Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Maluch - Pokój malucha

Meble dla malucha - pomysłowe i wielofunkcyjne

Pokój malucha

Tekst: Dorota Kobierzewska

Zdjęcia: BabyHop

Jak urządzić pokój kilkulatka? Warto postawić na meble, które posłużą maluchowi przez kilka lat. Dobrym pomysłem są meble wielofunkcyjne.

W pokoju malucha nie powinno znajdować się wiele mebli. Najlepiej ograniczyć się do tych podstawowych, czyli: łóżka, szafy, komody, stolika i ustawić je pod ścianą. Dzięki temu zyskamy przestrzeń, której dziecko w tym wieku potrzebuje do kreatywnej zabawy.

Dobrym pomysłem jest zakup mebli wielofunkcyjnych lub takich, które "rosną" razem z maluchem. Na rynku dostępne są specjalne kolekcje, w których np. jedno łóżeczko służy zarówno niemowlakowi, jak i przedszkolakowi.

Wybierając meble postawmy na jakość. Niech będą solidne, stabilne, najlepiej drewniane - tak by nie były w stanie przewrócić się na dziecko.

Istotnym szczegółem jest także rodzaj farby, którymi są pokryte. Powinna ona posiadać atest i spełniać wszelkie warunki bezpieczeństwa, tak by dziecko nie było narażone na wdychanie trujących związków.

Nieco starszym maluchom z pewnością przypadną do gustu wielofunkcyjne meble.

Zapewniają doskonałe miejsce do zabawy, wypoczynku i jednocześnie oszczędzają przestrzeń. Duże, wygodne łóżko ze zjeżdżalnią i innymi akcesoriami to spełnienie marzeń większości dzieci. A dodatkowo pod łóżkiem kryje się jeszcze miejsce do zabaw! Do tak wyposażonego pokoju na pewno nie zagląda nuda.

Pozostałe porady

Idealne miejsce dla malucha - urządzanie pokoju

Pokój malucha

W pierwszych latach życia nasze dziecko będzie największą część czasu spędzało we własnym pokoju. To w nim będzie spało, bawiło się, uczyło, a w przyszłości spędzało czas ze swoimi gośćmi. Jak urządzić kącik dla nowego domownika?

Czytaj dalej
Urządzamy kącik do zabawy

Pokój malucha

W czasie deszczu dzieci się nudzą - śpiewała Barbara Kraftówna. Ale przecież wcale tak być nie musi. Stwórzmy maluchowi taki kącik do zabawy, żeby na nudę nie było w nim miejsca. Nawet w najgorszą pogodę.

Czytaj dalej
Rodzeństwo we wspólnym pokoju

Pokój malucha

Mieszkanie w jednym pokoju daje wiele radości i bardzo zbliża rodzeństwo, dlaczego więc mielibyśmy swoim dzieciom tego odmawiać. Wspólny pokój to dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli różnica wieku nie przekracza trzech lat.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

JESIEŃ | 2016

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90 zł

Poradnik

Biegaj z wózkiem!

Podróże i wyprawy

Pojawienie się na świecie dziecka, jak wielu uważa, wywraca rodzicom świat ... Czytaj dalej
Bolesne mleczaki – pomóż dziecku przetrwać ząbkowanie

Zdrowie i odżywianie

Pierwszy ząb pojawia się między 6. a 7. miesiącem życia dziecka. Cały proces ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie