Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Maluch - Pokój malucha

Meble dla malucha - pomysłowe i wielofunkcyjne

Pokój malucha

Tekst: Dorota Kobierzewska

Zdjęcia: BabyHop

Jak urządzić pokój kilkulatka? Warto postawić na meble, które posłużą maluchowi przez kilka lat. Dobrym pomysłem są meble wielofunkcyjne.

W pokoju malucha nie powinno znajdować się wiele mebli. Najlepiej ograniczyć się do tych podstawowych, czyli: łóżka, szafy, komody, stolika i ustawić je pod ścianą. Dzięki temu zyskamy przestrzeń, której dziecko w tym wieku potrzebuje do kreatywnej zabawy.

Dobrym pomysłem jest zakup mebli wielofunkcyjnych lub takich, które "rosną" razem z maluchem. Na rynku dostępne są specjalne kolekcje, w których np. jedno łóżeczko służy zarówno niemowlakowi, jak i przedszkolakowi.

Wybierając meble postawmy na jakość. Niech będą solidne, stabilne, najlepiej drewniane - tak by nie były w stanie przewrócić się na dziecko.

Istotnym szczegółem jest także rodzaj farby, którymi są pokryte. Powinna ona posiadać atest i spełniać wszelkie warunki bezpieczeństwa, tak by dziecko nie było narażone na wdychanie trujących związków.

Nieco starszym maluchom z pewnością przypadną do gustu wielofunkcyjne meble.

Zapewniają doskonałe miejsce do zabawy, wypoczynku i jednocześnie oszczędzają przestrzeń. Duże, wygodne łóżko ze zjeżdżalnią i innymi akcesoriami to spełnienie marzeń większości dzieci. A dodatkowo pod łóżkiem kryje się jeszcze miejsce do zabaw! Do tak wyposażonego pokoju na pewno nie zagląda nuda.

Pozostałe porady

Idealne miejsce dla malucha - urządzanie pokoju

Pokój malucha

W pierwszych latach życia nasze dziecko będzie największą część czasu spędzało we własnym pokoju. To w nim będzie spało, bawiło się, uczyło, a w przyszłości spędzało czas ze swoimi gośćmi. Jak urządzić kącik dla nowego domownika?

Czytaj dalej
Urządzamy kącik do zabawy

Pokój malucha

W czasie deszczu dzieci się nudzą - śpiewała Barbara Kraftówna. Ale przecież wcale tak być nie musi. Stwórzmy maluchowi taki kącik do zabawy, żeby na nudę nie było w nim miejsca. Nawet w najgorszą pogodę.

Czytaj dalej
Rodzeństwo we wspólnym pokoju

Pokój malucha

Mieszkanie w jednym pokoju daje wiele radości i bardzo zbliża rodzeństwo, dlaczego więc mielibyśmy swoim dzieciom tego odmawiać. Wspólny pokój to dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli różnica wieku nie przekracza trzech lat.

Czytaj dalej

Polecane produkty

Słoneczny Klasyk - trzewiki Emel z linii Roczek

Słoneczny Klasyk - trzewiki z linii Roczek, w którym nosek i pięta wykończone są charakterystycznym dziurkowaniem w stylu hiszpańskim. Czytaj dalej

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

JESIEŃ | 2016

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90 zł

Poradnik

Kwas omega-3: niezbędny w ciąży i podczas laktacji

Zdrowie przyszłej mamy

W okresie ciąży zapotrzebowanie na energię, podstawowe składniki mineralne ... Czytaj dalej
Przeziębienie w ciąży

Zdrowie przyszłej mamy

Kobiety w ciąży chorują częściej niż przed poczęciem dziecka, zwłaszcza ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie