Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Maluch - Podróże i wyprawy

Podróże z dzieckiem - dokąd pojechać z maluchem

Podróże i wyprawy

Ciepła pora roku to okazja do podróży z dzieckiem i wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zastanawiasz się, dokąd pojechać z maluchem? Jak pogodzić potrzeby swoje i dziecka?

Podróże z dzieckiem są zwykle dość łatwe dla rodziców - maluch dużo śpi (szczególnie na świeżym powietrzu), karmienie nie sprawia większego problemu, a obecność odprężonej mamy gwarantuje dobry nastrój malucha.

Dzieci mogą podróżować już w pierwszych tygodniach życia i jeśli zdecydujemy się na wyjazd z bardzo małym dzieckiem najlepiej wybrać spokojne, ciche miejsce, np. gospodarstwo agroturystyczne, domek letniskowy czy też leśniczówkę.

Nadmiar bodźców źle wpływa na dziecko, a w zatłoczonym kurorcie znalezienie spokojnego miejsca może okazać się trudne. Ze względu na nie w pełni jeszcze sprawny układ immunologiczny, niemowlęta nie powinny mieć kontaktu z dużą liczbą ludzi.

Podróżując z dziećmi należy unikać miejsc o klimacie różniącym się znacznie od tego, który panuje w miejscu zamieszkania malucha. Nieco starsi podróżnicy mają inne wymagania - zwykle potrzebują większej ilości wrażeń, ale często też zachowania swojego rytmu dnia. Rodzice najlepiej znają upodobania swojego potomstwa, dlatego też potrafią zaplanować wyprawę atrakcyjną i dla dziecka i dla siebie.

Dobrze, aby wakacyjny tryb życia oferował to, co jest niedostępne na co dzień - na przykład możliwość swobodnego pobuszowania po łące, przyglądania się zwierzętom gospodarskim czy spacer po kałużach w deszczowy dzień. Takie zabawy podczas podróży z dzieckiem są też bardzo przyjemne dla rodziców, a towarzyszenie maluchowi jest świetnym pretekstem do przypomnienia sobie czasów własnego dzieciństwa.

Przeczytaj również artykuł o tym, co zabrać na wakacje.

Zobacz też:

Pozostałe porady

Choroba lokomocyjna

Podróże i wyprawy

Nadszedł długo wyczekiwany okres wakacji. Co zrobić, aby podróż z sympatycznego wstępu do urlopu nie zmieniła się w pełną przykrych epizodów sesję zmagań z chorobą lokomocyjną?

Czytaj dalej
Pierwsze buty – prawdziwe wyzwanie

Podróże i wyprawy

Wybór właściwego obuwia dla dziecka jest wyzwaniem dla każdego rodzica. Szczególnie wtedy, gdy mowa o pierwszych butach - wszak maluch, który nie opanował jeszcze sztuki mowy, nie powie, że jest mu za ciasno lub niewygodnie.

Czytaj dalej
Biegaj z wózkiem!

Podróże i wyprawy

Pojawienie się na świecie dziecka, jak wielu uważa, wywraca rodzicom świat do góry nogami. Mama czy tata zaczynają ograniczać swoje potrzeby na rzecz nowego członka rodziny, sen staje się marzeniem, a własne pragnienia są odkładane na półkę między pieluszkami czy zabawkami. Doba zaczyna się kurczyć, a o aktywności fizycznej można zapomnieć... Czy na pewno?

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Zabieg kosmetyczny dla mam w ciąży

Uroda i pielęgnacja

Każda mama powinna czuć się komfortowo i pięknie we własnym ciele. Jeżeli ... Czytaj dalej
Sportowe emocje na domowym dywanie

Rozwój i edukacja

Start mistrzostw świata w piłce nożnej już za chwilę, co sprawia, że emocje ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie