Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Maluch - Podróże i wyprawy

Udany spacer z dzieckiem

Podróże i wyprawy

Tekst: Magda Nagler

Zdjęcia: Dreamstime

Spacer wspaniale wzmacnia odporność, dostarcza tlenu a przez to maluchy lepiej śpią w nocy. Jednak, żeby spacer z dzieckiem się udał i obie strony spędziły go miło i bez stresu, warto dobrze się do niego przygotować i przestrzegać pewnych zasad.

Po pierwsze, ubrać malucha odpowiednio do pogody - pamiętajmy, że małe dziecko, które leży w wózku potrzebuje jednej warstwy ubrania więcej od nas a to, które już biega o jedną więcej. Przegrzany maluch od razu złapie przeziębienie. Niezbędne będą także kremy z filtrem w lecie i osłaniające od mrozu w zimie. Dodatkowy kocyk zawsze ochroni malucha przed ewentualną zmianą pogody a my nie będziemy musieli wracać biegiem do domu.

Po drugie, w trakcie spaceru maluch może zgłodnieć, więc niezbędne będą zdrowe przekąski, chrupki, owoce i koniecznie picie.

Po trzecie, aby być przygotowanym na przeróżne niespodzianki, zabierzmy akcesoria do przewijania, czystą pieluszkę, nawilżone chusteczki. Przydadzą się też ulubione, niewielkie zabawki kiedy już nasz maluch znudzi się oglądaniem drzewostanu w parku.

Po czwarte, warto czasem pomyśleć o alternatywie dla wózka i jeśli nasz maluch będzie domagał się wyjęcia z niego i zwiedzania w innej pozycji, warto wtedy mieć nosidełko lub chustę, do której przełożymy nasz skarb i dalej w ciszy będziemy mogli delektować się przyrodą.

Po piąte, żeby spacer z dzieckiem udał się w 100%, my również powinnyśmy być zadowolone, a więc ubierzmy się odpowiednio do pogody, miejmy ze sobą dodatkowe ubranie na wypadek zmiany pogody, krem z filtrem, a kiedy nasz maluch słodko zaśnie zmęczony trudami spaceru i my również poczujemy potrzebę odpoczynku, zawsze warto wtedy mieć pod ręką butelkę wody, pyszną przekąskę i ciekawą książkę. Warto połączyć przyjemne z pożytecznym.

***

Tekst "Udany spacer z dzieckiem" został przysłany przez jedną z naszych czytelniczek w odpowiedzi na akcję "5 sprawdzonych sposobów na udany spacer z dzieckiem". Pani Magda Nagler dostaje od nas nagrodę - dostawkę do wózka BuggyBoard Lascal.

 

 

 

Zobacz też:

Pozostałe porady

Choroba lokomocyjna

Podróże i wyprawy

Nadszedł długo wyczekiwany okres wakacji. Co zrobić, aby podróż z sympatycznego wstępu do urlopu nie zmieniła się w pełną przykrych epizodów sesję zmagań z chorobą lokomocyjną?

Czytaj dalej
Pierwsze buty – prawdziwe wyzwanie

Podróże i wyprawy

Wybór właściwego obuwia dla dziecka jest wyzwaniem dla każdego rodzica. Szczególnie wtedy, gdy mowa o pierwszych butach - wszak maluch, który nie opanował jeszcze sztuki mowy, nie powie, że jest mu za ciasno lub niewygodnie.

Czytaj dalej
Biegaj z wózkiem!

Podróże i wyprawy

Pojawienie się na świecie dziecka, jak wielu uważa, wywraca rodzicom świat do góry nogami. Mama czy tata zaczynają ograniczać swoje potrzeby na rzecz nowego członka rodziny, sen staje się marzeniem, a własne pragnienia są odkładane na półkę między pieluszkami czy zabawkami. Doba zaczyna się kurczyć, a o aktywności fizycznej można zapomnieć... Czy na pewno?

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Zabieg kosmetyczny dla mam w ciąży

Uroda i pielęgnacja

Każda mama powinna czuć się komfortowo i pięknie we własnym ciele. Jeżeli ... Czytaj dalej
Sportowe emocje na domowym dywanie

Rozwój i edukacja

Start mistrzostw świata w piłce nożnej już za chwilę, co sprawia, że emocje ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie