Poradnik - Maluch - Podróże i wyprawy

Dziecko w wózku na jesiennym spacerze

Podróże i wyprawy

Tekst: Agnieszka Mączyńska-Dilis

Zdjęcia: Dreamstime

Jak spacerować z dzieckiem w wózku? Jaki model wybrać na jesienne spacery?

Wybór odpowiedniego modelu wózka zależy od wieku dziecka, pogody oraz warunków, w jakich najczęściej spacerujemy. Dla najmłodszego maluszka najlepszym rozwiązaniem jest wózek z głęboką gondolą, w którym może ono wygodnie leżeć.

Dziecko w wózku - jaki model wybrać?

Gdy dziecko w wózku już zaczyna, lepiej sprawdzi się spacerówka, choć pamiętajmy, że głęboki wózek lepiej chroni przed kaprysami pogody. Dobrym pomysłem są modele wielofunkcyjne, które mogą pełnić jednocześnie rolę tradycyjnego wózka, spacerówki a niektóre nawet służą jako samochodowy fotelik.

Bardzo ważny jest też rozmiar kół oraz amortyzacja wózka. Pojazdy z mniejszymi kółkami lepiej sprawdzają się na równych miejskich chodnikach. Im będą większe, tym łatwiej pokonamy nierówności na leśnych i parkowych ścieżkach, a pompowane koła zapewnią lepszą amortyzację. Ważne jest też zawieszenie wózka - uniwersalnym rozwiązaniem są modele z regulacją zawieszenia.

Dostawka do wózka - sprytne rozwiązanie

Gdy mamy więcej niż jedno dziecko i jest między nimi niewielka różnica wieku, pamiętajmy, że kilkulatek także może się zmęczyć na spacerze. Często widuje się popłakujące dzieci, które próbują siadać w wózeczkach młodszego rodzeństwa lub proszą rodziców, aby wzięli je na ręce.

Rozwiązaniem może być specjalna dostawka do wózka. Nie zajmuje ona wiele miejsca, łatwo się składa i rozkłada, a pozwala zmęczonemu smykowi, w komfortowych warunkach przebyć resztę spaceru. Na niektórych dostawkach starszak może przystanąć i jechać na stojąco, na innych rozsiąść się wygodnie.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Niezbędnik małego podróżnika , czyli podróż przyjemna i bezpieczna

Podróże i wyprawy

Wakacje to czas podróży małych i dużych. Rodzice wraz ze swoimi pociechami wyruszają w świat, by pobyć razem i doświadczyć niezapomnianych chwil. W trosce o komfort dziecka, jego bezpieczeństwo i wygodę, a także uśmiech na twarzy potrzebują zadbać przede wszystkim o zdrowe i smaczne jedzenie, bezpieczeństwo i atrakcyjne formy zabawy. Wszystko po to, by w pełni skorzystać z wakacyjnego wyjazdu i wrócić z głową pełną wrażeń i dobrych wspomnień.

Czytaj dalej
Nowy wózek Thule dla miejskich odkrywców

Podróże i wyprawy

Nowość

Thule Sleek będzie dostępny w sklepach od wakacji 2018 roku.

Jeden wózek na wiele potrzeb… i dla wielu małych pasażerów 

Thule Sleek - elegancki i stylowy czterokołowy wózek miejski - to idealne rozwiązanie dla aktywnych rodziców, którzy chcą bez ograniczeń spędzać czas z dzieckiem w mieście i poza nim. Doskonale sprawdzi się podczas spacerów po ulicach miasta i w podróży komunikacją miejską, podczas codziennych zakupów, w przychodni czy muzeum (nie zajmuje wiele miejsca, doskonale się prowadzi, jest lekki, zwrotny, łatwo się składa).

Czytaj dalej
Wakacyjna walizka maluszka

Podróże i wyprawy

Wakacje to czas podroży i odpoczynku, który chcemy spędzić z najbliższymi. Dla rodzica to moment, kiedy może oderwać się od codziennych obowiązków, odwiedzić nowe miejsca i bez wyrzutów sumienia zdecydować się na błogie lenistwo. Maluchowi mogą towarzyszyć jednak nieco inne odczucia. Zmiana otoczenia może wywołać niepokój, a daleka podróż okazać się nie lada wyzwaniem. Oto kilka sposobów, dzięki którym wakacje z małym podróżnikiem będę odpoczynkiem dla każdego.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Bezpieczeństwo jest dziecinnie proste. Foteliki montowane tyłem są o 500% bardziej skuteczne

Pierwsze podróże

Statystyki Komisji Europejskiej1 wskazują, że tylko 4 kraje w Europie ... Czytaj dalej
Kluczowe produkty w diecie niemowlaka

Zdrowie i pielęgnacja

Warzywa, owoce, ryby, mięso, nabiał, gluten… Zastanawiasz się, co powinna ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie