Poradnik - Maluch - Podróże i wyprawy

Udany spacer z dzieckiem

Podróże i wyprawy

Tekst: Magda Nagler

Zdjęcia: Dreamstime

Spacer wspaniale wzmacnia odporność, dostarcza tlenu a przez to maluchy lepiej śpią w nocy. Jednak, żeby spacer z dzieckiem się udał i obie strony spędziły go miło i bez stresu, warto dobrze się do niego przygotować i przestrzegać pewnych zasad.

Po pierwsze, ubrać malucha odpowiednio do pogody - pamiętajmy, że małe dziecko, które leży w wózku potrzebuje jednej warstwy ubrania więcej od nas a to, które już biega o jedną więcej. Przegrzany maluch od razu złapie przeziębienie. Niezbędne będą także kremy z filtrem w lecie i osłaniające od mrozu w zimie. Dodatkowy kocyk zawsze ochroni malucha przed ewentualną zmianą pogody a my nie będziemy musieli wracać biegiem do domu.

Po drugie, w trakcie spaceru maluch może zgłodnieć, więc niezbędne będą zdrowe przekąski, chrupki, owoce i koniecznie picie.

Po trzecie, aby być przygotowanym na przeróżne niespodzianki, zabierzmy akcesoria do przewijania, czystą pieluszkę, nawilżone chusteczki. Przydadzą się też ulubione, niewielkie zabawki kiedy już nasz maluch znudzi się oglądaniem drzewostanu w parku.

Po czwarte, warto czasem pomyśleć o alternatywie dla wózka i jeśli nasz maluch będzie domagał się wyjęcia z niego i zwiedzania w innej pozycji, warto wtedy mieć nosidełko lub chustę, do której przełożymy nasz skarb i dalej w ciszy będziemy mogli delektować się przyrodą.

Po piąte, żeby spacer z dzieckiem udał się w 100%, my również powinnyśmy być zadowolone, a więc ubierzmy się odpowiednio do pogody, miejmy ze sobą dodatkowe ubranie na wypadek zmiany pogody, krem z filtrem, a kiedy nasz maluch słodko zaśnie zmęczony trudami spaceru i my również poczujemy potrzebę odpoczynku, zawsze warto wtedy mieć pod ręką butelkę wody, pyszną przekąskę i ciekawą książkę. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym.

***

Tekst "Udany spacer z dzieckiem" został przysłany przez jedną z naszych czytelniczek w odpowiedzi na akcję "5 sprawdzonych sposobów na udany spacer z dzieckiem". Pani Magda Nagler dostaje od nas nagrodę - dostawkę do wózka BuggyBoard Lascal.

 

 

 

Zobacz też:

Pozostałe porady

Niezbędnik małego podróżnika , czyli podróż przyjemna i bezpieczna

Podróże i wyprawy

Wakacje to czas podróży małych i dużych. Rodzice wraz ze swoimi pociechami wyruszają w świat, by pobyć razem i doświadczyć niezapomnianych chwil. W trosce o komfort dziecka, jego bezpieczeństwo i wygodę, a także uśmiech na twarzy potrzebują zadbać przede wszystkim o zdrowe i smaczne jedzenie, bezpieczeństwo i atrakcyjne formy zabawy. Wszystko po to, by w pełni skorzystać z wakacyjnego wyjazdu i wrócić z głową pełną wrażeń i dobrych wspomnień.

Czytaj dalej
Nowy wózek Thule dla miejskich odkrywców

Podróże i wyprawy

Nowość

Thule Sleek będzie dostępny w sklepach od wakacji 2018 roku.

Jeden wózek na wiele potrzeb… i dla wielu małych pasażerów 

Thule Sleek - elegancki i stylowy czterokołowy wózek miejski - to idealne rozwiązanie dla aktywnych rodziców, którzy chcą bez ograniczeń spędzać czas z dzieckiem w mieście i poza nim. Doskonale sprawdzi się podczas spacerów po ulicach miasta i w podróży komunikacją miejską, podczas codziennych zakupów, w przychodni czy muzeum (nie zajmuje wiele miejsca, doskonale się prowadzi, jest lekki, zwrotny, łatwo się składa).

Czytaj dalej
Wakacyjna walizka maluszka

Podróże i wyprawy

Wakacje to czas podroży i odpoczynku, który chcemy spędzić z najbliższymi. Dla rodzica to moment, kiedy może oderwać się od codziennych obowiązków, odwiedzić nowe miejsca i bez wyrzutów sumienia zdecydować się na błogie lenistwo. Maluchowi mogą towarzyszyć jednak nieco inne odczucia. Zmiana otoczenia może wywołać niepokój, a daleka podróż okazać się nie lada wyzwaniem. Oto kilka sposobów, dzięki którym wakacje z małym podróżnikiem będę odpoczynkiem dla każdego.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Bezpieczeństwo jest dziecinnie proste. Foteliki montowane tyłem są o 500% bardziej skuteczne

Pierwsze podróże

Statystyki Komisji Europejskiej1 wskazują, że tylko 4 kraje w Europie ... Czytaj dalej
Kluczowe produkty w diecie niemowlaka

Zdrowie i pielęgnacja

Warzywa, owoce, ryby, mięso, nabiał, gluten… Zastanawiasz się, co powinna ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie