Ekspert radzi - Dietetyk

Alicja Kalińska Dietetyk

O czym należy pamiętać komponując dietę ucznia? Co jest najważniejsze?

Czytaj dalej

Alicja Kalińska Dietetyk

Prawidłowe jedzenie w ciąży to poważne wyzwanie. Czego należy jeść więcej, na jakie składniki odżywcze jest największe zapotrzebowanie?

Czytaj dalej

Alicja Kalińska Dietetyk

Rodzice często nie wiedzą co robić gdy dziecko nie chce jeść? Czasami warto jest złagodzić niektóre zasady panujące przy stole na stałe i zamiast np. "Nie odejdziesz od stołu, dopóki nie zjesz", powiedz: "Możesz tego nie zjeść, ale w zamian nie będzie do zjedzenia nic niezdrowego (tu należy podać najbardziej ulubione produkty dziecka) ani przyjemności z zabawy".

Czytaj dalej

Anna Englisz Dietetyk

W okresie jesiennym i wiosennym organizm narażony jest na silniejsze oddziaływanie niekorzystnych czynników zewnętrznych obniżających odporność dziecka.

Czytaj dalej

Katarzyna Szott Dietetyk

Moja córka nie chce jeść obiadów w szkole, w domu obiady jej nie smakują. Ma 12 lat i waży już 68kg. Boję się, że nadal będzie tyć. Jak przekonać ją, że obiad w szkole jest lepszy od fast fooda a jedzenie w fast foodach jest niezdrowe i powoduje tycie?

Czytaj dalej

Alicja Kalińska Dietetyk

Dobrze jest spróbować ustalić właściwą przyczynę odmawiania przyjmowania posiłków przez dziecko. Jeśli nasza pociecha zdecydowanie odmawia jedzenia określonych potraw, to nie należy małego niejadka do nich zmuszać, natomiast warto sprawdzić, czy nie mamy do czynienia z alergią.

Czytaj dalej

Alicja Kalińska Dietetyk

Staram się dbać o urozmaiconą dietę mojego przedszkolaka, ale niestety każdy nowy produkt jest eliminowany. Mój syn nawet nie chce go spróbować, z góry wie, że jest niesmaczny. Jak mam go przekonać do próbowania nowych smaków?

Czytaj dalej

Katarzyna Szott Dietetyk

Moje dziecko jest w wieku 13. lat i ma nadwagę, a od pewnego czasu jest ciągle zmęczony. Nie skarży się na żadne dolegliwości prócz zmęczenia. Boję się, że nie jest zdrowy. Czy mam się zgłosić do lekarza?

Czytaj dalej

Alicja Kalińska Dietetyk

Wielkość posiłków w diecie 10 miesięcznego dziecka w przypadku karmienia sztucznego jest średnią, jaką zjada niemowlę w tym wieku.

Czytaj dalej

Alicja Kalińska Dietetyk

Dzieci zwykle negatywnie reagują na nieznane im produkty lub potrawy, ale z czasem i w miarę doświadczenia akceptują je. Większość dzieci zjada nową potrawę dopiero po kilkunastu próbach.

Czytaj dalej

      
    

Zadaj pytanie

Masz pytanie, ale nie znalazłeś odpowiedzi? Zadaj je jednemu z naszych ekspertów.

Nasi Eksperci

 • Anna Englisz

  Dietetyk 

  Z wykształcenia i zamiłowania specjalista ds. żywienia człowieka, dietetyk, założycielka kulinarno-poradnikowego serwisu www.napolslodko.com. Ukończyła Wydział Nauk o Żywieniu ...
  Alicja Kalińska

  Dietetyk 

  Dietetyk, absolwentka Wydziału Żywienia Człowieka SGGW. Od 14 lat, jako jedyna w Polsce, rozwija amerykańską metodę SetPoint. Autorka i konsultantka publikacji oraz programów ...
  Katarzyna Szott

  Dietetyk 

  Dietetyk, pracuje w Centrum Zdrowia Dziecka.