Poradnik - Maluch - Podróże i wyprawy

Podróże z dzieckiem - dokąd pojechać z maluchem

Podróże i wyprawy

Ciepła pora roku to okazja do podróży z dzieckiem i wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zastanawiasz się, dokąd pojechać z maluchem? Jak pogodzić potrzeby swoje i dziecka?

Podróże z dzieckiem są zwykle dość łatwe dla rodziców - maluch dużo śpi (szczególnie na świeżym powietrzu), karmienie nie sprawia większego problemu, a obecność odprężonej mamy gwarantuje dobry nastrój malucha.

Dzieci mogą podróżować już w pierwszych tygodniach życia i jeśli zdecydujemy się na wyjazd z bardzo małym dzieckiem najlepiej wybrać spokojne, ciche miejsce, np. gospodarstwo agroturystyczne, domek letniskowy czy też leśniczówkę.

Nadmiar bodźców źle wpływa na dziecko, a w zatłoczonym kurorcie znalezienie spokojnego miejsca może okazać się trudne. Ze względu na nie w pełni jeszcze sprawny układ immunologiczny, niemowlęta nie powinny mieć kontaktu z dużą liczbą ludzi.

Podróżując z dziećmi należy unikać miejsc o klimacie różniącym się znacznie od tego, który panuje w miejscu zamieszkania malucha. Nieco starsi podróżnicy mają inne wymagania - zwykle potrzebują większej ilości wrażeń, ale często też zachowania swojego rytmu dnia. Rodzice najlepiej znają upodobania swojego potomstwa, dlatego też potrafią zaplanować wyprawę atrakcyjną i dla dziecka i dla siebie.

Dobrze, aby wakacyjny tryb życia oferował to, co jest niedostępne na co dzień - na przykład możliwość swobodnego pobuszowania po łące, przyglądania się zwierzętom gospodarskim czy spacer po kałużach w deszczowy dzień. Takie zabawy podczas podróży z dzieckiem są też bardzo przyjemne dla rodziców, a towarzyszenie maluchowi jest świetnym pretekstem do przypomnienia sobie czasów własnego dzieciństwa.

Przeczytaj również artykuł o tym, co zabrać na wakacje.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Niezbędnik małego podróżnika , czyli podróż przyjemna i bezpieczna

Podróże i wyprawy

Wakacje to czas podróży małych i dużych. Rodzice wraz ze swoimi pociechami wyruszają w świat, by pobyć razem i doświadczyć niezapomnianych chwil. W trosce o komfort dziecka, jego bezpieczeństwo i wygodę, a także uśmiech na twarzy potrzebują zadbać przede wszystkim o zdrowe i smaczne jedzenie, bezpieczeństwo i atrakcyjne formy zabawy. Wszystko po to, by w pełni skorzystać z wakacyjnego wyjazdu i wrócić z głową pełną wrażeń i dobrych wspomnień.

Czytaj dalej
Nowy wózek Thule dla miejskich odkrywców

Podróże i wyprawy

Nowość

Thule Sleek będzie dostępny w sklepach od wakacji 2018 roku.

Jeden wózek na wiele potrzeb… i dla wielu małych pasażerów 

Thule Sleek - elegancki i stylowy czterokołowy wózek miejski - to idealne rozwiązanie dla aktywnych rodziców, którzy chcą bez ograniczeń spędzać czas z dzieckiem w mieście i poza nim. Doskonale sprawdzi się podczas spacerów po ulicach miasta i w podróży komunikacją miejską, podczas codziennych zakupów, w przychodni czy muzeum (nie zajmuje wiele miejsca, doskonale się prowadzi, jest lekki, zwrotny, łatwo się składa).

Czytaj dalej
Wakacyjna walizka maluszka

Podróże i wyprawy

Wakacje to czas podroży i odpoczynku, który chcemy spędzić z najbliższymi. Dla rodzica to moment, kiedy może oderwać się od codziennych obowiązków, odwiedzić nowe miejsca i bez wyrzutów sumienia zdecydować się na błogie lenistwo. Maluchowi mogą towarzyszyć jednak nieco inne odczucia. Zmiana otoczenia może wywołać niepokój, a daleka podróż okazać się nie lada wyzwaniem. Oto kilka sposobów, dzięki którym wakacje z małym podróżnikiem będę odpoczynkiem dla każdego.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Bezpieczeństwo jest dziecinnie proste. Foteliki montowane tyłem są o 500% bardziej skuteczne

Pierwsze podróże

Statystyki Komisji Europejskiej1 wskazują, że tylko 4 kraje w Europie ... Czytaj dalej
Kluczowe produkty w diecie niemowlaka

Zdrowie i pielęgnacja

Warzywa, owoce, ryby, mięso, nabiał, gluten… Zastanawiasz się, co powinna ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie