Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Maluch - Podróże i wyprawy

Dziecko w samolocie to nie problem

Podróże i wyprawy

Nie jest łatwo znaleźć w samolocie zajęcie dla malucha, a żaden rodzic nie chce, żeby pociecha męczyła się przez cały lot, ściągając na siebie nienawistne spojrzenia współpasażerów, znużonych jej płaczem. Przeczytaj wskazówki, jak przygotować się do lotu z małym dzieckiem.

Wykup dla dziecka miejsce w samolocie

Nawet jeśli dziecko jest maleńkie, wykup dla dziecka osobne miejsce. Możesz wpiąć w nie fotelik - zarówno maluchowi, jak i Tobie podróż upłynie o wiele wygodniej.

 

Spakuj dla dziecka zabawki

Zadbaj o to, żeby w bagażu podręcznym znalazły się zabawki. To najlepszy sposób skupienia uwagi dziecka. Doskonale sprawdzają się nowe gadżety - o wiele bardziej niż znane zabawki przyciągają uwagę.

 

 

Pełne wyposażenie

Upewnij się, że masz przy sobie wszystkie niezbędne art. pielęgnacyjne i akcesoria - pieluchy, lekarstwa, mokre chusteczki i wszystko inne, co może być potrzebne.

 

 

Bluza i kocyk - dla komfortu dziecka w samolocie

Nawet w upalne dni w samolocie panuje chłód - to sprawka klimatyzacji. Spakuj bluzę/sweterek dla większego dziecka i mały kocyk dla mniejszego.

 

 

Smoczek i cukierki na zmianę ciśnienia podczas lotu

Zmiana ciśnienia źle wpływa na dzieci. Nie potrafią odetkać sobie uszu tak, jak dorośli. Podczas startu i lądowania daj maluchowi smoczek, a starszemu dziecku podaj cukierki do ssania.

 

 

Obudź dziecko w samolocie podczas startu i lądowania

Specjaliści radzą, żeby nie pozwalać dziecku spać podczas startu i lądowania - będzie mu trudniej odetkać uszy po wybudzeniu.

 

 

Zabierz do samolotu przekąski i napoje dla dziecka

Suche powietrze wzmaga pragnienie - upewnij się, że nie zabraknie Ci napojów dla dziecka. Sprawdzą się również lekkie przekąski, które zajmą uwagę dziecka.

 

 

Zachowaj spokój

Jeśli dziecko płacze, nie przejmuj się nadto współpasażerami - nawet jeśli się irytują, nie pozwól żeby Twój nerwowy nastrój udzielił się maluchowi - to tylko pogorszy sytuację.

źródło: www.centerfly.pl

Pozostałe porady

Kupujemy pierwsze buty dla malucha

Podróże i wyprawy

Zakup butów dla malucha nie jest prostą sprawą. Powinny one spełniać wiele kryteriów, aby nie wyrządzić stópkom szkody. Buciki muszą być dobre. Jednak co to właściwie oznacza?

Czytaj dalej
Jakie sanki dla dziecka? - Wybieramy saneczki dla najmłodszych

Podróże i wyprawy

Jak wybrać sanki dla małego dziecka? Pamiętajmy, że saneczki dla najmłodszych powinny być  bezpieczne, wygodne i praktyczne.

Czytaj dalej
Jak ubrać malucha na zimowy spacer?

Podróże i wyprawy

Jak ubrać malucha na zimowy spacer? Zasada numer 1 brzmi: nie przegrzewaj!

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

JESIEŃ | 2016

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90 zł

Poradnik

"Chcę być jak tata!" Jakim wzorem dla malucha powinien być ojciec?

Świadomi rodzice

Usłyszeć od dziecka Chcę być taki jak tata to wielki zaszczyt, ale też odpowiedzialność! ... Czytaj dalej
Ergonomia w pokoju ucznia

Pokój dla ucznia

Za mało sportu, ciężki plecak i nieprawidłowa postawa podczas siedzenia przy ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie