Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Poradnik - Maluch - Podróże i wyprawy

Podróże z dzieckiem - dokąd pojechać z maluchem

Podróże i wyprawy

Ciepła pora roku to okazja do podróży z dzieckiem i wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zastanawiasz się, dokąd pojechać z maluchem? Jak pogodzić potrzeby swoje i dziecka?

Podróże z dzieckiem są zwykle dość łatwe dla rodziców - maluch dużo śpi (szczególnie na świeżym powietrzu), karmienie nie sprawia większego problemu, a obecność odprężonej mamy gwarantuje dobry nastrój malucha.

Dzieci mogą podróżować już w pierwszych tygodniach życia i jeśli zdecydujemy się na wyjazd z bardzo małym dzieckiem najlepiej wybrać spokojne, ciche miejsce, np. gospodarstwo agroturystyczne, domek letniskowy czy też leśniczówkę.

Nadmiar bodźców źle wpływa na dziecko, a w zatłoczonym kurorcie znalezienie spokojnego miejsca może okazać się trudne. Ze względu na nie w pełni jeszcze sprawny układ immunologiczny, niemowlęta nie powinny mieć kontaktu z dużą liczbą ludzi.

Podróżując z dziećmi należy unikać miejsc o klimacie różniącym się znacznie od tego, który panuje w miejscu zamieszkania malucha. Nieco starsi podróżnicy mają inne wymagania - zwykle potrzebują większej ilości wrażeń, ale często też zachowania swojego rytmu dnia. Rodzice najlepiej znają upodobania swojego potomstwa, dlatego też potrafią zaplanować wyprawę atrakcyjną i dla dziecka i dla siebie.

Dobrze, aby wakacyjny tryb życia oferował to, co jest niedostępne na co dzień - na przykład możliwość swobodnego pobuszowania po łące, przyglądania się zwierzętom gospodarskim czy spacer po kałużach w deszczowy dzień. Takie zabawy podczas podróży z dzieckiem są też bardzo przyjemne dla rodziców, a towarzyszenie maluchowi jest świetnym pretekstem do przypomnienia sobie czasów własnego dzieciństwa.

Przeczytaj również artykuł o tym, co zabrać na wakacje.

Pozostałe porady

Kupujemy pierwsze buty dla malucha

Podróże i wyprawy

Zakup butów dla malucha nie jest prostą sprawą. Powinny one spełniać wiele kryteriów, aby nie wyrządzić stópkom szkody. Buciki muszą być dobre. Jednak co to właściwie oznacza?

Czytaj dalej
Jakie sanki dla dziecka? - Wybieramy saneczki dla najmłodszych

Podróże i wyprawy

Jak wybrać sanki dla małego dziecka? Pamiętajmy, że saneczki dla najmłodszych powinny być  bezpieczne, wygodne i praktyczne.

Czytaj dalej
Dziecko w samolocie to nie problem

Podróże i wyprawy

Nie jest łatwo znaleźć w samolocie zajęcie dla malucha, a żaden rodzic nie chce, żeby pociecha męczyła się przez cały lot, ściągając na siebie nienawistne spojrzenia współpasażerów, znużonych jej płaczem. Przeczytaj wskazówki, jak przygotować się do lotu z małym dzieckiem.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

JESIEŃ | 2016

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90 zł

Poradnik

Profilaktyka nadwagi i otyłości u dzieci

Zdrowie i odżywianie

Przeciwdziałanie otyłości to proces, który powinien rozpoczynać się już ... Czytaj dalej
CebuLOVE czyli zabawa z dzieckiem w ogrodnika

Rozwój i edukacja

Marzyć o wiośnie na jesieni? Dlaczego nie? Na tym właśnie polega dobra zabawa. ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie