Newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami na stronie dodaj swój e-mail:

Ekspert radzi - Pedagog

Domino i puzzle - sposób na wolny czas

Marta Baran Pedagog

Gry integrują, edukują i bawią. Grając całą rodziną w grę planszową, układając puzzle lub domino możemy przyjemnie i pożytecznie spędzić wolny czas, niezależnie od pogody.

W sprzedaży są dostępne także inne zabawki edukacyjne o podobnych walorach, jak gry planszowe. Szczególną uwagę warto zwrócić na kilka z nich.

  • Puzzle - to wspaniała rozrywka dla dzieci w różnym wieku, doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. Najlepszym wyborem dla najmłodszych dzieci są puzzle piankowe w dużym rozmiarze. Ich układanie nie powinno sprawiać trudności, a po złożeniu mogą służyć jako fantastyczna mata do zabawy. W miarę dorastania dziecka możemy wybierać puzzle o coraz wyższym poziomie trudności, zawierające większą ilość elementów lub związane z trudniejszą tematyką.
  • Domino drewniane dla dzieci "Zwierzątka"
    Domino - standardowo gra bazuje na dopasowywaniu identycznych motywów na dwóch elementach. Jest to jedna z najprostszych operacji wymagających wysiłku umysłowego. Dla młodszych dzieci dostępne są wersje domina obrazkowego o przeróżnej tematyce. Starszym zaproponować można domino szóstkowe, składające się z dwudziestu ośmiu kamieni. Dzięki temu wszelkie zagadnienia taktyczno-strategiczne są łatwe do zrozumienia i stosowania w praktyce. W grach w domino łatwo kontrolować długość rozgrywki. Wystarczy ustalić sensowny limit w punktacji, aby nie znudzić młodego gracza.

Gry to doskonała forma rozrywki dla całej rodziny. Taka niepozorna, wspólna zabawa doskonale integrująca dzieci i rodziców może w przyszłości zaowocować w niespodziewanych momentach, w trudnych rodzinnych sytuacjach. Pamiętajmy o tym planując wspólne spędzanie wolnego czasu.            

Zobacz też:

Pozostałe pytania

Praktyczne porady jak nauczyć dziecko ładnie pisać

Marta Baran Pedagog

Wielu rodziców zastanawia się, jak nauczyć dziecko ładnie pisać. To trudne zadanie, ale nie niemożliwe. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć!

Czytaj dalej
Prace plastyczne dzieci - o czym warto wiedzieć

Marta Baran Pedagog

Dobrze jest zadbać, aby dziecko miało możliwość wyrażania siebie poprzez prace plastyczne. Poza umiejętnościami artystycznymi, twórczość plastyczna daje wiele innych korzyści.

Czytaj dalej
Analiza rysunków dziecka - co powinno zaniepokoić?

Marta Baran Pedagog

Rysunek szczęśliwego i prawidłowo rozwijającego się dziecka jest barwny, kolorowy. Postacie mieszczą się na kartce, są uśmiechnięte, zadowolone. Rysunek jest bogaty w treści i pogodny w nastroju. Niepokój powinny wzbudzić pewne, powtarzające się w pracach dziecka elementy.

Czytaj dalej
Prawidłowe trzymanie ołówka - preludium do nauki pisania

Marta Baran Pedagog

Przygotowanie do opanowania sztuki pisania rozpoczyna się już we wczesnym dzieciństwie, kiedy maluch chwyta wszystko, co ma w zasięgu ręki i stara się tym manipulować. W jaki sposób można wspomagać rozwój sprawności manualnej dziecka? Zwróć uwagę np. na prawidłowe trzymanie ołówka.

Czytaj dalej

Zadaj pytanie

Masz pytanie, ale nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj je jednemu z naszych ekspertów.

Nasi Eksperci