Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Ekspert radzi - Pediatra

Jak chronić organizm podczas i po antybiotykoterapii?

Lek. med. Dorota Moroz - Ładniak Pediatra

Jak skutecznie ochronić organizm podczas i po antybiotykoterapii, aby mały pacjent szybko wrócił do zdrowia?

Istnieją efektywne sposoby, aby podczas antybiotykoterapii nie dochodziło do zaburzeń flory bakteryjnej. Równolegle z antybiotykiem należy stosować dobroczynne bakterie probiotyczne. Dostępne są one bez recepty w bardzo różnej formie: kapsułek, saszetek, kropli czy też tabletek do ssania.

Po wyleczeniu infekcji koniecznie należy zapewnić małemu pacjentowi bezpieczny okres spokojnej rekonwalescencji. Dlatego też po zakończeniu antybiotykoterapii dziecko nie powinno od razu wracać do żłobka, przedszkola czy szkoły. Niech przez kilka dni "nabierze sił" w domu, a jeżeli choroba związana była z hospitalizacją - czas ten powinien być stosownie dłuższy.

Aby pomóc organizmowi sprawniej wrócić do zdrowia, możemy naszym pociechom podać np. preparaty wielowitaminowe, wzmacniające preparaty roślinne lub tran.            

Pozostałe pytania

Zdrowe trio: probiotyk, prebiotyk i synbiotyk

Grzegorz Wasążnik Pediatra

Słowo "probiotyk" budzi powszechny entuzjazm większości rodziców. Głównie dlatego, że kojarzy się z tym, co zdrowe i naturalne. W przypadku prebiotyków i synbiotyków skojarzenia nie są już tak oczywiste. Czym są i co je różni? Co łączy alergie i probiotyki? Wyjaśnia pediatra, Grzegorz Wasążnik.

Czytaj dalej
Siatki centylowe, jak mierzyć dziecko?

Grzegorz Wasążnik Pediatra

Kiedyś wszyscy wokół pytali rodziców, ile waży maluszek i ile ma centymetrów. Teraz coraz częściej mogą oni usłyszeć: "W którym jest centylu?".

Czytaj dalej
Gorączka - kiedy ją obniżać i w jaki sposób?

Lek. med. Dorota Moroz - Ładniak Pediatra

Konieczność zwalczania gorączki cały czas budzi wiele kontrowersji. Podwyższona temperatura ciała nie jest chorobą, lecz naturalną odpowiedzią organizmu na zakażenie i nie powinna być zbyt pochopnie zwalczana.

Czytaj dalej
Choroba lokomocyjna u dzieci - jak pomóc?

Lek. med. Dorota Moroz - Ładniak Pediatra

Choroba lokomocyjna u dzieci może wystąpić niezależnie od tego, czy podróżujemy samochodem, autobusem, samolotem, statkiem czy promem - i skomplikować nawet najlepiej zapowiadający się wyjazd.

Czytaj dalej

Zadaj pytanie

Masz pytanie, ale nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj je jednemu z naszych ekspertów.

Nasi Eksperci

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

JESIEŃ | 2016

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90 zł