Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Maluch - Pokój malucha

Kolorowy pokój malucha

Pokój malucha

Tekst: Dorota Kobierzewska

Zdjęcia: Decodore

Pokój malucha to przede wszystkim miejsce do zabawy. Najważniejsze jest, aby dziecko chętnie w nim przebywało i było bezpieczne.

Od tego, jak pomalujemy ściany pokoju malucha, w dużej mierze będzie zależało jego samopoczucie. Najlepiej sprawdzają się barwy pastelowe, które nadają pomieszczeniu lekki, świeży i przytulny nastrój.

Warto jednak dodać mocniejszy akcent np. pomarańczowy czy żółty (stymulują do działania). Pamiętajmy jednak, że nadmiar intensywnych kolorów może wywołać w dziecku niepokój oraz trudności z zasypianiem. Raczej unikajmy w pokoju malucha kolorów pochodnych i zgaszonych, takich jak brązy, fiolety czy khaki.

Ciekawym sposobem na oryginalną dekorację pokoju maluchanaklejki ścienne. W prosty i niedrogi sposób można ozdobić ściany postaciami z ulubionych bajek, najnowszym modelem samochodu czy subtelnymi motywami roślinnymi - wybór wzorów jest naprawdę duży.

Naklejki stanowią również ważny element w rozwoju wyobraźni dziecka, a wspólne ich przyklejanie może okazać się wspaniałą zabawą dla całej rodziny. Można je też używać do dekoracji mebli w pokoju dziecka.

Pozostałe porady

Idealne miejsce dla malucha - urządzanie pokoju

Pokój malucha

W pierwszych latach życia nasze dziecko będzie największą część czasu spędzało we własnym pokoju. To w nim będzie spało, bawiło się, uczyło, a w przyszłości spędzało czas ze swoimi gośćmi. Jak urządzić kącik dla nowego domownika?

Czytaj dalej
Urządzamy kącik do zabawy

Pokój malucha

W czasie deszczu dzieci się nudzą - śpiewała Barbara Kraftówna. Ale przecież wcale tak być nie musi. Stwórzmy maluchowi taki kącik do zabawy, żeby na nudę nie było w nim miejsca. Nawet w najgorszą pogodę.

Czytaj dalej
Rodzeństwo we wspólnym pokoju

Pokój malucha

Mieszkanie w jednym pokoju daje wiele radości i bardzo zbliża rodzeństwo, dlaczego więc mielibyśmy swoim dzieciom tego odmawiać. Wspólny pokój to dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli różnica wieku nie przekracza trzech lat.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

JESIEŃ | 2016

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90 zł

Poradnik

Biegaj z wózkiem!

Podróże i wyprawy

Pojawienie się na świecie dziecka, jak wielu uważa, wywraca rodzicom świat ... Czytaj dalej
Bolesne mleczaki – pomóż dziecku przetrwać ząbkowanie

Zdrowie i odżywianie

Pierwszy ząb pojawia się między 6. a 7. miesiącem życia dziecka. Cały proces ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie