Poradnik - Maluch - Pokój malucha

Kolorowy pokój malucha

Pokój malucha

Tekst: Dorota Kobierzewska

Zdjęcia: Decodore

Pokój malucha to przede wszystkim miejsce do zabawy. Najważniejsze jest, aby dziecko chętnie w nim przebywało i było bezpieczne.

Od tego, jak pomalujemy ściany pokoju malucha, w dużej mierze będzie zależało jego samopoczucie. Najlepiej sprawdzają się barwy pastelowe, które nadają pomieszczeniu lekki, świeży i przytulny nastrój.

Warto jednak dodać mocniejszy akcent np. pomarańczowy czy żółty (stymulują do działania). Pamiętajmy jednak, że nadmiar intensywnych kolorów może wywołać w dziecku niepokój oraz trudności z zasypianiem. Raczej unikajmy w pokoju malucha kolorów pochodnych i zgaszonych, takich jak brązy, fiolety czy khaki.

Ciekawym sposobem na oryginalną dekorację pokoju maluchanaklejki ścienne. W prosty i niedrogi sposób można ozdobić ściany postaciami z ulubionych bajek, najnowszym modelem samochodu czy subtelnymi motywami roślinnymi - wybór wzorów jest naprawdę duży.

Naklejki stanowią również ważny element w rozwoju wyobraźni dziecka, a wspólne ich przyklejanie może okazać się wspaniałą zabawą dla całej rodziny. Można je też używać do dekoracji mebli w pokoju dziecka.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Nowa ponadczasowa kolekcja Marie od Pinio

Pokój malucha

Nowością kolekcji Pinio jest elegancka i stylizowana kolekcja Marie. Ponadczasowa kolekcja Marie utrzymana w stylistyce classic modern to element wystroju przestrzeni dla dziecka w każdym wieku. Doskonałe połączenie elegancji i czystej formy mebla podkreślają uproszczone detale w kształcie litery V oraz proste cokoły. Kolekcja została nagrodzona Diamentem Meblarstwa 2017.

Czytaj dalej
Nawilżacze powietrza

Pokój malucha

Sezon grzewczy sprawia, że wilgotność w powietrzu znacznie się obniża. Ma to niekorzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie domowników. Warto jednak, zwłaszcza w dziecięcym pokoju, wypróbować sprawdzone sposoby zwiększające wilgotność.

Czytaj dalej
Idealne miejsce dla malucha - urządzanie pokoju

Pokój malucha

W pierwszych latach życia nasze dziecko będzie największą część czasu spędzało we własnym pokoju. To w nim będzie spało, bawiło się, uczyło, a w przyszłości spędzało czas ze swoimi gośćmi. Jak urządzić kącik dla nowego domownika?

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Bezpieczeństwo jest dziecinnie proste. Foteliki montowane tyłem są o 500% bardziej skuteczne

Pierwsze podróże

Statystyki Komisji Europejskiej1 wskazują, że tylko 4 kraje w Europie ... Czytaj dalej
Kluczowe produkty w diecie niemowlaka

Zdrowie i pielęgnacja

Warzywa, owoce, ryby, mięso, nabiał, gluten… Zastanawiasz się, co powinna ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie