Gwiazdy z dziećmi

Karolina Nowakowska

Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna – szerokiej publiczności znana z roli Olgi w serialu „M jak Miłość” i Beaty w „Przyjaciółkach”. Jej drugim żywiołem jest muzyka i taniec. A jak odnajduje się w roli mamy?

„Teraz wyglądam o wiele
lepiej niż przed ciążą. Zmiana
diety, wyeliminowanie z niej
alergenów i aktywny tryb życia
sprawiły, że wyglądam teraz
lepiej niż kiedyś”

Czy planowaliście z mężem dziecko?

Oboje z mężem bardzo chcieliśmy powiększyć rodzinę i od początku było jasne, że dziecko będzie owocem naszej miłości.

Co poczułaś, kiedy dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży?

Kiedy dowiedziałam się, że jesteśmy w ciąży, byłam zaskoczona, mimo że dziecko było chciane i planowane. To chyba zawsze jest szok, kiedy widzi się te dwie kreski na teście (śmiech). Byliśmy ogromnie szczęśliwi!

Jak przebiegała ciąża?

W trakcie ciąży musiałam przez jakiś czas leżeć, dlatego musiałam zrezygnować ze spektakli teatralnych, w których brałam udział. Na szczęście szybko wszystko wróciło do normy. Nie wiem, co to znaczy poranne mdłości (śmiech). Tego mi oszczędzono.

Jak przebiegał poród?

Poród był wyjątkowym przeżyciem. Narodziny małego człowieka to wielki cud. To dla mnie bardzo osobisty temat – zbyt osobisty, by o tym mówić.

Czy po tym doświadczeniu zdecydowałabyś się na drugie dziecko?

Temat powiększenia rodziny pojawia się w naszych rozmowach.

„Każda chwila spędzona z córką
daje mi ogromne szczęście.
Lubię robić z nią wszystko:
bawić się, uczyć, rozmawiać,
poznawać świat, spać...”

Jak wyglądały pierwsze dni z córeczką?

Pierwsze dni z córeczką były wspaniałe... To zupełnie inny wymiar życia. Nowy. Nieznany. Oprócz zmęczenia wspominam te dni jako piękne.

Dlaczego Wiktoria?

Wiktoria to piękne, silne imię, które ma dla nas wyjątkowe znaczenie.

Czy po porodzie łatwo Ci było wrócić do formy?

Powrót do formy sprzed ciąży nie jest łatwy. Karmiłam małą dość długo, a ponieważ jadła co 2 godziny, trudno byłoby mi zorganizować się do ćwiczeń. Na szczęście karmienie piersią pomaga schudnąć (śmiech). Udało mi się także tak połączyć dietę z trybem małej, że powrót do formy nie był męką. Teraz wyglądam o wiele lepiej niż przed ciążą. Zmiana diety, wyeliminowanie z niej alergenów i aktywny tryb życia sprawiły, że wyglądam teraz lepiej niż kiedyś.

Jak wychowujesz córkę?

Córkę wychowujemy najlepiej, jak potrafimy – to oczywiste. Przekazujemy jej wartości wyniesione z domów rodzinnych i uzupełniamy swoimi doświadczeniami. Robimy wszystko, aby wyrosła na mądrą, dobrą, zaradną i szczęśliwą dziewczynę.

Czy Wiktoria przejawia już jakieś zdolności?

Córeczka bardzo chętnie śpiewa i tańczy. To dość zrozumiałe – już w okresie ciąży dużo jej śpiewałam (śmiech). Muzyka jest ważną częścią naszego życia. Wiktoria jest też bardzo sprawna ruchowo.

Co lubisz najbardziej z nią robić? Bawić się?

Lubimy aktywnie spędzać czas z córeczką. Rowerek, hulajnoga, wszelkie zabawy na świeżym powietrzu są u nas mile widziane. Lubimy też śpiewać, tańczyć, bawić się na placach zabaw. Wieczorami dużo czytamy. Wiktoria jest bardzo ciekawa świata, więc wszystko musi zobaczyć i wszystko trzeba jej wytłumaczyć (śmiech).

Jak wyglądają Wasze poranki i wieczory?

Każda chwila spędzona z córką daje mi ogromne szczęście. Lubię robić z nią wszystko: bawić się, uczyć, rozmawiać, poznawać świat, spać...

Co córka zmieniła w Twoim życiu?

Narodziny dziecka to początek nowego życia. Początek wielkiej przygody. Odkąd Wiktoria pojawiła się na świecie, mój świat kręci się wokół Rodziny. To piękne! A wracając na ziemię – narodziny dziecka zmieniły mój godzinowy tryb życia (śmiech).

Czy mąż Cię wspiera w wychowywaniu dziecka?

Mój mąż jest cudownym ojcem i wspaniałym partnerem. Bardzo mi pomaga i wspaniale się sprawdza w roli taty.

Jaką przyszłość chciałabyś zapewnić córce?

Oboje z mężem chcemy, aby Wiktoria była dobrym, szczęśliwym człowiekiem. Zrobimy wszystko, aby zapewnić jej jak najlepszy start, i pokażemy, że świat jest bardzo ciekawym miejscem. Na pewno będziemy ją wspierać w realizowaniu pasji i ambicji.

Rozmawiała Aldona Wleklak

Zobacz też:

Pozostałe gwiazdy z dziećmi

Robert Rutkowski

Gwiazdy z dziećmi

Psychoterapeuta, trener umiejętności psychologicznych, były koszykarz. Niedawno powtórnie został tatą. Nam opowiedział między innymi o tym, co to jest czarna pedagogika, jak towarzyszyć dziecku w dorastaniu, dlaczego warto odpuszczać i po co przyznawać się przed dziećmi do tego, że czegoś nie wiemy.

Czytaj dalej
Agustin Egurrola "Trzeba kształtować w młodych ludziach kult pracy"

Gwiazdy z dziećmi

Juror telewizyjnych talent show, ceniony choreograf i sędzia międzynarodowych turniejów tańca. Założyciel największej sieci szkół tańca w Polsce. Z nami porozmawiał o planach na przyszłość i o tym, co go inspiruje. Podpowiedział też, jak mądrze wspierać dziecko w rozwijaniu jego pasji.

Czytaj dalej
Damian Wleklak

Gwiazdy z dziećmi

Piłkarz ręczny, środkowy rozgrywający i zdobywca z reprezentacją Polski medali na Mistrzostwach Świata, obecnie trener i popularyzator piłki ręcznej. Naszemu magazynowi opowiada o swoich dwóch najważniejszych medalach – synach Szymonie i Kubie – oraz o wychowywaniu dzieci w sportowej rodzinie i w różnych krajach.

Czytaj dalej

Polecane produkty

OptiMusss

Zdrowa Kropla Przyjemności! OptiMusss to nowoczesne preparaty musujące zawierające soki owocowe: pomarańczowy, brzoskwiniowy i cytrynowy. Preparaty OptiMusss nie zawierają cukru i mogą być stosowane przez diabetyków. Czytaj dalej

Poradnik

Tokofobia czyli lęk przed porodem. Jak sobie z nim radzić?

Zdrowie przyszłej mamy

- radzi położna Marzena Langner - Pawliczek, Ambasadorka kampanii i konkursu ... Czytaj dalej
Dziecięce boho na poddaszu

Pokój przedszkolaka

Pokój dziecięcy bez słodkiego, landrynkowego różu i motywów zaczerpniętych ... Czytaj dalej
Zobacz wszystkie