Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Ekspert radzi - Pediatra

Powiększone migdałki u dzieci - objawy i leczenie?

Lek. med. Dorota Moroz - Ładniak Pediatra

Moje dziecko od pewnego czasu oddycha przez buzię podczas snu, czasami też chrapie. Czy to oznacza, że ma powiększone migdałki?

Jeżeli dziecko w wieku przedszkolnym i szkolnym zaczyna oddychać przez buzię, dodatkowo ma głośny oddech w nocy, czasem chrapanie, czy też pojawiają się nocne bezdechy - to faktycznie może sygnalizować przerost lub powiększenie migdałków u dziecka zlokalizowanych w jamie ustnej i gardle.

Takie objawy wymagają konsultacji laryngologicznej. Zawsze bezpieczniej jest w przypadku jakichkolwiek wątpliwości rozwijać swoje obawy pytając lekarza.            

Pozostałe pytania

Siatki centylowe, jak mierzyć dziecko?

Grzegorz Wasążnik Pediatra

Kiedyś wszyscy wokół pytali rodziców, ile waży maluszek i ile ma centymetrów. Teraz coraz częściej mogą oni usłyszeć: "W którym jest centylu?".

Czytaj dalej
Gorączka - kiedy ją obniżać i w jaki sposób?

Lek. med. Dorota Moroz - Ładniak Pediatra

Konieczność zwalczania gorączki cały czas budzi wiele kontrowersji. Podwyższona temperatura ciała nie jest chorobą, lecz naturalną odpowiedzią organizmu na zakażenie i nie powinna być zbyt pochopnie zwalczana.

Czytaj dalej
Choroba lokomocyjna u dzieci - jak pomóc?

Lek. med. Dorota Moroz - Ładniak Pediatra

Choroba lokomocyjna u dzieci może wystąpić niezależnie od tego, czy podróżujemy samochodem, autobusem, samolotem, statkiem czy promem - i skomplikować nawet najlepiej zapowiadający się wyjazd.

Czytaj dalej
Domowe sposoby na kaszel - dużo płynów

Lek. med. Dorota Moroz - Ładniak Pediatra

Chory, kaszlący i gorączkujący maluch powinien jak najwięcej pić,  jego podrażnione gardło o wiele lepiej przyjmie też leki w płynie. Poznaj płynne domowe sposoby na kaszel!

Czytaj dalej

Zadaj pytanie

Masz pytanie, ale nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj je jednemu z naszych ekspertów.

Nasi Eksperci

Magazyn dziecko - najlepsza inwestycja

JESIEŃ | 2016

W najnowszym wydaniu naszego kwartalnika znajdziecie wiele praktycznych porad oraz przegląd nowości z rynku parentingowego!

Tylko 6,90 zł