Poradnik - Maluch - Podróże i wyprawy

Zimowa podróż z dzieckiem

Podróże i wyprawy

Tekst: Dorota Kobierzewska

Zdjęcia: Dreamstime

Zima to czas wyjazdów na święta, ferie, weekendy na stoku. Najwyższy czas rozpocząć pierwsze przygotowania do podróży z dzieckiem.

- Mamo, tato, daleko jeszcze? Nudzę się! - Kto z rodziców nie słyszał tego pytania podczas podróży ze swoją pociechą? Dzieci z natury są niecierpliwe, wiercą się, marudzą - zwłaszcza gdy muszą długo przebywać w jednym miejscu.

Potrzeba ruchu, zmiany wpisana jest w ich fizjologię. Bywa, że nawet noworodki, które, wydawałoby się, powinny przespać całą drogę, tuż po zapięciu pasów zaczynają płakać. Jak zatem zaplanować podróż z dzieckiem - wyjazd na wymarzone ferie, święta czy chociażby odwiedziny do dziadków, by od samego początku wszystkim dopisywał dobry nastrój? Oto kilka naszych podpowiedzi.

Podróż z dzieckiem - pora ma znaczenie

W zależności od tego, w jakim wieku jest twoje dziecko, wybierz odpowiednią porę dnia. Dla noworodka nie ma ona większego znaczenia, i tak z pewnością większość czasu będzie smacznie spał w foteliku. Zadbaj tylko, by nie był zbyt ciepło ubrany i miał wygodny fotelik samochodowy.

Jednak w przypadku starszych dzieci lepiej zdecydować się na rozpoczęcie podróży o wczesnych godzinach: około 4.00-5.00. Jest wówczas duże prawdopodobieństwo, że prześpią kilka pierwszych godzin. Tym, którzy nie lubią rano wstawać, a chcą, by ich pociecha drzemała podczas drogi, polecamy jazdę nocą. W obu przypadkach dzieci dobrze znoszą podróż i, co istotne, omijamy korki.

Jak zaplanować podróż z dzieckiem?

Niech wasz wyjazd nie będzie impulsem. Dla własnego komfortu i bezpieczeństwa zaplanuj wszystko wcześniej, włącznie z przebiegiem trasy. Ustal miejsca, gdzie można się zatrzymać. Warto sprawdzić, czy są one przyjazne rodzinom, tzn. czy można tam wygodnie przebrać malucha, zjeść zdrowy posiłek itp.

Pamiętaj, dziecko jest przypięte pasami i musi rozluźnić mięśnie, nawet jeśli śpi. Przystanki w podróży z dzieckiem powinno się robić mniej więcej co 2 godziny.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Niezbędnik małego podróżnika , czyli podróż przyjemna i bezpieczna

Podróże i wyprawy

Wakacje to czas podróży małych i dużych. Rodzice wraz ze swoimi pociechami wyruszają w świat, by pobyć razem i doświadczyć niezapomnianych chwil. W trosce o komfort dziecka, jego bezpieczeństwo i wygodę, a także uśmiech na twarzy potrzebują zadbać przede wszystkim o zdrowe i smaczne jedzenie, bezpieczeństwo i atrakcyjne formy zabawy. Wszystko po to, by w pełni skorzystać z wakacyjnego wyjazdu i wrócić z głową pełną wrażeń i dobrych wspomnień.

Czytaj dalej
Nowy wózek Thule dla miejskich odkrywców

Podróże i wyprawy

Nowość

Thule Sleek będzie dostępny w sklepach od wakacji 2018 roku.

Jeden wózek na wiele potrzeb… i dla wielu małych pasażerów 

Thule Sleek - elegancki i stylowy czterokołowy wózek miejski - to idealne rozwiązanie dla aktywnych rodziców, którzy chcą bez ograniczeń spędzać czas z dzieckiem w mieście i poza nim. Doskonale sprawdzi się podczas spacerów po ulicach miasta i w podróży komunikacją miejską, podczas codziennych zakupów, w przychodni czy muzeum (nie zajmuje wiele miejsca, doskonale się prowadzi, jest lekki, zwrotny, łatwo się składa).

Czytaj dalej
Wakacyjna walizka maluszka

Podróże i wyprawy

Wakacje to czas podroży i odpoczynku, który chcemy spędzić z najbliższymi. Dla rodzica to moment, kiedy może oderwać się od codziennych obowiązków, odwiedzić nowe miejsca i bez wyrzutów sumienia zdecydować się na błogie lenistwo. Maluchowi mogą towarzyszyć jednak nieco inne odczucia. Zmiana otoczenia może wywołać niepokój, a daleka podróż okazać się nie lada wyzwaniem. Oto kilka sposobów, dzięki którym wakacje z małym podróżnikiem będę odpoczynkiem dla każdego.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Bezpieczeństwo jest dziecinnie proste. Foteliki montowane tyłem są o 500% bardziej skuteczne

Pierwsze podróże

Statystyki Komisji Europejskiej1 wskazują, że tylko 4 kraje w Europie ... Czytaj dalej
Kluczowe produkty w diecie niemowlaka

Zdrowie i pielęgnacja

Warzywa, owoce, ryby, mięso, nabiał, gluten… Zastanawiasz się, co powinna ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie