Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Ekspert radzi - Pediatra

Przyczyny biegunki u dzieci

Lek. med. Dorota Moroz - Ładniak Pediatra

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dzieci? Czy każde wodniste wypróżnienie dziecka powinno nas niepokoić?

O biegunce u dzieci mówimy wówczas gdy mały pacjent kilkakrotnie w ciągu dnia oddaje wodnisty, rzadki stolec, w którym często znajdują się nie do końca strawione części pokarmu, pasma śluzu lub domieszka krwi.

Biegunka u dzieci może być efektem zmiany otoczenia lub diety, nowego produktu w menu, bądź działania różnych intruzów przeniesionych do buzi na brudnych rączkach (pasożytów, bakterii, czy wirusów).

Biegunka u dzieci jest uciążliwa jak każda dolegliwość. Podstawowym niebezpieczeństwem w jej przebiegu, bez względu na jej przyczynę, jest odwodnienie.

Przeczytaj jak pomóc maluchowi przy biegunce.            

Pozostałe pytania

Zdrowe trio: probiotyk, prebiotyk i synbiotyk

Grzegorz Wasążnik Pediatra

Słowo "probiotyk" budzi powszechny entuzjazm większości rodziców. Głównie dlatego, że kojarzy się z tym, co zdrowe i naturalne. W przypadku prebiotyków i synbiotyków skojarzenia nie są już tak oczywiste. Czym są i co je różni? Co łączy alergie i probiotyki? Wyjaśnia pediatra, Grzegorz Wasążnik.

Czytaj dalej
Siatki centylowe, jak mierzyć dziecko?

Grzegorz Wasążnik Pediatra

Kiedyś wszyscy wokół pytali rodziców, ile waży maluszek i ile ma centymetrów. Teraz coraz częściej mogą oni usłyszeć: "W którym jest centylu?".

Czytaj dalej
Gorączka - kiedy ją obniżać i w jaki sposób?

Lek. med. Dorota Moroz - Ładniak Pediatra

Konieczność zwalczania gorączki cały czas budzi wiele kontrowersji. Podwyższona temperatura ciała nie jest chorobą, lecz naturalną odpowiedzią organizmu na zakażenie i nie powinna być zbyt pochopnie zwalczana.

Czytaj dalej
Choroba lokomocyjna u dzieci - jak pomóc?

Lek. med. Dorota Moroz - Ładniak Pediatra

Choroba lokomocyjna u dzieci może wystąpić niezależnie od tego, czy podróżujemy samochodem, autobusem, samolotem, statkiem czy promem - i skomplikować nawet najlepiej zapowiadający się wyjazd.

Czytaj dalej

Zadaj pytanie

Masz pytanie, ale nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj je jednemu z naszych ekspertów.

Nasi Eksperci

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

JESIEŃ | 2016

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90 zł