Ekspert radzi - Ginekolog

dr n.med. Grzegorz Mrugacz Ginekolog

To zasługa ciążowych hormonów, że właśnie teraz uprawianie miłości może ci sprawiać wielką przyjemność. Nie martw się o maluszka – otoczony wodami płodowymi jest bezpieczny.

Czytaj dalej

Grzegorz Południowski Ginekolog

O czym warto wiedzieć, planując ciążę lub oczekując narodzin? Jakie procesy zachodzą w organizmie? Na te i inne pytania odpowiada ekspert programu "Zdrowa ONA" dr n. med. Grzegorz Południewski, ginekolog-położnik

Czytaj dalej

Grzegorz Południowski Ginekolog

Pierwszy trymestr to najważniejsze tygodnie ciąży i rozwoju płodu. To właśnie wtedy zaczyna tworzyć się łożysko, bić serduszko maluszka - oznaka nowego życia. Wtedy też powstają i zaczynają działać wszystkie jego narządy. Odpowiednia, wzbogacona witaminami i składnikami mineralnymi dieta stanowi klucz do zdrowia maluszka. O tym, jakie suplementy powinny zagościć w apteczce przyszłej mamy, opowiada dr Grzegorz Południewski, ekspert programu "Zdrowa ONA".

Czytaj dalej

dr n. med. Joanna Jacko Ginekolog

Hemoroidy to choroba naczyń żylnych odbytu, zwana inaczej żylakami odbytu lub guzkami krwawniczymi. Najczęściej pojawia się u osób mających tendencje do powstawania żylaków. Jednak istnieją też czynniki sprzyjające pojawianiu się tego typu dolegliwości, jak np. złe nawyki żywieniowe doprowadzające do zaparć czy siedzący tryb życia.

Czytaj dalej

Dr Jacek Tulimowski Ginekolog

Przeziębienie w czasie ciąży? Czy kobieta w ciąży jest bardziej narażona na infekcje i przeziębienia niż kobieta nie ciężarna? Czy przeziębienie w ciąży może być niebezpieczne?

Czytaj dalej

Dr Jacek Tulimowski Ginekolog

Na rynku mamy całą masę środków wspomagających leczenie przeziębienia i grypy. Jednak większość preparatów zawiera w składzie substancje, których użycie nie jest wskazane dla kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią.

Czytaj dalej

dr n. med. Joanna Jacko Ginekolog

Jestem w ciąży, a w domu mam kota. Zastanawiam się czy jego obecność nie zagraża maleństwu? Najbardziej oczywiście boję się toksoplazmozy.

Czytaj dalej

dr n. med. Joanna Jacko Ginekolog

Pacjentkom chorującym na cukrzycę w ciąży powinno się zalecać karmienie dziecka piersią. Z badań naukowych wynika, że zmniejsza ono ryzyko wystąpienia otyłości i cukrzycy u kobiet, które przebyły cukrzycę ciążową.

Czytaj dalej

dr n. med. Joanna Jacko Ginekolog

U większości pacjentek z cukrzycą ciążową leczenie dietą jest wystarczającą terapią. Jej skuteczność należy kontrolować za pomocą codziennych pomiarów poziomu cukru we krwi włośniczkowej (glikemii).

Czytaj dalej

            
        

Zadaj pytanie

Masz pytanie, ale nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj je jednemu z naszych ekspertów.

Nasi Eksperci