Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Maluch - Podróże i wyprawy

Zimowy wyjazd z dzieckiem - co zabrać?

Podróże i wyprawy

Tekst: Dorota Kobierzewska

Zdjęcia: Dreamstime

Co zabrać na zimowy wyjazd z dzieckiem? O czym należy pamiętać? Prezentujemy kilka praktycznych podpowiedzi.

Przygotowując bagaż, weź pod uwagę długość planowanego wyjazdu z dzieckiem oraz jego charakter. Jeśli jest to możliwe, zabierz taką ilość ubrań, by na wyjeździe nie zajmować się praniem. Zazwyczaj jest to mało realne, więc zapakuj rzeczy ciemniejsze, które łatwiej wyprać i które nie wymagają starannego prasowania.

Apteczka - nie tylko na wyjazd z dzieckiem!

Przed wyjazdem obowiązkowo sprawdź wyposażenie apteczki - szczególną uwagę zwróć na termin ważności leków. Jej zawartość rozszerz, jeśli twój maluch cierpi na przewlekłe choroby, ma skłonność do alergii, skaleczeń itp. Pod poniższym linkiem znajdziesz propozycję wyposażenia apteczki przygotowaną z myślą o wyjeździe z dzieckiem: www.motokobiety.pl

Jaki wózek zabrać?

Podczas wyjazdów z dzieckiem najlepiej sprawdzają się modele wózków, które można złożyć do małych rozmiarów. Zanim przystąpisz do pakowania, zapoznaj się z systemem składania wózka, zwłaszcza jeśli wcześniej tego nie robiłeś. Porównaj wielkość wózka po złożeniu z faktycznym miejscem w bagażniku.

Sprawdź, jak ściągają się koła - zazwyczaj jest to bardzo prosty manewr, a pozwala zaoszczędzić dużo miejsca. Zapakuj dodatkowe akcesoria: folię przeciwdeszczową, osłonkę na nóżki, śpiworek.

Pozostałe porady

Kupujemy pierwsze buty dla malucha

Podróże i wyprawy

Zakup butów dla malucha nie jest prostą sprawą. Powinny one spełniać wiele kryteriów, aby nie wyrządzić stópkom szkody. Buciki muszą być dobre. Jednak co to właściwie oznacza?

Czytaj dalej
Jakie sanki dla dziecka? - Wybieramy saneczki dla najmłodszych

Podróże i wyprawy

Jak wybrać sanki dla małego dziecka? Pamiętajmy, że saneczki dla najmłodszych powinny być  bezpieczne, wygodne i praktyczne.

Czytaj dalej
Dziecko w samolocie to nie problem

Podróże i wyprawy

Nie jest łatwo znaleźć w samolocie zajęcie dla malucha, a żaden rodzic nie chce, żeby pociecha męczyła się przez cały lot, ściągając na siebie nienawistne spojrzenia współpasażerów, znużonych jej płaczem. Przeczytaj wskazówki, jak przygotować się do lotu z małym dzieckiem.

Czytaj dalej

Polecane produkty

Słoneczny Klasyk - trzewiki Emel z linii Roczek

Słoneczny Klasyk - trzewiki z linii Roczek, w którym nosek i pięta wykończone są charakterystycznym dziurkowaniem w stylu hiszpańskim. Czytaj dalej

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

JESIEŃ | 2016

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90 zł

Poradnik

Kwas omega-3: niezbędny w ciąży i podczas laktacji

Zdrowie przyszłej mamy

W okresie ciąży zapotrzebowanie na energię, podstawowe składniki mineralne ... Czytaj dalej
Przeziębienie w ciąży

Zdrowie przyszłej mamy

Kobiety w ciąży chorują częściej niż przed poczęciem dziecka, zwłaszcza ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie