Poradnik - Maluch - Pokój malucha

Meble dla malucha - pomysłowe i wielofunkcyjne

Pokój malucha

Tekst: Dorota Kobierzewska

Zdjęcia: BabyHop

Jak urządzić pokój kilkulatka? Warto postawić na meble, które posłużą maluchowi przez kilka lat. Dobrym pomysłem są meble wielofunkcyjne.

W pokoju malucha nie powinno znajdować się wiele mebli. Najlepiej ograniczyć się do tych podstawowych, czyli: łóżka, szafy, komody, stolika i ustawić je pod ścianą. Dzięki temu zyskamy przestrzeń, której dziecko w tym wieku potrzebuje do kreatywnej zabawy.

Dobrym pomysłem jest zakup mebli wielofunkcyjnych lub takich, które "rosną" razem z maluchem. Na rynku dostępne są specjalne kolekcje, w których np. jedno łóżeczko służy zarówno niemowlakowi, jak i przedszkolakowi.

Wybierając meble postawmy na jakość. Niech będą solidne, stabilne, najlepiej drewniane - tak by nie były w stanie przewrócić się na dziecko.

Istotnym szczegółem jest także rodzaj farby, którymi są pokryte. Powinna ona posiadać atest i spełniać wszelkie warunki bezpieczeństwa, tak by dziecko nie było narażone na wdychanie trujących związków.

Nieco starszym maluchom z pewnością przypadną do gustu wielofunkcyjne meble.

Zapewniają doskonałe miejsce do zabawy, wypoczynku i jednocześnie oszczędzają przestrzeń. Duże, wygodne łóżko ze zjeżdżalnią i innymi akcesoriami to spełnienie marzeń większości dzieci. A dodatkowo pod łóżkiem kryje się jeszcze miejsce do zabaw! Do tak wyposażonego pokoju na pewno nie zagląda nuda.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Nowa ponadczasowa kolekcja Marie od Pinio

Pokój malucha

Nowością kolekcji Pinio jest elegancka i stylizowana kolekcja Marie. Ponadczasowa kolekcja Marie utrzymana w stylistyce classic modern to element wystroju przestrzeni dla dziecka w każdym wieku. Doskonałe połączenie elegancji i czystej formy mebla podkreślają uproszczone detale w kształcie litery V oraz proste cokoły. Kolekcja została nagrodzona Diamentem Meblarstwa 2017.

Czytaj dalej
Nawilżacze powietrza

Pokój malucha

Sezon grzewczy sprawia, że wilgotność w powietrzu znacznie się obniża. Ma to niekorzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie domowników. Warto jednak, zwłaszcza w dziecięcym pokoju, wypróbować sprawdzone sposoby zwiększające wilgotność.

Czytaj dalej
Idealne miejsce dla malucha - urządzanie pokoju

Pokój malucha

W pierwszych latach życia nasze dziecko będzie największą część czasu spędzało we własnym pokoju. To w nim będzie spało, bawiło się, uczyło, a w przyszłości spędzało czas ze swoimi gośćmi. Jak urządzić kącik dla nowego domownika?

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Nowe Pieluszki Pampers® Premium Care - tak delikatne, jak dotyk mamy

Zdrowie i pielęgnacja

Tuż po narodzinach dziecko nie widzi wyraźnie i nie potrafi wyodrębnić poszczególnych ... Czytaj dalej
Bezpieczeństwo jest dziecinnie proste. Foteliki montowane tyłem są o 500% bardziej skuteczne

Pierwsze podróże

Statystyki Komisji Europejskiej1 wskazują, że tylko 4 kraje w Europie ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie