Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Maluch - Podróże i wyprawy

Zimowy wyjazd z dzieckiem - co zabrać?

Podróże i wyprawy

Tekst: Dorota Kobierzewska

Zdjęcia: Dreamstime

Co zabrać na zimowy wyjazd z dzieckiem? O czym należy pamiętać? Prezentujemy kilka praktycznych podpowiedzi.

Przygotowując bagaż, weź pod uwagę długość planowanego wyjazdu z dzieckiem oraz jego charakter. Jeśli jest to możliwe, zabierz taką ilość ubrań, by na wyjeździe nie zajmować się praniem. Zazwyczaj jest to mało realne, więc zapakuj rzeczy ciemniejsze, które łatwiej wyprać i które nie wymagają starannego prasowania.

Apteczka - nie tylko na wyjazd z dzieckiem!

Przed wyjazdem obowiązkowo sprawdź wyposażenie apteczki - szczególną uwagę zwróć na termin ważności leków. Jej zawartość rozszerz, jeśli twój maluch cierpi na przewlekłe choroby, ma skłonność do alergii, skaleczeń itp. Pod poniższym linkiem znajdziesz propozycję wyposażenia apteczki przygotowaną z myślą o wyjeździe z dzieckiem: www.motokobiety.pl

Jaki wózek zabrać?

Podczas wyjazdów z dzieckiem najlepiej sprawdzają się modele wózków, które można złożyć do małych rozmiarów. Zanim przystąpisz do pakowania, zapoznaj się z systemem składania wózka, zwłaszcza jeśli wcześniej tego nie robiłeś. Porównaj wielkość wózka po złożeniu z faktycznym miejscem w bagażniku.

Sprawdź, jak ściągają się koła - zazwyczaj jest to bardzo prosty manewr, a pozwala zaoszczędzić dużo miejsca. Zapakuj dodatkowe akcesoria: folię przeciwdeszczową, osłonkę na nóżki, śpiworek.

Pozostałe porady

Pierwsze buty – prawdziwe wyzwanie

Podróże i wyprawy

Wybór właściwego obuwia dla dziecka jest wyzwaniem dla każdego rodzica. Szczególnie wtedy, gdy mowa o pierwszych butach - wszak maluch, który nie opanował jeszcze sztuki mowy, nie powie, że jest mu za ciasno lub niewygodnie.

Czytaj dalej
Biegaj z wózkiem!

Podróże i wyprawy

Pojawienie się na świecie dziecka, jak wielu uważa, wywraca rodzicom świat do góry nogami. Mama czy tata zaczynają ograniczać swoje potrzeby na rzecz nowego członka rodziny, sen staje się marzeniem, a własne pragnienia są odkładane na półkę między pieluszkami czy zabawkami. Doba zaczyna się kurczyć, a o aktywności fizycznej można zapomnieć... Czy na pewno?

Czytaj dalej
Kupujemy pierwsze buty dla malucha

Podróże i wyprawy

Zakup butów dla malucha nie jest prostą sprawą. Powinny one spełniać wiele kryteriów, aby nie wyrządzić stópkom szkody. Buciki muszą być dobre. Jednak co to właściwie oznacza?

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

ZIMA | 2016-2017

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90 zł

Poradnik

Zimowe spotkania z ptakami

Rozwój i edukacja

Gdy tylko zrobi się chłodniej, rozpoczyna się dyskusja o dokarmianiu ptaków. ... Czytaj dalej
Zdrowy brzuszek maluszka

Zdrowie i odżywianie

Pierwsze miesiące życia dziecka to dojrzewanie układu pokarmowego. Podczas ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie