Poradnik - Maluch - Podróże i wyprawy

Jakie sanki dla dziecka? - Wybieramy saneczki dla najmłodszych

Podróże i wyprawy

Tekst: Magdalena Kordaszewska, Ekspert ds. produktów dla dzieci www.zabawkowicz.pl Maria Paderewska

Zdjęcia: Dreamstime

Jak wybrać sanki dla małego dziecka? Pamiętajmy, że saneczki dla najmłodszych powinny być  bezpieczne, wygodne i praktyczne.

Zima to magiczna pora roku, na którą dzieci czekają z wyraźną niecierpliwością. Kiedy spadnie śnieg, mogą wyciągnąć z piwnicy sanki i wybrać się na wspaniały, zimowy spacer. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, na sankach mogą dziś jeździć nawet najmłodsze dzieci. Musimy jednak pamiętać, że saneczki dla najmłodszych powinny różnić się nieco od tych, które zaproponujemy naszym pociechom, gdy podrosną.

Saneczki dla najmłodszych

Na sanki możemy zabrać naprawdę małe dzieci, powinny jednak już potrafić siedzieć, aby jazda była dla nich przyjemnością. Wybierając pierwszy zimowy pojazd dla malucha, kierujmy się przede wszystkim jego bezpieczeństwem i wygodą. Najczęściej posłuży on zwłaszcza do ciągnięcia dziecka, ewentualnie do wspólnego zjeżdżania z niezbyt stromej górki. Jako saneczki dla najmłodszych doskonale sprawdzą się klasyczne, drewniane modele, z niezbyt szerokimi, płaskimi płozami.

W przypadku maluchów warto też zwrócić uwagę na nowoczesne sanki, "rosnące" razem z dzieckiem. Są one zazwyczaj zbudowane z metalu połączonego z drewnem lub plastikiem. Cały sekret tkwi w specjalnych fotelikach lub zabudowanych oparciach, w których możemy posadzić dziecko, a także prowadnicy o regulowanej długości, dzięki której pchanie sanek staje się łatwiejsze. Takie elementy możemy zwykle odczepić, kiedy maluch podrośnie - dzięki temu sanki służą nam naprawdę długo. Godne polecenia są także rowerki biegowe, w których zamiast koła możemy zamontować nartę i tym sposobem... zmienić je w prawdziwy skuter śnieżny!

Sanki dla przedszkolaków

Chociaż przedszkolaki również nie pogardzą przejażdżką na sankach ciągniętych przez mamę czy tatę, to najwięcej radości sprawi im zjeżdżanie z górki. Do tego celu nadają się sanki z płozami w kształcie rurek lub tzw. "baranich rogów", które sprawią, że pojazd będzie bardziej dynamiczny i dostosowany do jazdy po pochyłościach.

Możemy też zainwestować w nartosanki, mające dwie lub trzy płozy w kształcie nart - sprawdzą się one zarówno na pochyłym, jak i na płaskim terenie. Wśród sanek przeznaczonych przede wszystkim do zjeżdżania prym wiodą pojazdy plastikowe. Są one lekkie, więc bez problemu wniesiemy je na górkę, są także bardziej zwrotne i szybkie.

Dzieci uwielbiają też jazdę na ślizgaczach, najlepiej takich z kierownicą oraz hamulcami. Kolejną lubianą grupą są deski i talerze zjazdowe - pojazdy pozbawione płóz, poruszające się we wszystkie strony. Musimy pamiętać, że małe dzieci powinny się na nich bawić tylko pod czujnym okiem rodziców, najlepiej w kaskach.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Niezbędnik małego podróżnika , czyli podróż przyjemna i bezpieczna

Podróże i wyprawy

Wakacje to czas podróży małych i dużych. Rodzice wraz ze swoimi pociechami wyruszają w świat, by pobyć razem i doświadczyć niezapomnianych chwil. W trosce o komfort dziecka, jego bezpieczeństwo i wygodę, a także uśmiech na twarzy potrzebują zadbać przede wszystkim o zdrowe i smaczne jedzenie, bezpieczeństwo i atrakcyjne formy zabawy. Wszystko po to, by w pełni skorzystać z wakacyjnego wyjazdu i wrócić z głową pełną wrażeń i dobrych wspomnień.

Czytaj dalej
Nowy wózek Thule dla miejskich odkrywców

Podróże i wyprawy

Nowość

Thule Sleek będzie dostępny w sklepach od wakacji 2018 roku.

Jeden wózek na wiele potrzeb… i dla wielu małych pasażerów 

Thule Sleek - elegancki i stylowy czterokołowy wózek miejski - to idealne rozwiązanie dla aktywnych rodziców, którzy chcą bez ograniczeń spędzać czas z dzieckiem w mieście i poza nim. Doskonale sprawdzi się podczas spacerów po ulicach miasta i w podróży komunikacją miejską, podczas codziennych zakupów, w przychodni czy muzeum (nie zajmuje wiele miejsca, doskonale się prowadzi, jest lekki, zwrotny, łatwo się składa).

Czytaj dalej
Wakacyjna walizka maluszka

Podróże i wyprawy

Wakacje to czas podroży i odpoczynku, który chcemy spędzić z najbliższymi. Dla rodzica to moment, kiedy może oderwać się od codziennych obowiązków, odwiedzić nowe miejsca i bez wyrzutów sumienia zdecydować się na błogie lenistwo. Maluchowi mogą towarzyszyć jednak nieco inne odczucia. Zmiana otoczenia może wywołać niepokój, a daleka podróż okazać się nie lada wyzwaniem. Oto kilka sposobów, dzięki którym wakacje z małym podróżnikiem będę odpoczynkiem dla każdego.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Nowe Pieluszki Pampers® Premium Care - tak delikatne, jak dotyk mamy

Zdrowie i pielęgnacja

Tuż po narodzinach dziecko nie widzi wyraźnie i nie potrafi wyodrębnić poszczególnych ... Czytaj dalej
Bezpieczeństwo jest dziecinnie proste. Foteliki montowane tyłem są o 500% bardziej skuteczne

Pierwsze podróże

Statystyki Komisji Europejskiej1 wskazują, że tylko 4 kraje w Europie ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie