Poradnik - Maluch - Pokój malucha

Kącik sypialny w pokoiku dziecka

Pokój malucha

Tekst: Dorota Kobierzewska

Zdjęcia: BabyBest

Ważnym elementem wnętrza dziecięcego pokoju jest kącik sypialny. Powinien zachęcać do wypoczynku i zapewniać zdrowy, spokojny sen.

W pokoju dziecka musi być koniecznie zorganizowany kącik sypialny. Maluchy lubią mieć drzemkę w ciągu dnia. Nie poleca się ustawiać łóżka w pobliżu kaloryfera (zwłaszcza zimą) oraz na wprost wejścia do pokoju - może to zakłócać odpoczynek dziecka.

Gdy łóżeczko ze szczebelkami zrobi się za ciasne, trzeba pomyśleć o jego zmianie. Rodzice często boją się położyć dziecko do większego łóżka w obawie, że podczas snu z niego wypadnie. Producenci pomyśleli o tym problemie i oferują liczne rozwiązania np. łóżeczka z bocznymi barierkami ochronnymi, które łatwo można zdemontować, gdy dziecko podrośnie.

Urządzając kącik sypialny pamiętajmy, że łóżko dla kilkulatka powinno mieć co najmniej 160 centymetrów. Zmierzyć je można w prosty sposób - kładziemy na nim malucha z wyprostowanymi rękami ułożonymi za głową. Jeżeli cały mieści się na materacu i pozostaje jeszcze trochę miejsca to oznacza, że łóżko jest odpowiednie.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Nowa ponadczasowa kolekcja Marie od Pinio

Pokój malucha

Nowością kolekcji Pinio jest elegancka i stylizowana kolekcja Marie. Ponadczasowa kolekcja Marie utrzymana w stylistyce classic modern to element wystroju przestrzeni dla dziecka w każdym wieku. Doskonałe połączenie elegancji i czystej formy mebla podkreślają uproszczone detale w kształcie litery V oraz proste cokoły. Kolekcja została nagrodzona Diamentem Meblarstwa 2017.

Czytaj dalej
Nawilżacze powietrza

Pokój malucha

Sezon grzewczy sprawia, że wilgotność w powietrzu znacznie się obniża. Ma to niekorzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie domowników. Warto jednak, zwłaszcza w dziecięcym pokoju, wypróbować sprawdzone sposoby zwiększające wilgotność.

Czytaj dalej
Idealne miejsce dla malucha - urządzanie pokoju

Pokój malucha

W pierwszych latach życia nasze dziecko będzie największą część czasu spędzało we własnym pokoju. To w nim będzie spało, bawiło się, uczyło, a w przyszłości spędzało czas ze swoimi gośćmi. Jak urządzić kącik dla nowego domownika?

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Bezpieczeństwo jest dziecinnie proste. Foteliki montowane tyłem są o 500% bardziej skuteczne

Pierwsze podróże

Statystyki Komisji Europejskiej1 wskazują, że tylko 4 kraje w Europie ... Czytaj dalej
Kluczowe produkty w diecie niemowlaka

Zdrowie i pielęgnacja

Warzywa, owoce, ryby, mięso, nabiał, gluten… Zastanawiasz się, co powinna ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie