Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Maluch - Pokój malucha

Kącik sypialny w pokoiku dziecka

Pokój malucha

Tekst: Dorota Kobierzewska

Zdjęcia: BabyBest

Ważnym elementem wnętrza dziecięcego pokoju jest kącik sypialny. Powinien zachęcać do wypoczynku i zapewniać zdrowy, spokojny sen.

W pokoju dziecka musi być koniecznie zorganizowany kącik sypialny. Maluchy lubią mieć drzemkę w ciągu dnia. Nie poleca się ustawiać łóżka w pobliżu kaloryfera (zwłaszcza zimą) oraz na wprost wejścia do pokoju - może to zakłócać odpoczynek dziecka.

Gdy łóżeczko ze szczebelkami zrobi się za ciasne, trzeba pomyśleć o jego zmianie. Rodzice często boją się położyć dziecko do większego łóżka w obawie, że podczas snu z niego wypadnie. Producenci pomyśleli o tym problemie i oferują liczne rozwiązania np. łóżeczka z bocznymi barierkami ochronnymi, które łatwo można zdemontować, gdy dziecko podrośnie.

Urządzając kącik sypialny pamiętajmy, że łóżko dla kilkulatka powinno mieć co najmniej 160 centymetrów. Zmierzyć je można w prosty sposób - kładziemy na nim malucha z wyprostowanymi rękami ułożonymi za głową. Jeżeli cały mieści się na materacu i pozostaje jeszcze trochę miejsca to oznacza, że łóżko jest odpowiednie.

Pozostałe porady

Idealne miejsce dla malucha - urządzanie pokoju

Pokój malucha

W pierwszych latach życia nasze dziecko będzie największą część czasu spędzało we własnym pokoju. To w nim będzie spało, bawiło się, uczyło, a w przyszłości spędzało czas ze swoimi gośćmi. Jak urządzić kącik dla nowego domownika?

Czytaj dalej
Urządzamy kącik do zabawy

Pokój malucha

W czasie deszczu dzieci się nudzą - śpiewała Barbara Kraftówna. Ale przecież wcale tak być nie musi. Stwórzmy maluchowi taki kącik do zabawy, żeby na nudę nie było w nim miejsca. Nawet w najgorszą pogodę.

Czytaj dalej
Rodzeństwo we wspólnym pokoju

Pokój malucha

Mieszkanie w jednym pokoju daje wiele radości i bardzo zbliża rodzeństwo, dlaczego więc mielibyśmy swoim dzieciom tego odmawiać. Wspólny pokój to dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli różnica wieku nie przekracza trzech lat.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

JESIEŃ | 2016

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90 zł

Poradnik

Biegaj z wózkiem!

Podróże i wyprawy

Pojawienie się na świecie dziecka, jak wielu uważa, wywraca rodzicom świat ... Czytaj dalej
Bolesne mleczaki – pomóż dziecku przetrwać ząbkowanie

Zdrowie i odżywianie

Pierwszy ząb pojawia się między 6. a 7. miesiącem życia dziecka. Cały proces ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie