Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Gwiazdy z dziećmi

Karolina Nowakowska

Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna – szerokiej publiczności znana z roli Olgi w serialu „M jak Miłość” i Beaty w „Przyjaciółkach”. Jej drugim żywiołem jest muzyka i taniec. A jak odnajduje się w roli mamy?

„Teraz wyglądam o wiele
lepiej niż przed ciążą. Zmiana
diety, wyeliminowanie z niej
alergenów i aktywny tryb życia
sprawiły, że wyglądam teraz
lepiej niż kiedyś”

Czy planowaliście z mężem dziecko?

Oboje z mężem bardzo chcieliśmy powiększyć rodzinę i od początku było jasne, że dziecko będzie owocem naszej miłości.

Co poczułaś, kiedy dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży?

Kiedy dowiedziałam się, że jesteśmy w ciąży, byłam zaskoczona, mimo że dziecko było chciane i planowane. To chyba zawsze jest szok, kiedy widzi się te dwie kreski na teście (śmiech). Byliśmy ogromnie szczęśliwi!

Jak przebiegała ciąża?

W trakcie ciąży musiałam przez jakiś czas leżeć, dlatego musiałam zrezygnować ze spektakli teatralnych, w których brałam udział. Na szczęście szybko wszystko wróciło do normy. Nie wiem, co to znaczy poranne mdłości (śmiech). Tego mi oszczędzono.

Jak przebiegał poród?

Poród był wyjątkowym przeżyciem. Narodziny małego człowieka to wielki cud. To dla mnie bardzo osobisty temat – zbyt osobisty, by o tym mówić.

Czy po tym doświadczeniu zdecydowałabyś się na drugie dziecko?

Temat powiększenia rodziny pojawia się w naszych rozmowach.

„Każda chwila spędzona z córką
daje mi ogromne szczęście.
Lubię robić z nią wszystko:
bawić się, uczyć, rozmawiać,
poznawać świat, spać...”

Jak wyglądały pierwsze dni z córeczką?

Pierwsze dni z córeczką były wspaniałe... To zupełnie inny wymiar życia. Nowy. Nieznany. Oprócz zmęczenia wspominam te dni jako piękne.

Dlaczego Wiktoria?

Wiktoria to piękne, silne imię, które ma dla nas wyjątkowe znaczenie.

Czy po porodzie łatwo Ci było wrócić do formy?

Powrót do formy sprzed ciąży nie jest łatwy. Karmiłam małą dość długo, a ponieważ jadła co 2 godziny, trudno byłoby mi zorganizować się do ćwiczeń. Na szczęście karmienie piersią pomaga schudnąć (śmiech). Udało mi się także tak połączyć dietę z trybem małej, że powrót do formy nie był męką. Teraz wyglądam o wiele lepiej niż przed ciążą. Zmiana diety, wyeliminowanie z niej alergenów i aktywny tryb życia sprawiły, że wyglądam teraz lepiej niż kiedyś.

Jak wychowujesz córkę?

Córkę wychowujemy najlepiej, jak potrafimy – to oczywiste. Przekazujemy jej wartości wyniesione z domów rodzinnych i uzupełniamy swoimi doświadczeniami. Robimy wszystko, aby wyrosła na mądrą, dobrą, zaradną i szczęśliwą dziewczynę.

Czy Wiktoria przejawia już jakieś zdolności?

Córeczka bardzo chętnie śpiewa i tańczy. To dość zrozumiałe – już w okresie ciąży dużo jej śpiewałam (śmiech). Muzyka jest ważną częścią naszego życia. Wiktoria jest też bardzo sprawna ruchowo.

Co lubisz najbardziej z nią robić? Bawić się?

Lubimy aktywnie spędzać czas z córeczką. Rowerek, hulajnoga, wszelkie zabawy na świeżym powietrzu są u nas mile widziane. Lubimy też śpiewać, tańczyć, bawić się na placach zabaw. Wieczorami dużo czytamy. Wiktoria jest bardzo ciekawa świata, więc wszystko musi zobaczyć i wszystko trzeba jej wytłumaczyć (śmiech).

Jak wyglądają Wasze poranki i wieczory?

Każda chwila spędzona z córką daje mi ogromne szczęście. Lubię robić z nią wszystko: bawić się, uczyć, rozmawiać, poznawać świat, spać...

Co córka zmieniła w Twoim życiu?

Narodziny dziecka to początek nowego życia. Początek wielkiej przygody. Odkąd Wiktoria pojawiła się na świecie, mój świat kręci się wokół Rodziny. To piękne! A wracając na ziemię – narodziny dziecka zmieniły mój godzinowy tryb życia (śmiech).

Czy mąż Cię wspiera w wychowywaniu dziecka?

Mój mąż jest cudownym ojcem i wspaniałym partnerem. Bardzo mi pomaga i wspaniale się sprawdza w roli taty.

Jaką przyszłość chciałabyś zapewnić córce?

Oboje z mężem chcemy, aby Wiktoria była dobrym, szczęśliwym człowiekiem. Zrobimy wszystko, aby zapewnić jej jak najlepszy start, i pokażemy, że świat jest bardzo ciekawym miejscem. Na pewno będziemy ją wspierać w realizowaniu pasji i ambicji.

Rozmawiała Aldona Wleklak

Zobacz też:

Pozostałe gwiazdy z dziećmi

Damian Wleklak

Gwiazdy z dziećmi

Piłkarz ręczny, środkowy rozgrywający i zdobywca z reprezentacją Polski medali na Mistrzostwach Świata, obecnie trener i popularyzator piłki ręcznej. Naszemu magazynowi opowiada o swoich dwóch najważniejszych medalach – synach Szymonie i Kubie – oraz o wychowywaniu dzieci w sportowej rodzinie i w różnych krajach.

Czytaj dalej
Anna Iberszer

Gwiazdy z dziećmi

Kobieta wielu talentów - reżyser dźwięku, aktorka, tancerka i choreograf. Publiczność zna ją przede wszystkim z serialowych ról: temperamentnej policjantki z serialu "Ranczo" i pielęgniarki z "Na dobre i na złe". O swoim synku, małżeństwie i pracy zawodowej opowiedziała Aldonie Wleklak.

Czytaj dalej
Magdalena Górska

Gwiazdy z dziećmi

Jako 12-latka debiutowała na deskach teatru, a w wieku 15 lat rozpoczęła się jej przygoda z serialem „Klan”. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek w Polsce – widzieliśmy ją m.in. w „Kryminalnych”, „M jak miłość”, „Magdzie M.”, „Glinie”, „Prawie Agaty”, „Komisarzu Alexie”. Aktorka zdradziła nam, jak radzi sobie z wyzwaniami macierzyństwa.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Noś, tul, kołysz...

Zdrowie i pielęgnacja

Dlaczego dotyk mamy jest ważny dla noworodka – wyjaśnia położna ... Czytaj dalej
Must have mamy i maleństwa

Nasze 9 miesięcy

Już w szkole rodzenia położna namawia was, byście nie zwlekali z pakowaniem ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

ZIMA | 2017-2018

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90