha

Mieszkanie w jednym pokoju daje wiele radości i bardzo zbliża rodzeństwo, dlaczego więc mielibyśmy swoim dzieciom tego odmawiać. Wspólny pokój to dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli różnica wieku nie przekracza trzech lat.

Czytaj dalej

Polecane produkty

Słoneczny Klasyk - trzewiki Emel z linii Roczek

Słoneczny Klasyk - trzewiki z linii Roczek, w którym nosek i pięta wykończone są charakterystycznym dziurkowaniem w stylu hiszpańskim. Czytaj dalej

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

JESIEŃ | 2016

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90 zł

Poradnik

Kwas omega-3: niezbędny w ciąży i podczas laktacji

Zdrowie przyszłej mamy

W okresie ciąży zapotrzebowanie na energię, podstawowe składniki mineralne ... Czytaj dalej
Przeziębienie w ciąży

Zdrowie przyszłej mamy

Kobiety w ciąży chorują częściej niż przed poczęciem dziecka, zwłaszcza ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie