Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Ekspert radzi - Pediatra

Powiększone migdałki u dzieci - objawy i leczenie?

Lek. med. Dorota Moroz - Ładniak Pediatra

Moje dziecko od pewnego czasu oddycha przez buzię podczas snu, czasami też chrapie. Czy to oznacza, że ma powiększone migdałki?

Jeżeli dziecko w wieku przedszkolnym i szkolnym zaczyna oddychać przez buzię, dodatkowo ma głośny oddech w nocy, czasem chrapanie, czy też pojawiają się nocne bezdechy - to faktycznie może sygnalizować przerost lub powiększenie migdałków u dziecka zlokalizowanych w jamie ustnej i gardle.

Takie objawy wymagają konsultacji laryngologicznej. Zawsze bezpieczniej jest w przypadku jakichkolwiek wątpliwości rozwijać swoje obawy pytając lekarza.            

Zobacz też:

Pozostałe pytania

Słowniczek zimowego (nie) chorowania cz. I

Lek. med. Dorota Moroz - Ładniak Pediatra

Poznaj hasła z naszego słowniczka i dowiedz się, bezpośrednio od lekarza pediatry, czym są choroby i infekcje dręczące nas zimą, jak je leczyć, unikać nawrotów, jak chronić rodzinę. Zapewniamy, że do tych stron zechcesz wracać wielokrotnie.

Czytaj dalej
Kalendarium wirusów, czyli kiedy i jak chronić dziecko

Alicja Karney Pediatra

Zakatarzone i kaszlące dzieci masowo pojawiają się w przychodniach od początku jesieni aż do późnej zimy. Jednak infekcje dróg oddechowych nie pojawiają się tylko w tym okresie. Wirusy dzielą się na te aktywne wyłącznie, gdy za oknem panuje niska temperatura, oraz na te, które aktywność zachowują przez cały rok. Jak wygląda kalendarium wirusów oraz kiedy i jak chronić dziecko przed infekcjami wyjaśnia ekspert programu „Zdrowa ONA” dr Alicja Karney, pediatra.

Czytaj dalej
Zdrowe trio: probiotyk, prebiotyk i synbiotyk

Grzegorz Wasążnik Pediatra

Słowo "probiotyk" budzi powszechny entuzjazm większości rodziców. Głównie dlatego, że kojarzy się z tym, co zdrowe i naturalne. W przypadku prebiotyków i synbiotyków skojarzenia nie są już tak oczywiste. Czym są i co je różni? Co łączy alergie i probiotyki? Wyjaśnia pediatra, Grzegorz Wasążnik.

Czytaj dalej
Siatki centylowe, jak mierzyć dziecko?

Grzegorz Wasążnik Pediatra

Kiedyś wszyscy wokół pytali rodziców, ile waży maluszek i ile ma centymetrów. Teraz coraz częściej mogą oni usłyszeć: "W którym jest centylu?".

Czytaj dalej

Zadaj pytanie

Masz pytanie, ale nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj je jednemu z naszych ekspertów.

Nasi Eksperci

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja