Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Maluch - Podróże i wyprawy

Udany spacer z dzieckiem

Podróże i wyprawy

Tekst: Magda Nagler

Zdjęcia: Dreamstime

Spacer wspaniale wzmacnia odporność, dostarcza tlenu a przez to maluchy lepiej śpią w nocy. Jednak, żeby spacer z dzieckiem się udał i obie strony spędziły go miło i bez stresu, warto dobrze się do niego przygotować i przestrzegać pewnych zasad.

Po pierwsze, ubrać malucha odpowiednio do pogody - pamiętajmy, że małe dziecko, które leży w wózku potrzebuje jednej warstwy ubrania więcej od nas a to, które już biega o jedną więcej. Przegrzany maluch od razu złapie przeziębienie. Niezbędne będą także kremy z filtrem w lecie i osłaniające od mrozu w zimie. Dodatkowy kocyk zawsze ochroni malucha przed ewentualną zmianą pogody a my nie będziemy musieli wracać biegiem do domu.

Po drugie, w trakcie spaceru maluch może zgłodnieć, więc niezbędne będą zdrowe przekąski, chrupki, owoce i koniecznie picie.

Po trzecie, aby być przygotowanym na przeróżne niespodzianki, zabierzmy akcesoria do przewijania, czystą pieluszkę, nawilżone chusteczki. Przydadzą się też ulubione, niewielkie zabawki kiedy już nasz maluch znudzi się oglądaniem drzewostanu w parku.

Po czwarte, warto czasem pomyśleć o alternatywie dla wózka i jeśli nasz maluch będzie domagał się wyjęcia z niego i zwiedzania w innej pozycji, warto wtedy mieć nosidełko lub chustę, do której przełożymy nasz skarb i dalej w ciszy będziemy mogli delektować się przyrodą.

Po piąte, żeby spacer z dzieckiem udał się w 100%, my również powinnyśmy być zadowolone, a więc ubierzmy się odpowiednio do pogody, miejmy ze sobą dodatkowe ubranie na wypadek zmiany pogody, krem z filtrem, a kiedy nasz maluch słodko zaśnie zmęczony trudami spaceru i my również poczujemy potrzebę odpoczynku, zawsze warto wtedy mieć pod ręką butelkę wody, pyszną przekąskę i ciekawą książkę. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym.

***

Tekst "Udany spacer z dzieckiem" został przysłany przez jedną z naszych czytelniczek w odpowiedzi na akcję "5 sprawdzonych sposobów na udany spacer z dzieckiem". Pani Magda Nagler dostaje od nas nagrodę - dostawkę do wózka BuggyBoard Lascal.

 

 

 

Pozostałe porady

Kupujemy pierwsze buty dla malucha

Podróże i wyprawy

Zakup butów dla malucha nie jest prostą sprawą. Powinny one spełniać wiele kryteriów, aby nie wyrządzić stópkom szkody. Buciki muszą być dobre. Jednak co to właściwie oznacza?

Czytaj dalej
Jakie sanki dla dziecka? - Wybieramy saneczki dla najmłodszych

Podróże i wyprawy

Jak wybrać sanki dla małego dziecka? Pamiętajmy, że saneczki dla najmłodszych powinny być  bezpieczne, wygodne i praktyczne.

Czytaj dalej
Dziecko w samolocie to nie problem

Podróże i wyprawy

Nie jest łatwo znaleźć w samolocie zajęcie dla malucha, a żaden rodzic nie chce, żeby pociecha męczyła się przez cały lot, ściągając na siebie nienawistne spojrzenia współpasażerów, znużonych jej płaczem. Przeczytaj wskazówki, jak przygotować się do lotu z małym dzieckiem.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

JESIEŃ | 2016

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90 zł

Poradnik

"Chcę być jak tata!" Jakim wzorem dla malucha powinien być ojciec?

Świadomi rodzice

Usłyszeć od dziecka Chcę być taki jak tata to wielki zaszczyt, ale też odpowiedzialność! ... Czytaj dalej
Ergonomia w pokoju ucznia

Pokój dla ucznia

Za mało sportu, ciężki plecak i nieprawidłowa postawa podczas siedzenia przy ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie