Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Maluch - Pokój malucha

Kolorowy pokój malucha

Pokój malucha

Tekst: Dorota Kobierzewska

Zdjęcia: Decodore

Pokój malucha to przede wszystkim miejsce do zabawy. Najważniejsze jest, aby dziecko chętnie w nim przebywało i było bezpieczne.

Od tego, jak pomalujemy ściany pokoju malucha, w dużej mierze będzie zależało jego samopoczucie. Najlepiej sprawdzają się barwy pastelowe, które nadają pomieszczeniu lekki, świeży i przytulny nastrój.

Warto jednak dodać mocniejszy akcent np. pomarańczowy czy żółty (stymulują do działania). Pamiętajmy jednak, że nadmiar intensywnych kolorów może wywołać w dziecku niepokój oraz trudności z zasypianiem. Raczej unikajmy w pokoju malucha kolorów pochodnych i zgaszonych, takich jak brązy, fiolety czy khaki.

Ciekawym sposobem na oryginalną dekorację pokoju maluchanaklejki ścienne. W prosty i niedrogi sposób można ozdobić ściany postaciami z ulubionych bajek, najnowszym modelem samochodu czy subtelnymi motywami roślinnymi - wybór wzorów jest naprawdę duży.

Naklejki stanowią również ważny element w rozwoju wyobraźni dziecka, a wspólne ich przyklejanie może okazać się wspaniałą zabawą dla całej rodziny. Można je też używać do dekoracji mebli w pokoju dziecka.

Pozostałe porady

Idealne miejsce dla malucha - urządzanie pokoju

Pokój malucha

W pierwszych latach życia nasze dziecko będzie największą część czasu spędzało we własnym pokoju. To w nim będzie spało, bawiło się, uczyło, a w przyszłości spędzało czas ze swoimi gośćmi. Jak urządzić kącik dla nowego domownika?

Czytaj dalej
Urządzamy kącik do zabawy

Pokój malucha

W czasie deszczu dzieci się nudzą - śpiewała Barbara Kraftówna. Ale przecież wcale tak być nie musi. Stwórzmy maluchowi taki kącik do zabawy, żeby na nudę nie było w nim miejsca. Nawet w najgorszą pogodę.

Czytaj dalej
Rodzeństwo we wspólnym pokoju

Pokój malucha

Mieszkanie w jednym pokoju daje wiele radości i bardzo zbliża rodzeństwo, dlaczego więc mielibyśmy swoim dzieciom tego odmawiać. Wspólny pokój to dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli różnica wieku nie przekracza trzech lat.

Czytaj dalej

Polecane produkty

Słoneczny Klasyk - trzewiki Emel z linii Roczek

Słoneczny Klasyk - trzewiki z linii Roczek, w którym nosek i pięta wykończone są charakterystycznym dziurkowaniem w stylu hiszpańskim. Czytaj dalej

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

JESIEŃ | 2016

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90 zł

Poradnik

Kwas omega-3: niezbędny w ciąży i podczas laktacji

Zdrowie przyszłej mamy

W okresie ciąży zapotrzebowanie na energię, podstawowe składniki mineralne ... Czytaj dalej
Przeziębienie w ciąży

Zdrowie przyszłej mamy

Kobiety w ciąży chorują częściej niż przed poczęciem dziecka, zwłaszcza ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie