Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Maluch - Podróże i wyprawy

Dziecko w wózku na jesiennym spacerze

Podróże i wyprawy

Tekst: Agnieszka Mączyńska-Dilis

Zdjęcia: Dreamstime

Jak spacerować z dzieckiem w wózku? Jaki model wybrać na jesienne spacery?

Wybór odpowiedniego modelu wózka zależy od wieku dziecka, pogody oraz warunków, w jakich najczęściej spacerujemy. Dla najmłodszego maluszka najlepszym rozwiązaniem jest wózek z głęboką gondolą, w którym może ono wygodnie leżeć.

Dziecko w wózku - jaki model wybrać?

Gdy dziecko w wózku już zaczyna, lepiej sprawdzi się spacerówka, choć pamiętajmy, że głęboki wózek lepiej chroni przed kaprysami pogody. Dobrym pomysłem są modele wielofunkcyjne, które mogą pełnić jednocześnie rolę tradycyjnego wózka, spacerówki a niektóre nawet służą jako samochodowy fotelik.

Bardzo ważny jest też rozmiar kół oraz amortyzacja wózka. Pojazdy z mniejszymi kółkami lepiej sprawdzają się na równych miejskich chodnikach. Im będą większe, tym łatwiej pokonamy nierówności na leśnych i parkowych ścieżkach, a pompowane koła zapewnią lepszą amortyzację. Ważne jest też zawieszenie wózka - uniwersalnym rozwiązaniem są modele z regulacją zawieszenia.

Dostawka do wózka - sprytne rozwiązanie

Gdy mamy więcej niż jedno dziecko i jest między nimi niewielka różnica wieku, pamiętajmy, że kilkulatek także może się zmęczyć na spacerze. Często widuje się popłakujące dzieci, które próbują siadać w wózeczkach młodszego rodzeństwa lub proszą rodziców, aby wzięli je na ręce.

Rozwiązaniem może być specjalna dostawka do wózka. Nie zajmuje ona wiele miejsca, łatwo się składa i rozkłada, a pozwala zmęczonemu smykowi, w komfortowych warunkach przebyć resztę spaceru. Na niektórych dostawkach starszak może przystanąć i jechać na stojąco, na innych rozsiąść się wygodnie.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Choroba lokomocyjna

Podróże i wyprawy

Nadszedł długo wyczekiwany okres wakacji. Co zrobić, aby podróż z sympatycznego wstępu do urlopu nie zmieniła się w pełną przykrych epizodów sesję zmagań z chorobą lokomocyjną?

Czytaj dalej
Pierwsze buty – prawdziwe wyzwanie

Podróże i wyprawy

Wybór właściwego obuwia dla dziecka jest wyzwaniem dla każdego rodzica. Szczególnie wtedy, gdy mowa o pierwszych butach - wszak maluch, który nie opanował jeszcze sztuki mowy, nie powie, że jest mu za ciasno lub niewygodnie.

Czytaj dalej
Biegaj z wózkiem!

Podróże i wyprawy

Pojawienie się na świecie dziecka, jak wielu uważa, wywraca rodzicom świat do góry nogami. Mama czy tata zaczynają ograniczać swoje potrzeby na rzecz nowego członka rodziny, sen staje się marzeniem, a własne pragnienia są odkładane na półkę między pieluszkami czy zabawkami. Doba zaczyna się kurczyć, a o aktywności fizycznej można zapomnieć... Czy na pewno?

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

ZIMA | 2017-2018

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90

Poradnik

Noś, tul, kołysz...

Zdrowie i pielęgnacja

Dlaczego dotyk mamy jest ważny dla noworodka – wyjaśnia położna ... Czytaj dalej
Must have mamy i maleństwa

Nasze 9 miesięcy

Już w szkole rodzenia położna namawia was, byście nie zwlekali z pakowaniem ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie