Poradnik - Maluch - Podróże i wyprawy

Zimowy wyjazd z dzieckiem - co zabrać?

Podróże i wyprawy

Tekst: Dorota Kobierzewska

Zdjęcia: Dreamstime

Co zabrać na zimowy wyjazd z dzieckiem? O czym należy pamiętać? Prezentujemy kilka praktycznych podpowiedzi.

Przygotowując bagaż, weź pod uwagę długość planowanego wyjazdu z dzieckiem oraz jego charakter. Jeśli jest to możliwe, zabierz taką ilość ubrań, by na wyjeździe nie zajmować się praniem. Zazwyczaj jest to mało realne, więc zapakuj rzeczy ciemniejsze, które łatwiej wyprać i które nie wymagają starannego prasowania.

Apteczka - nie tylko na wyjazd z dzieckiem!

Przed wyjazdem obowiązkowo sprawdź wyposażenie apteczki - szczególną uwagę zwróć na termin ważności leków. Jej zawartość rozszerz, jeśli twój maluch cierpi na przewlekłe choroby, ma skłonność do alergii, skaleczeń itp. Pod poniższym linkiem znajdziesz propozycję wyposażenia apteczki przygotowaną z myślą o wyjeździe z dzieckiem: www.motokobiety.pl

Jaki wózek zabrać?

Podczas wyjazdów z dzieckiem najlepiej sprawdzają się modele wózków, które można złożyć do małych rozmiarów. Zanim przystąpisz do pakowania, zapoznaj się z systemem składania wózka, zwłaszcza jeśli wcześniej tego nie robiłeś. Porównaj wielkość wózka po złożeniu z faktycznym miejscem w bagażniku.

Sprawdź, jak ściągają się koła - zazwyczaj jest to bardzo prosty manewr, a pozwala zaoszczędzić dużo miejsca. Zapakuj dodatkowe akcesoria: folię przeciwdeszczową, osłonkę na nóżki, śpiworek.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Niezbędnik małego podróżnika , czyli podróż przyjemna i bezpieczna

Podróże i wyprawy

Wakacje to czas podróży małych i dużych. Rodzice wraz ze swoimi pociechami wyruszają w świat, by pobyć razem i doświadczyć niezapomnianych chwil. W trosce o komfort dziecka, jego bezpieczeństwo i wygodę, a także uśmiech na twarzy potrzebują zadbać przede wszystkim o zdrowe i smaczne jedzenie, bezpieczeństwo i atrakcyjne formy zabawy. Wszystko po to, by w pełni skorzystać z wakacyjnego wyjazdu i wrócić z głową pełną wrażeń i dobrych wspomnień.

Czytaj dalej
Nowy wózek Thule dla miejskich odkrywców

Podróże i wyprawy

Nowość

Thule Sleek będzie dostępny w sklepach od wakacji 2018 roku.

Jeden wózek na wiele potrzeb… i dla wielu małych pasażerów 

Thule Sleek - elegancki i stylowy czterokołowy wózek miejski - to idealne rozwiązanie dla aktywnych rodziców, którzy chcą bez ograniczeń spędzać czas z dzieckiem w mieście i poza nim. Doskonale sprawdzi się podczas spacerów po ulicach miasta i w podróży komunikacją miejską, podczas codziennych zakupów, w przychodni czy muzeum (nie zajmuje wiele miejsca, doskonale się prowadzi, jest lekki, zwrotny, łatwo się składa).

Czytaj dalej
Wakacyjna walizka maluszka

Podróże i wyprawy

Wakacje to czas podroży i odpoczynku, który chcemy spędzić z najbliższymi. Dla rodzica to moment, kiedy może oderwać się od codziennych obowiązków, odwiedzić nowe miejsca i bez wyrzutów sumienia zdecydować się na błogie lenistwo. Maluchowi mogą towarzyszyć jednak nieco inne odczucia. Zmiana otoczenia może wywołać niepokój, a daleka podróż okazać się nie lada wyzwaniem. Oto kilka sposobów, dzięki którym wakacje z małym podróżnikiem będę odpoczynkiem dla każdego.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Bezpieczeństwo jest dziecinnie proste. Foteliki montowane tyłem są o 500% bardziej skuteczne

Pierwsze podróże

Statystyki Komisji Europejskiej1 wskazują, że tylko 4 kraje w Europie ... Czytaj dalej
Kluczowe produkty w diecie niemowlaka

Zdrowie i pielęgnacja

Warzywa, owoce, ryby, mięso, nabiał, gluten… Zastanawiasz się, co powinna ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie