Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Maluch - Podróże i wyprawy

Dziecko w samolocie to nie problem

Podróże i wyprawy

Nie jest łatwo znaleźć w samolocie zajęcie dla malucha, a żaden rodzic nie chce, żeby pociecha męczyła się przez cały lot, ściągając na siebie nienawistne spojrzenia współpasażerów, znużonych jej płaczem. Przeczytaj wskazówki, jak przygotować się do lotu z małym dzieckiem.

Wykup dla dziecka miejsce w samolocie

Nawet jeśli dziecko jest maleńkie, wykup dla dziecka osobne miejsce. Możesz wpiąć w nie fotelik - zarówno maluchowi, jak i Tobie podróż upłynie o wiele wygodniej.

 

Spakuj dla dziecka zabawki

Zadbaj o to, żeby w bagażu podręcznym znalazły się zabawki. To najlepszy sposób skupienia uwagi dziecka. Doskonale sprawdzają się nowe gadżety - o wiele bardziej niż znane zabawki przyciągają uwagę.

 

 

Pełne wyposażenie

Upewnij się, że masz przy sobie wszystkie niezbędne art. pielęgnacyjne i akcesoria - pieluchy, lekarstwa, mokre chusteczki i wszystko inne, co może być potrzebne.

 

 

Bluza i kocyk - dla komfortu dziecka w samolocie

Nawet w upalne dni w samolocie panuje chłód - to sprawka klimatyzacji. Spakuj bluzę/sweterek dla większego dziecka i mały kocyk dla mniejszego.

 

 

Smoczek i cukierki na zmianę ciśnienia podczas lotu

Zmiana ciśnienia źle wpływa na dzieci. Nie potrafią odetkać sobie uszu tak, jak dorośli. Podczas startu i lądowania daj maluchowi smoczek, a starszemu dziecku podaj cukierki do ssania.

 

 

Obudź dziecko w samolocie podczas startu i lądowania

Specjaliści radzą, żeby nie pozwalać dziecku spać podczas startu i lądowania - będzie mu trudniej odetkać uszy po wybudzeniu.

 

 

Zabierz do samolotu przekąski i napoje dla dziecka

Suche powietrze wzmaga pragnienie - upewnij się, że nie zabraknie Ci napojów dla dziecka. Sprawdzą się również lekkie przekąski, które zajmą uwagę dziecka.

 

 

Zachowaj spokój

Jeśli dziecko płacze, nie przejmuj się nadto współpasażerami - nawet jeśli się irytują, nie pozwól żeby Twój nerwowy nastrój udzielił się maluchowi - to tylko pogorszy sytuację.

źródło: www.centerfly.pl

Zobacz też:

Pozostałe porady

Choroba lokomocyjna

Podróże i wyprawy

Nadszedł długo wyczekiwany okres wakacji. Co zrobić, aby podróż z sympatycznego wstępu do urlopu nie zmieniła się w pełną przykrych epizodów sesję zmagań z chorobą lokomocyjną?

Czytaj dalej
Pierwsze buty – prawdziwe wyzwanie

Podróże i wyprawy

Wybór właściwego obuwia dla dziecka jest wyzwaniem dla każdego rodzica. Szczególnie wtedy, gdy mowa o pierwszych butach - wszak maluch, który nie opanował jeszcze sztuki mowy, nie powie, że jest mu za ciasno lub niewygodnie.

Czytaj dalej
Biegaj z wózkiem!

Podróże i wyprawy

Pojawienie się na świecie dziecka, jak wielu uważa, wywraca rodzicom świat do góry nogami. Mama czy tata zaczynają ograniczać swoje potrzeby na rzecz nowego członka rodziny, sen staje się marzeniem, a własne pragnienia są odkładane na półkę między pieluszkami czy zabawkami. Doba zaczyna się kurczyć, a o aktywności fizycznej można zapomnieć... Czy na pewno?

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

ZIMA | 2017-2018

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90

Poradnik

Noś, tul, kołysz...

Zdrowie i pielęgnacja

Dlaczego dotyk mamy jest ważny dla noworodka – wyjaśnia położna ... Czytaj dalej
Must have mamy i maleństwa

Nasze 9 miesięcy

Już w szkole rodzenia położna namawia was, byście nie zwlekali z pakowaniem ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie