Ekspert radzi - Ginekolog

Jak powinna się leczyć kobieta w ciąży?

Dr Jacek Tulimowski Ginekolog

Na rynku mamy całą masę środków wspomagających leczenie przeziębienia i grypy. Jednak większość preparatów zawiera w składzie substancje, których użycie nie jest wskazane dla kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią.

Syrop Prenalen - na przeziębienia dla kobiet w ciąży i matek karmiących

Dlatego zawsze warto zapytać lekarza prowadzącego o dobranie odpowiedniego preparatu. W chwili obecnej lekarze mają do dyspozycji stworzony specjalnie z myślą o kobietach w ciąży syrop Prenalen.

Użycie Prenalenu szybko redukuje objawy przeziębienia, a skład oparty na naturalnych ekstraktach z roślin powoduje, że jest on zupełnie bezpieczny zarówno dla matki, jak i dziecka. Posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka i w związku z jego potwierdzonym bezpieczeństwem dostępny jest bez recepty w aptekach.            

Zobacz też:

Pozostałe pytania

Sztuka kochania. Czy w ciąży można uprawiać seks bez obaw?

dr n.med. Grzegorz Mrugacz Ginekolog

To zasługa ciążowych hormonów, że właśnie teraz uprawianie miłości może ci sprawiać wielką przyjemność. Nie martw się o maluszka – otoczony wodami płodowymi jest bezpieczny.

Czytaj dalej
Kalendarz ciąży, czyli zmiany nie zawsze widoczne gołym okiem

Grzegorz Południowski Ginekolog

O czym warto wiedzieć, planując ciążę lub oczekując narodzin? Jakie procesy zachodzą w organizmie? Na te i inne pytania odpowiada ekspert programu "Zdrowa ONA" dr n. med. Grzegorz Południewski, ginekolog-położnik

Czytaj dalej
Suplementacja w I trymestrze ciąży - dlaczego jest tak ważna?

Grzegorz Południowski Ginekolog

Pierwszy trymestr to najważniejsze tygodnie ciąży i rozwoju płodu. To właśnie wtedy zaczyna tworzyć się łożysko, bić serduszko maluszka - oznaka nowego życia. Wtedy też powstają i zaczynają działać wszystkie jego narządy. Odpowiednia, wzbogacona witaminami i składnikami mineralnymi dieta stanowi klucz do zdrowia maluszka. O tym, jakie suplementy powinny zagościć w apteczce przyszłej mamy, opowiada dr Grzegorz Południewski, ekspert programu "Zdrowa ONA".

Czytaj dalej
Hemoroidy w ciąży. Jak zapobiec powstaniu żylaków odbytu w ciąży?

dr n. med. Joanna Jacko Ginekolog

Hemoroidy to choroba naczyń żylnych odbytu, zwana inaczej żylakami odbytu lub guzkami krwawniczymi. Najczęściej pojawia się u osób mających tendencje do powstawania żylaków. Jednak istnieją też czynniki sprzyjające pojawianiu się tego typu dolegliwości, jak np. złe nawyki żywieniowe doprowadzające do zaparć czy siedzący tryb życia.

Czytaj dalej

Zadaj pytanie

Masz pytanie, ale nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj je jednemu z naszych ekspertów.

Nasi Eksperci